Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

rotacioni alat bavaria
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
miro23

Član od: 18 Svi 2012
PorukaUpisano: Čet Stu 15, 2012 12:59 pm    Naslov poruke: rotacioni alat bavaria Citiraj ovaj komentar

Evo ako nekome treba od danas u kauflandu za 200 kn ima bavaria bmg 135 kit. Neznam kolko je kvalitetna ali za 200 kn i 3 godine garancije mislim da vrijedi kupiti.

http://www.ebay.it/itm/Miniutensile-rotativo-Minitrapano-135W-tipo-Dremel-45-acc-Einhell-BMG-135-KIT-/140804379352
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mislav

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Stu 15, 2012 2:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako je to Einhell, onda je definitivno kvalitetniji alat od klasičnih kineza po 150-200kn.
miro23

PorukaUpisano: Čet Stu 15, 2012 2:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Je to je einhell. Ja sam ju uzeo. Imam onu malu parkside iz lidla na 12 v ali ova od 135 w je daleko jaca. A dobis s njom i sajlu i stalak.
Natrag na vrh
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Čet Stu 15, 2012 8:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bilo kakav alat je uvijek bolje od nikakvog alata.
Za ovaj novac teško da se može dobiti više dodataka i pribora koji se vidi u kutiji.
Dakako, trebalo bi ograničiti korištenje ovog alata isključivo na izradu maketa, jar bi vjerojatno svaka druga upotreba koja bi trebala zamijeniti ozbiljne alate, sigurno vodila u skoru propast. Wink
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
miro23

PorukaUpisano: Čet Stu 15, 2012 10:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kaufland daje garanciju 3 godine a ako tolko izdrzi onda je to dobro potrosenih 200 kn. Ja sam ju isprobao i zadovoljan sam. A dodataka za brusenje, poliranje i rezanje imam od prije. Iskustva s kauflandom su mi dobra, bio sam tamo kupio malu kutnu brusilicu koja je nakon skoro 2 godine mucenja dala svoje, reklamirao a oni mi vratili novac jer nisu takvu vise imali u asortimanu.
Natrag na vrh
dama7

Član od: 23 Svi 2012
Mjesto: split
PorukaUpisano: Sri Velj 13, 2013 12:46 pm    Naslov poruke: traćna pila Citiraj ovaj komentar

jeli neko ima kakva iskustva sa ovon pilon:
HERKULES DS 405/1E i ako ima dali se isplati za polovnu sa garancijom dat 500 kn hvala
Natrag na vrh
antolic

Član od: 21 Ožu 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 13, 2013 1:12 pm    Naslov poruke: Re: traćna pila Citiraj ovaj komentar

dama7 Napisao/la:
jeli neko ima kakva iskustva sa ovon pilon:
HERKULES DS 405/1E i ako ima dali se isplati za polovnu sa garancijom dat 500 kn hvala

konkretno sa navedenim nemam iskustva. taman sam danas bio u bauhausu tražio kružni list i vidio sam navedenu pilu za koju pitaš, bila je cijena 999kn prekrižena i ispod stoji oko 700kn, ako nisam nešto krivo vidio.
konkretno imam proxxon DS 230, puno puno manju nego što je ova. kad sam danas vidio kolika je ova herkules onda je ova moja đepna Smile.
osobno sam prezadovoljan sa svojom i vjerujem da će i tebe ova poslužiti. baš idem zatvorit svoj topic sa pitanjem o navedenoj pili.
sretno
Natrag na vrh
dama7

PorukaUpisano: Sri Velj 13, 2013 1:57 pm    Naslov poruke: Re: traćna pila Citiraj ovaj komentar

to mi se ćini malo skupo vidija san u peveca einhell B 200 traćna vertikalna pila bila je na akciji 780 kn, a mislin da je bolja od ove i to dosta bar po snazi itd
Natrag na vrh
antolic

PorukaUpisano: Sri Velj 13, 2013 2:04 pm    Naslov poruke: Re: traćna pila Citiraj ovaj komentar

dama7 Napisao/la:
to mi se ćini malo skupo vidija san u peveca einhell B 200 traćna vertikalna pila bila je na akciji 780 kn, a mislin da je bolja od ove i to dosta bar po snazi itd

opet ja Smile. ma bio sam i u Pevecu, isto za taj list. nego da se vratimo. ovo su ti dvije različite tehnologije. hercules ti je vibraciona - njišuća pila, a ova einhell je tračna pila. ovisi što ti treba.
vidio sam ti i u pevecu vibracionu pilu sličnu herculesovoj. mislim da je oko 600 kn.
http://img.rnudah.com/images/64/6470569877.jpg
Natrag na vrh
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Sri Velj 13, 2013 2:39 pm    Naslov poruke: Re: traćna pila Citiraj ovaj komentar

antolic Napisao/la:
dama7 Napisao/la:

opet ja Smile. ma bio sam i u Pevecu, isto za taj list. nego da se vratimo. ovo su ti dvije različite tehnologije. hercules ti je vibraciona - njišuća pila, a ova einhell je tračna pila. ovisi što ti treba.
vidio sam ti i u pevecu vibracionu pilu sličnu herculesovoj. mislim da je oko 600 kn.
http://img.rnudah.com/images/64/6470569877.jpg

Ova vibracionka vjerujem da je vrijedna tog novca, osim prema fotografijama vidim da je pilica širine 2-3 mm pa je sa takvom pilicom teško piliti male radijuse. Ako u kompletu ima nekakav hvatač za rezbarske pilie koje koristimo sa ručnim rezbarskim lukom, onda je pila super.
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
dama7

PorukaUpisano: Čet Velj 14, 2013 9:47 am    Naslov poruke: Re: traćna pila Citiraj ovaj komentar

koliko san vas razumija traćna je bolja? inaće nabavija san nešto alata, a pilu namjeravam kupit pa se malo raspitujem. zahvaljujem vam na vremenu bog
Natrag na vrh
antolic

PorukaUpisano: Čet Velj 14, 2013 10:22 am    Naslov poruke: Re: traćna pila Citiraj ovaj komentar

dama7 Napisao/la:
koliko san vas razumija traćna je bolja? inaće nabavija san nešto alata, a pilu namjeravam kupit pa se malo raspitujem. zahvaljujem vam na vremenu bog

Dobro jutro.
Ova tvoja nedoumica oko pile ovisi o tome što točno želiš raditi sa njom. Za neke stvari je bolja tračna, za neke vibraciona-njišuća pila.

Tračna pila - list pile je obliku zatvorenog kruga (slika 1) i montira se na stroj tako da se postavi na dva kola, gornje i donje kolo, koje se onda zateže i time se zateže sam list. List je debljine 2-3 mm, a kod većih pila i veća debljina. Dok širina lista pile je za ovaj primjer do 10 mm, jer sam vidio u bauhausu listove i pilu. List se giba kružno cijelom dužinom i izvodi rezanje. Sa takvom pilom ćeš teško gotovo nemoguće krojiti, kružiti sitne dijelove, detalje, npr. kružne dijelove ili detalje na rebrima. Te pile si mogao vidjet, a mislim da se još uvijek mogu vidjet, kod pilara što idu po kućama i pilaju drva, na četiri kotača i voze se okolo Smile.

slika 1 - http://i.ebayimg.com/t/Lama-x-Sega-a-Nastro-x-Legno-Einhell-Sviluppo-1400-mm-BM-200-/04/!BpdW0oQBWk~$(KGrHqMOKi8Eur4ifGmSBLrhul5MBg~~_35.JPG

slika 2 - http://www.marysrosaries.com/collaboration/images/0/02/Band_Saw_001.png

slika 3 - http://www.vektor2000.hu/files/bt-sb200.jpg

Vibraciona ili njišuća pila - listovi su ravni, dužine do 15-ak cm. Jedan kraj se umeće u postolje pile, konkretno kod moje je odmah i motor dolje. Dok drugi kraj se umeće u vrh pilarskog luka. Gornji dio je opruzi, dok donji dio ide gore dolje određenim brzinama i tako ostvaruje gibanje - piljenje. Listovi su kod mene 130x1,20x0,30mm. Debljina lista je 0.3, a njekova širina 1.2mm, neusporedivo manje nego kod tračne. Možeš obradak vrtit i radit sa njime što ti volja.

slika 4 -http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/m74opj6ypKE_S--DZUion6g.jpg

slika 5 - https://webapp.einhell.com/assets/im/imf/500/900_183725/

video 1 - http://www.youtube.com/watch?v=nTRXqOZfNlo

video 2 - http://www.youtube.com/watch?v=vy6CUVVT17Y

nadam se da ti je pomoglo.
Natrag na vrh
dama7

PorukaUpisano: Čet Velj 14, 2013 11:24 am    Naslov poruke: Re: traćna pila Citiraj ovaj komentar

da pomoglo!!! puno mi je jasnije mislin da ću se odlućit za vibracionu
Natrag na vrh
barba

Član od: 05 Svi 2009
PorukaUpisano: Čet Velj 14, 2013 12:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:

Graffa
Ova vibracionka vjerujem da je vrijedna tog novca, osim prema fotografijama vidim da je pilica širine 2-3 mm pa je sa takvom pilicom teško piliti male radijuse. Ako u kompletu ima nekakav hvatač za rezbarske pilie koje koristimo sa ručnim rezbarskim lukom, onda je pila super.

Pozdrav

Malo o vibri, služim se tim alatom i prvo da kažem da ima dodatak za male modelarske pilice. Ja imam Hercules pilu, najjeftiniju (bila je neka akcija), i imao sam dosta problema u početku dok nisam naučio što i kako raditi sa njom. U principu imate zatezać za pilu i regulaciju brzine rada. E sada ono što mi nedostaje na toj pili je, kako bi to objasnio, držač za drvo sa zadnje strane pile, vidio sam da Proxxonova vibra to ima. Ako malo krivo, ili jače gurneš drvo, pila ga povuče prema gore, što nije problem ako radiš sa večim komadom, ali sa manjim komadima drva ili na krajevima reza može biti i opasno jer su nam prsti blizu. Svaki alat je dobar ako mu nađeš dobru primjenu, ja sam sada sa pilom zadovoljan, ali neko vrijeme smo se samo ružno gledali Rolling Eyes

pozdrav
barba
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
2milimetra

Član od: 26 Sij 2011
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Velj 14, 2013 9:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Taj bavaria set , kupio sam još prije dvi - tri godine u Pevecu (malo prije nego je bia propao) . Dobro služi , za sada nisam imao zamjerke , cijena je bila približno ista (još je i neka akcija bila). Uglavnom za 200 kuna sasvim OK.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma