Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Arii 1/48 K5Y1 Willow

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Tra 25, 2013 12:53 am    Naslov poruke: Arii 1/48 K5Y1 Willow Citiraj ovaj komentar

Na Iwtchin upit odlučio sam se na svoju prvu recenziju. Ispričavam se na fotkama ali jednostavno mi ne ide to fotkanje ili mi je ovaj fotić kramp.

Dakle da krenemo.

Sadržaj je upakiran u zatvorene najlonske vrećice. Plastika je žarko naranđaste boje. Sadržaj je dosta bogat i čak se dobiju i figure pilota ali mi se nažalost čine neupotrebljive zbog sinkmarkova.

Sastavnica je na japanskom pa je potrebno upotrijebiti logiku pri sastavljanju te proučiti dostupnu literaturu i slike u svezi bojanja.

Decali su posebno upakirani u vrećicu. Jedino mi nije jasna sastavnica jer po njoj uopće nije moguće izraditi zrakoplov prikazan na kutiji.

Uz maketu se dobiju i 0,2 te 0,5 mm mjedene cijevi namijenjene za rigging.

Dijelovi makete se nalaze na tri narančasta stabla i jednom transparentnom. Paneli su u negativu. Flesh je prisutan na stablu sa sitnim dijelovima ali ništa strašno. Primjetio sam da se sinkmarkovi nalaze na pilotima, jednom kotaču te gornjoj površini donjih krila. Zbog sinkmarkova piloti i jedan kotač mi se ne čine upotrebljivi a krila nisu strašno zeznuta i daju se srediti. U kokpitu je potrebna skretch izrada dijelova ukoliko se želi postići detaljnost.

Sinkmarkovi na krilima su u pozitivu te mi se čini da ne bi trebao biti veliki problem ukloniti ih brušenjem.

Moj zaključak je da je ovo solidna maketa pogotovo kada se uzme u obzir cijena od 40 kuna + poštarina. Biti će potrebno odliti u rezinu dodatni kotač, pilote zaboravite ali se uz malo truda, skretcha i puttya može složiti pristojan zrakoplov.
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma