Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1:72 LM resin J-21 Jastreb foto sadržaj kutije

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Ruj 18, 2012 10:55 pm    Naslov poruke: 1:72 LM resin J-21 Jastreb foto sadržaj kutije Citiraj ovaj komentar

Iz razloga što mi je posljednjih dana već nekoliko maketara poslalo privatne poruke sa upitom za fotke sadržaja kutije ove makete postavljam ih za sve ovim photo-inboxom.
Već dugo......dugo.......previše dugo čekam ovu maketu i napokon je u prodaji Cool Cool Very Happy Very Happy Cool Very Happy Very Happy i ovim putem zahvaljujem Tihomiru što imam maketu Jastreba u najboljem mjerilu.
Kupljena je na Crnoj kraljici, cijena je 100,00 Kn i meni osobno sasvim zadovoljavajuća cijena za resinsku maketu.
Maketa J-21 Jastreb proizvođača "LM" u mjerilu 1:72 trenutno je u prodaji u tri različite kutije koje se razlikuju po crtežu na kutiji i dekalima u kutiji.
Kutije:

Dijelovi koji se dobiju u kutiji:

Dobije se 2 komada poklopca kabine i master za poklopac ako zatreba novo vakuformiranje.
Za kokpit se dobije liva i desna bočna konzola, prednja ploča sa instrumentima, ručica za upravljanje i sjedalo.
Trup sa vertikalcem je odliven u komadu, a zbog takvog odljeva i načina izrade jednodjelnog kalupa za ovakav odljev na donoj strani trupa cijelom dužinom postoji samo jedna linija viška od lijevanja koju nije problem pobrusiti i ponovno urezati dio linija panela koji se brušenjem izgube.
U kutiji se dobije i 4 komada bombi za podkrilne nosače naoružanja.
Kod makete Jastreba odmah je na krilima odlivena i unutrašnjost prostora glavnih nogu stajnog trapa, za razliku od LM makete G-2 Galeb kod kojeg je to izrađeno kao poseban odvojeni dio, a i sam trup G-2 makte je odliven u dva dijela.
Prednja noga je odlivena skupa sa kotačem,a glavne noge i kotači su odvojeni dijelovi.
Dekali: Likso za dekale koristi Lift Here-ov set Galeb G-2 i Jastreb dekala koje je otkupio od njih za svoje potrebe, te za svaku pojedinu kutiju Jastreba Tihomir iz tog seta izrezuje potreban dio dekala koje pakira u odgovarajuću kutiju.
Sastavnice nema u kutiji i najvjerovatnije po Tihomirovim riječima neće sastavnice ni raditi ni pakirati u kutije.
U svakoj kutiji je priložen papir sa shemama bojanja Jastreba i Galeba G-2 koji je u originalu dio sastavnice iz otkupljenog originalnog Lift Here-ovog seta dekala. A u kutiji sa HRZ oznakam dobije se i nekoliko kopija fotografija originalnog Jastreba u HRZ shemi bojanja.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
DUSAN123

Član od: 27 Stu 2010
PorukaUpisano: Sri Ruj 19, 2012 6:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je veoma zanimljiva,ali nije "originalna"....
Natrag na vrh
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Sri Ruj 19, 2012 8:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako referiraš na AirCast maketu i nisam baš siguran da si u pravu.

Naime, iako još nemam niti jednu od te dvije makete, po slikama mi se LM čini puno ljepše i finije graviran. A i rasklop djelova je nešto drukčiji...

Plastiku akbar!

Ne isplati se..

Regional F-104 Group Build
Natrag na vrh
su27rules

PorukaUpisano: Sri Ruj 19, 2012 9:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

DUSAN123 Napisao/la:
Maketa je veoma zanimljiva,ali nije "originalna"....

Kako misliš nije originalna?? Question Question

Natrag na vrh
DUSAN123

Član od: 27 Stu 2010
PorukaUpisano: Sri Ruj 19, 2012 10:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa izgleda OK,voleo bih bolje slike...
Natrag na vrh
su27rules

PorukaUpisano: Čet Ruj 20, 2012 9:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

DUSAN123 Napisao/la:
Maketa izgleda OK,voleo bih bolje slike...

Za bolje fotke mi treba netko donirati puno bolji digitalac, samo mi nije jasno kako sad izgleda Ok, a jucer pises nije originalna??

su27rules: poruka promijenjena dana: Čet Ruj 20, 2012 10:43 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Mario

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Zagreb-Lučko
PorukaUpisano: Čet Ruj 20, 2012 9:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

slike su ok,barem meni,a za daljnje doživljaje maketu trebaš vidjeti uživo i opipati znači dirati

Visit my page:"MT-Style"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma