Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Me-109 legija - slika gotova i u prodaji
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 11:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A baš jeste Wink Jer je tako konstruirao znak. Krenuo je od tog vertikalnog spoja kao centra.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pozarart

Član od: 06 Lip 2008
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 1:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gledajući fotku znak je na dobrom mjestu samo ga nisam baš najbolje podesio s obzirom na perspektivu....paneli se ne vide niti na fotki visoke rezulucije s koje sam skinuo oblik pa ne vidim razloga da se vide niti na slici osim onih koji su jasnije vidljivi. Neke još malo naglasim poslije (nije još sve niti gotovo) ali ovo nije tehnički crtež nego slika!!!

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 1:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čini mi se da bi trebao podići malo lijevu stranu legijine oznake. Također bi mogao probati malo zaprljati kukića i oznaku legije.
pozarart

PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 2:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma sredit ću ja već to...na fotki se ne vidi da je uopće zaprljan znak iako ga ja jesam malo, kad bude gotovo stavim koju fotku veće rezolucije!! Wink

PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 2:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Crtez je super. Nisam spomenuo spoj u kontekstu toga da bi se trebao vidjeti na crtezu. Samo sam htio pojasniti kako je Aleksandar 'lotar' Pavic konstruirao znak 'letece sahovnice'. Na Gustavima je znak bojan sablonama
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 2:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mogao bi u perspektivi/podlozi biti neki Krimski pejzaž ili možda Sevastopolj? Možda bi mogao još malo doraditi kamuflažu. Ti G-2 su tvornički po bokovima bojani u 3 boje (74/75/02). Trenutno baš nešto istražujem s tim u vezi jer imam u planu raditi jedan legionarski G-2 R6 i mislim da je Jeras u pravu što se tiče poravnanja šahovnice sa navedenim panelom. Tako je na praktično svim G-2 iz te prve "ture". Mali odmaci bi se vjerojatno mogli naći, ali osoblju je bilo vjerojatno najlakše prisloniti šablonu na isto mjesto na sve avione, samo što je na nekima znak dovršen, a na nekima nije, bar u trenutku fotografiranja. Žuta boja na kapotažu je bila očito dosta tanko nanesena i izložena prljanju, pa redovito izgleda vrlo mrljava.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
pozarart

PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 2:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa svaka pomoć je super, slobodno komentirajte, ja također pojašnjavam da se radi o slici koja po meni ima zadatak da dočara ali i da prikaže donekle realno moguće stanje stvari. Me109 nije baš moja expertiza pa ako ima kakav detalj da se doradi slobodno napišite.

Više me sad brine ostatak, naime kako mi se čini iz pročitanog ovaj avion i nije predugo letio, mislim da je to onaj s kojim je Džal bio pogođen.

Zanima me da li je možda ponekog sovjeta ipak skinuo?

Osobno mislio sam ga napravit u kombinaciji sa nekom zapaljeno čajkom...u biti nije ju morao on niti oborit već je u tom trenutku prolazio kraj nje. Šta mislite?

PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 2:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bi li ovo bilo bolje? Čini mi se da je sad smještaj odgovarajući i obzirom na perspektivu malo ukošen više!!

Broj 1 na fotki izgleda glanc, jedino je dosta iz auspuha zacrnjen, bar mi tako izgleda na fotki, više crno nego sivo.

PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 9:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

PorukaUpisano: Uto Lip 04, 2013 11:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Scenarij bi trebalo smjestiti južnije, na Kubanski poluotok. Ovaj je zrakoplov imao tvornički serijski broji 13619 i to nije prvi Gustav zapovjednika podpukovnika Franje Džala. Prije više godina dobio sam informaciju da su u području Murmanska pronađeni ostaci ovog zrakoplova koji je identificiran tvorničkom identifikacijskom pločicom. Na žalost, nisam uspio doći do daljnjih informacija niti fotografija ostataka.
Natrag na vrh
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Sri Lip 05, 2013 7:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da znam šta mi ne štima. Pogledaj jedinicu i križ na trupu. Križ ima tu neku trodimenzionalnost zbog zakrivljenosti dok jedinica nije zakrivljena i čini se dvodimenzionalna. Također znak Legije je sada malo bolji ali kada pogledam položaj šahovnice u odnosu na rivete imam osjećaj da nisu u istoj liniji.
pozarart

PorukaUpisano: Sub Kol 24, 2013 12:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Napokon uhvatio malo vremena i za ovaj projekt... na avionu mislim još samo doradit šahovnicu jer mi se čini da ostalo štima. Radio sam u grubo pozadinu...sve crtano!!

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: sl. i kr. grad Varaždin
PorukaUpisano: Sub Kol 24, 2013 10:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasan!!!
Svaka čast, izgleda odlično

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
pozarart

PorukaUpisano: Pon Lis 07, 2013 11:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dok ne završim sliku napravio sam jednu malo drukčiju varijantu!!

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Uto Lis 08, 2013 10:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni je ovo Ralje
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma