Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-16 "Barak" Tamiya 1/48 **19.12.2012**
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 1:35 am    Naslov poruke: F-16 "Barak" Tamiya 1/48 **19.12.2012** Citiraj ovaj komentar

Pozdrav.

Radi se vec neko vrijeme, drago mi je sto je i Davor zapoceo jednog, tako da u parareli cemo radit i krast si ideje Razz

Nasmijao sam se kad sam zavrsio cockpita , isao pogledat njegovog i skuzio da imamo tocno iste gumbove, iste boje, ocito smo pratili iste reference Smile

Maketa je Tamiya, milina za radit, sve pase i sjeda kako bi i trebalo. Od dodataka mozete sami vidjet sto svega ima, s tim da treba dodat jos konverzijski set koji putuje iz Engleske, Airbrakes i Ispuh su na isto na putu. Moram zamjenit kotace jer sam krive kupio, trebat ce mi one original Block 40 ne ove tu od Airesa.

Do sada je ovo napravljeno, bit cete updateani redovito..

Pozdrav!

image sharing

veliko_pile: poruka promijenjena dana: Sri Pro 19, 2012 2:31 am; prepravljeno ukupno 5 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Vukic

Član od: 16 Stu 2010
Mjesto: 385 km predaleko
PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 7:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kao i obicno na visokoj razni.

Ako imas slike cockpita, molio bih te da mi posaljes linkove na pm ili ih stavi tu. Koje reference koristis?
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 8:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

....fino picek...jedan od nas je stavio pedale na krivo mjesto......
Jolly Rogers

Član od: 04 Sij 2011
Mjesto: Karlovac
PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 11:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Davor Napisao/la:
....fino picek...jedan od nas je stavio pedale na krivo mjesto......

Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Davor

Član od: 09 Lis 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 11:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...ja sam ih stavio na krivo mjesto...makar prema njihovom polažaju pilot nema tak duge noge...
veliko_pile

PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 12:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Davor Napisao/la:
...ja sam ih stavio na krivo mjesto...makar prema njihovom polažaju pilot nema tak duge noge...

Manje bitno, mozes ih jos uvijek premjestit, a tako i tako u ovom pravilnom polozaju se ni ne vide.

Vukicu: koristim 3 knjige, DACO uncovering, Modern guide to Viper i Barak C-D od Isradecalsa. Imas sve sto ti treba u tim knjigama, DACO ima vise slika detalja, Modern guide ima jasnije slike bolje rezolucije. Barak ima dosta opcenite slike ali ipak je potrebna posto se radi o izraelcima.

Na netu je tesko nac dobre slike za C varijante, ima walkaround za "Sufe" i za D. Slike cockpita nisam nigdje nasao, nego sam radio po onome sto su pisali ljudi.

Posto su u ovoj varijanti piloti koristili "night vision" onda cockpit je morao bit skroz crn da bi cim manje odvukao paznju pilota sa bljestavim bojama.

Pa tako su svi paneli, prednja instrument tabla, bocni paneli crni.
dragan_mig31

Član od: 16 Sij 2006
Mjesto: SKOPJE-MAKEDONIJA
PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 3:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda odlicno.Uskoro planiram i ja jedan u 72 Smile
veliko_pile

PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 3:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dragan_mig31 Napisao/la:
Izgleda odlicno.Uskoro planiram i ja jedan u 72 Smile

sta nisi ti vec radio dvojicu u 72ojki?
dragan_mig31

PorukaUpisano: Pon Pro 03, 2012 5:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jesam odavno i planiram da uradim jos jedan C i jedan A a mozda i nekad B Smile
veliko_pile

PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2012 11:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dajte ljudi, moram vas update-at!

Cockpit napreduje, danas sam zavrsio sa canopijem (barem sto se tice unutarnje strane. Dodani je PE od Eduarda, dodani Archer 3D zakovice, izrivetiran neki manji segment te napravio sam u skrecu neki senzor...

kojeg upravo sad gledam i cini mi se da cu ga morat skinut, jer nisam skuzio da to imaju samo oni sa CCIP, a Barak nema to -.-'

Uglavnom eto slike:

mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Sri Pro 05, 2012 11:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan posao! Bravo!
Koju boju si ulijevao u usisnik?? meni nije nikako uspilo na mome Crying or Very sad

Edit: da taj senzor imaju amerčki blockovi 50 zbog novih kaciga i sistema nišanjenja
Natrag na vrh
dragan_mig31

PorukaUpisano: Čet Pro 06, 2012 1:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka cast Shocked
veliko_pile

PorukaUpisano: Čet Pro 06, 2012 3:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mariok Napisao/la:
Odličan posao! Bravo!
Koju boju si ulijevao u usisnik?? meni nije nikako uspilo na mome Crying or Very sad

Edit: da taj senzor imaju amerčki blockovi 50 zbog novih kaciga i sistema nišanjenja

Usisnik je bio "pain in the ass". Najprije sam pokusao kitat i brusit i doveo ga u red, ali nije bilo dovoljno.

Pa sam isao sa metodom uljevanja latex boje. Tu ima 3 sloja latex boje, izmedu svakog bar 12 sati susenja.

Nakon toga boja je bila pre matt i previse cista bijela, pa sam uzeo insigna white od MM (enamel) dodao unutra kap,dva neke svijetlo smede MM boje i dobio nesto slicno Ivory white. Tu boju nisam prespricao AB-om nego sam ju samo ulio.

Trebalo je negdje 24+ sati da se taj sloj osusi, i nakon toga ulio sam sjajni prozirni lak od Gunzea.

I eto to je to.

Moglo je ispast bolje, latex je zeznuo na pocetku malo stvar, ispod laka je uspjela ostat neka crvena dlakica neke majice...ali ok. sve u svemu sam zadovoljan.
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Čet Pro 06, 2012 5:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

veliko_pile Napisao/la:
mariok Napisao/la:
Odličan posao! Bravo!

Usisnik je bio "pain in the ass". Najprije sam pokusao kitat i brusit i doveo ga u red, ali nije bilo dovoljno.

Pa sam isao sa metodom uljevanja latex boje. Tu ima 3 sloja latex boje, izmedu svakog bar 12 sati susenja.

Nakon toga boja je bila pre matt i previse cista bijela, pa sam uzeo insigna white od MM (enamel) dodao unutra kap,dva neke svijetlo smede MM boje i dobio nesto slicno Ivory white. Tu boju nisam prespricao AB-om nego sam ju samo ulio.

Trebalo je negdje 24+ sati da se taj sloj osusi, i nakon toga ulio sam sjajni prozirni lak od Gunzea.

I eto to je to.

Moglo je ispast bolje, latex je zeznuo na pocetku malo stvar, ispod laka je uspjela ostat neka crvena dlakica neke majice...ali ok. sve u svemu sam zadovoljan.

ja sam radio akrilnom nekom i napatio se ko majmun, de mi uslikaj tu boju , gdje si ju kupio?
Natrag na vrh
veliko_pile

PorukaUpisano: Pet Pro 07, 2012 1:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mariok Napisao/la:
veliko_pile Napisao/la:
mariok Napisao/la:
Odličan posao! Bravo!

I eto to je to.

ja sam radio akrilnom nekom i napatio se ko majmun, de mi uslikaj tu boju , gdje si ju kupio?

Na ARC-u ljudi rade sa nakakvim malim kantima, ispada im savrseno i nemoraju ni farbat. Ja sam kupio u Bauhausu najmanje pakiranje kojeg sam nasao od marke Swing Color, (Njemacka) latex gloss boja. I sad imam viska oko 2 kile, pa ako nekome treba Wink
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 1/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma