Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Mig-21F-13, 1:48 Trumpeter

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Smajser

Član od: 26 Jul 2006
Mjesto: Beograd,Vracar
PorukaUpisano: Sri Lis 17, 2012 2:38 pm    Naslov poruke: Mig-21F-13, 1:48 Trumpeter Citiraj ovaj komentar

Ovo je dugo ocekivana verzija Migonje u razmeri 1:48. Kupljena je preko HobbyEasy-ja. Cena sa postarinom 32 evrica.

Prvi utisak je fenomenalno upakovana mala kutija. Na prvi pogled mi se ucinilo da je rec o 1:72. Svaki pravi ''kutijas'' zna koliko vredi svaki cm. ''garaznog'' prostora

Duzina modela je 324 mm sirina 149 mm.

Maketa ima 190 delova od sive kvalitetne plastike, izlivenih na 10 ramova zapakovanih u plasticne kesice. Providni delovi su dodatno zapakovani u zastitnu foliju. Na sve to idu glavnog stajnog trapa od gume + mali eceraj ( pojasevi...)

Sve je izliveno veoma kvalitetno, ukljucujuci i staklo kabine. Sink markovi koje sam uspeo da pronadjem nalaze se sa unutrasnje strane, u delovima aviona koje se lepe i ne vide.

Linije panela i riverti su veoma jasni i dobro izliveni.

Opcije naoruzanja su dve rakete RS-2 ili dve R-3S za lovacku varijantu. U verziji lovca bombardera imamo dve bombe 250kg ili dva sacna lansera UB-16...pa po volji :cheers

Sastavnica je klasicna Trumpeter knjizica na 12 strana, jasnog i detaljnog opisa.

Upustvo za farbanje i oznacavanje je na dve odvojene kolor stranice masnog kvalitetng papira.

Dekali su dati na dve stranice (nacionalne i servisne oznake).

Imate mogucnost da uradite verzije SSSR,Cehoslovacka,Kina,Severni Vijetnam,Istocna Nemacka i Finska.

Veoma sam zadovoljan onim sto sam dobio u kutiji. Po meni je ovo najlepsa verzija Migonje.

Naravno,prostora za dorade uvek ima, posebno u delu kabine i motora. Da nam je ziv cika Eduard...

Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
idodlek3

Član od: 15 Stu 2005
Mjesto: Mala Subotica
PorukaUpisano: Pet Lis 19, 2012 12:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo,jedan mi je u dolasku.mislim ds cu naructi jos jedan.
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Lis 20, 2012 6:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sudeći prema ovim slikama, mislim da ću ipak pričekati Eduard.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma