Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Teren za vinjetu

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Pet Tra 20, 2012 9:29 pm    Naslov poruke: Teren za vinjetu Citiraj ovaj komentar

Evo da vam prikazem kako izradjujem teren za "curu s tanzarom"; par slika i malo price . . .

Materijal koji sam koristio je DAS

koji sam naneo na pripremljenu izdignutu povrsinu. Podrazumijeva se da pred ocima imate jasnu sliku zavrsenog terena jer od te slike cete se moci sve manje odmaknuti kako se budete priblizavali kraju radova ! Zato prvo pripremite skicu ili fotografiju terena koji zelite izraditi i drzite se toga sto pribliznije - improvizacije mogu biti bolne
Ugrubo sam oblikovao DAS prema zamisljenoj ideji i poceo dodavati vece kamenje ( kamencici i pijesak su skupljeni na cesti i prosijani kroz mrezice raznih velicina ) da bih dobio dojam odronjenog terena na obali suhog potoka

Buduci da sam na gornjem nivou vinjete zamislio drvo ( u nastavku ), ubacio sam u teren i par komadica korijenja ( ulov kod ciscenja trase za novu cestu u okolici ) da obogate scenu.

Cijeli donji dio sam premazao razrijedjenim vinavilom i poceo posipati vec pomenutim kamencicima i pijeskom. Imajte na umu da se vece kamenje kotrlja do dna - ono sitnije se zaustavlja vislje !
Uvijek radi bogacenja vinjete, na dno jarka sam ubacio i balvan nanesen tamo vodom u neka vlaznija vremena.

Doslo je vrijeme za bojanje : nanijeo sam flat earth od Valleja na cijeli teren ( vislji nivo vinjete ce pretrpjeti malo drugaciji tretman ) i na vlaznu boju sam poceo praviti sjene tamnijim nijansama - sto je veca dubina to je tamnija nijansa !!! Ovdje se ne morate bojati, ne moze se pogrijesiti u ovoj fazi : kada dodje red na svijetla ispraviti cete eventualne greske . Cijeli ovaj postupak je radjen svijezim bojama; tonaliteti su nanoseni na vlaznu povrsinu sto je uzrokovalo prirodno mijesanje boja , ukratko tehnika akvarela . . .

Toliko za veceras, nastavak uskoro . . .
Hvala vam na vasem potrosenom vremenu
kruno
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kru65mi

PorukaUpisano: Sri Tra 25, 2012 9:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nakon sto sam pomno obisao obliznje sumarke ( zaveo mlade djevojke, nabrao cvijeca i spasio Crvenkapicu ) te poslikao breze, odlucio sam se na pokusaj izrade ovog meni omiljenog drveta . U ovom slucaju "pravicu" brezu blizankinju
Od celicne zice sam pripremio osnovu stabla

Na njih sam poceo oblikovati drvo sa svojom karakteristicnom raspucalom korom

U biti sam zelio raditi usporedo obadva debla, ali DAS ( glinamol) ipak ima svojih granica tako da cu drugi dio raditi iduci puta. U posljednji trenutak sam se sjetio da kora breze ima jos neke karakteristike . . .

Eto toliko, hvala vam na vasem potrosenom vremenu i dajte mi neko misljenje o svemu ovome . . .
kruno
Natrag na vrh
kru65mi

PorukaUpisano: Ned Tra 29, 2012 2:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo nastavka, zavrseno i drugo deblo

Srecom, DAS ( glinamol) se susi relativno brzo pa ga je moguce bojati tako sam dao deck tan na oba debla i tamno sivom prebojao ostecenja kore

Nakon cega sam si dao oduska ( ne samo cigareta . . . ) nego i omiljena igra bojama . . . Usput sam oko povisenja terena zalijepio i sitniji pijesak da popunim cijelokupan izgled vinjete .

Hvala na vasem potrosenom vremenu
kruno
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma