Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Zoki i Mijura (Mikulenas vise nije u Dinamu), Mustang, 1:32

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Damir
Gost
PorukaUpisano: Uto Svi 29, 2012 4:12 pm    Naslov poruke: Zoki i Mijura (Mikulenas vise nije u Dinamu), Mustang, 1:32 Citiraj ovaj komentar

Ne znam spada li obvo bas u ovaj Podforum, samo sam zelio staviti link na inbox:

http://www.scaleplasticandrail.com/kaboom/index.php/all-things-aviation/132-135-scale/132-kit-reviews/1489-132-p-51d-mustang-from-zoukei-mura

Nasloni na stolcima su genijalni. No steta sto se sve uvijek vrti samo ilioko Japanaca, ili oko tih par najslavnijih.. Kad bi bar u tom stilu netko izdao Zlina Z-226...
Natrag na vrh
Varaždinec

Član od: 06 Sij 2010
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 8:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je mrak,a tek sastavnica Rolling Eyes
darko

Član od: 10 Ruj 2006
Mjesto: Daruvar
PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 8:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stvarno izgleda kao maketa iz 21 stoljeća.
Mislim, mogu se nagurati više od 25 milijuna tranzistora u jedan procesor, a ne mogu se napraviti pristojni paneli ? Ovako bi trebala svaka nova maketa izgledati Laughing

BTW: Korice od sastavnice su napravljene po uzoru na letački priručnik za mustanga...dobar štos Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 10:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako ljep,o no ja se i dalje lozim na njihov Ta-152H ali je cijena saftna za mene malo too much!!!!!!

A i ovaj P-51D je opasan!!!!
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 3:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dilema-Tamiya ili ovaj Mustang?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 4:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja bih definitivno uzeo tamiyu,iz razloga sto oni vec daju pe set i jos kojekakve stvarcice,a ovi fino nude za po 20 $ pilota,pa metalni landing gear,pa PE set itd.. Tamiya ima vjerovatno bolji fit i ona fora sa magnetima je izvrsna.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
darko

PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 4:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Dilema-Tamiya ili ovaj Mustang?

Slatka dilema Laughing

Ja bih rekao ako hočeš "raskupusanu" maketu onda definitivno ovaj, pored toga što ima silu detalja u interijeru dušu je dao za superdetaljiranje.
Ali ako hočeš "sklopljenog" mustanga u komadu, mislim da se Tamiya daleko lakše slaže i na kraju i bolje izgleda jer ne moraš u "desetu" poravnat svu silu dijelova...pobroji samo od koliko dijelova se sastoji krilo !

Bar je takav moj zaključak na osnovu slika spruova...
Natrag na vrh
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Sarajevo-Split
PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 5:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

killa Napisao/la:
J Tamiya ima vjerovatno bolji fit i ona fora sa magnetima je izvrsna.

kakva je to fora sa magnetima?
darko

PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 5:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poklopci motora se magnetom privlaće na motor, tako da možeš motor "prikazati" otvorenim, a kasnije poklopce jednostavno staviš gore i neće "otpasti"...
Natrag na vrh
viper

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sri Svi 30, 2012 11:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

darko Napisao/la:
Poklopci motora se magnetom privlaće na motor, tako da možeš motor "prikazati" otvorenim, a kasnije poklopce jednostavno staviš gore i neće "otpasti"...

Radio sam 2 Tamiyna Mustanga sa magnetima i Spitfira...dobro jeste ,ali idealno nije jer ipak neliježu ti dijelovi sa magnetim perfektno . Zato sam kod ovog Mustanga što se nalazi u gleriji zalijepio bočni i gornji panel
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Svi 31, 2012 10:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hm, gledajući Tamiyu, vidim da je cijela maketa ujednačeno udubljeno izrivetirana, uključujući i krila, koja bi trebala biti pokitana u originalu, a ovaj Zoukei-mura ima zakovice u kombinaciji udubljenih, ali i izbočenih, sličnije pravom avionu, dok krila uopće nisu izrivetirana, osim onih koje se doista vide na avionu. O sklopivosti makete je teško suditi, jer još nema ni jedna build recenzija. Tamiya se puzdano dobro sklapa, ali je razlika u cijeni drastična. Zokei-mura je trenutno promotivno 80 dolara i besplatna poštarina, a Tamiya 167 dolara, iako se može na nekim shopovima naći za 120 dolara, ali još na to ide poštarina...
Čak i ako kupim PE ili neke druge aftermarket pojaseve, opet je to mala cifra u usporedbi, a gledajući spruove, čini mi se da je Zoukei-mura detaljniji. Doduše i Ta152 je izgledao wow i bio hvaljen, ali znam da ljudi koji su kupili i radili maketu nisu bili baš zadovoljni?!?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Čet Svi 31, 2012 11:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Redovna cijena bude 95 $ + S&H kad prođe promotivno razdoblje, kaj nije manje od cijene Tamiyinog Mustanga na recimo Lucky Modelu :

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=TA%2060322

A čital sam po američkim forumima da su znali kupovati Tamiyu po 80 dolara na akciji.

Uglavnom, taj ZM fantastično izgleda u kutiji i sve to, ali sudeći po online buildovima Ta-152 i pogotovo A-1, to bude izazov samo takav.
S druge strane, Tamiya se tradicionalno dobro sklapa.
Ni meni se ne sviđaju zakovice po krilima, ali rađe budem to kital, nego kompletnu maketu, kao ZM A-1.

Svakom njegovo, ljudi imaju na izbor.
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Čet Svi 31, 2012 11:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Hm, gledajući Tamiyu, vidim da je cijela maketa ujednačeno udubljeno izrivetirana, uključujući i krila, koja bi trebala biti pokitana u originalu, a ovaj Zoukei-mura ima zakovice u kombinaciji udubljenih, ali i izbočenih, sličnije pravom avionu, dok krila uopće nisu izrivetirana, osim onih koje se doista vide na avionu. O sklopivosti makete je teško suditi, jer još nema ni jedna build recenzija. Tamiya se puzdano dobro sklapa, ali je razlika u cijeni drastična. Zokei-mura je trenutno promotivno 80 dolara i besplatna poštarina, a Tamiya 167 dolara, iako se može na nekim shopovima naći za 120 dolara, ali još na to ide poštarina...
Čak i ako kupim PE ili neke druge aftermarket pojaseve, opet je to mala cifra u usporedbi, a gledajući spruove, čini mi se da je Zoukei-mura detaljniji. Doduše i Ta152 je izgledao wow i bio hvaljen, ali znam da ljudi koji su kupili i radili maketu nisu bili baš zadovoljni?!?

ne bih se bas slozio. mislim da je tamiya detaljnija maketa od ove. no da ne duljim, narucio sam dva komada ZM (ne za sebe nego za kolege) pa cu zamoliti jednog da pogledam dijelove kada stigne, i fotkam.
Ovako barem po fotkama vidim da je razlika u detaljima trupa i slicno ogromna u korist tamiye. Tamiya nema iznivelirano sve, vec takodjer ima kombinacije.

Pogotovo se ne bih slozio oko cijene. uzimanje promotivne cijene Zoukeia od 80 dolara bez ptt samo u odredjenom razdoblju i uzimanje cijene od 167 dolara koja je potpuno nerealna (mozda toliko dodje u americi) nije bas objektivan prikaz.

Tamiya kosta na hlj 99 USD a na luckyu je 92 USD, sto je svakako daleko od spomenutih 167 USD.

Sto se tice detalja, ja cu nastojati cim stigne napraviti jedan usporedni test i jedne i druge za eventualno one koji bi bili u nedoumici Very Happy

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Hrcak

Član od: 29 Jul 2010
PorukaUpisano: Čet Lip 07, 2012 1:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kao vlasnik i Tamiynog Mustanga, i ZM Shindena, Ta-152 i Skyraidera nemojte previse razmisljati-sto dalje od ZM Mustanga to bolje, maketa ima pregrst netocnosti za tek nesto nizu cijenu od Tamiye, koja osobno konstituira najbolju ikad osmisljenu i provedenu u djelo maketu aviona.

ZM privlaci na prvi pogled rasklopom djelova, ali veci postotak je ili predimenzioniran, ili izmisljen, da ne govorim o nedostatku finoce povrsinskih detalja,koji su preplitki.

Tuzni ne
Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Sri Lip 27, 2012 10:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,

evo stigla dva komada doticne. kako se ne radi o mojim maketama nisam mogao kopati.

Kako ce sutra prijepodne kolega pokupiti makete morao sam nabrzinu okinuti par fotki. Uzeo sam sprue sa vrh prvi na kojem je donji dio krila jer ne zelim kopati jer ako kopam vise necu moci vratiti sve na mjesto kako to obicno biva Smile

Necu ulaziti u ispravnost zakovica na krilim, ovo je samo ilustracije radi (ako ste se odlucili kitati, morat cete kitati i jednu i drugu). Razliku u detaljima koje vidite na fotkama je na cijeloj maketi.

Ovako na prvu, ZM je znatno slabiji u detaljima, a po meni se isplati vise samo ako se zeli imati rastvorenu maketu. Linije panela su siroke i "vodene" na ZM, kao i vecina svih ostalih detalja.

No, vjerujem da ova maketa ima svojih kupaca, ponajvise onih koji zele vidljivi kostur i koji su ljubitelji ovog mjerila kao i subjekta.

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma