Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Land Rover Defender, HR ISAF, Afganistanac (3 ture)

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Jul 28, 2011 8:41 pm    Naslov poruke: Land Rover Defender, HR ISAF, Afganistanac (3 ture) Citiraj ovaj komentar

Ovo vozi jedan moj kompa, Hrvatski MP sa 4 ture Afganistana iza sebe, inače vodič psa za pronalaženje eksploziva.

Ovaj Defender je odradio tri ture Afgana, sada je u mirovini (tj. sad je osobno zaduženje, služi za domaće potrebe).
101Airborne

Član od: 18 Svi 2007
Mjesto: ZAGREB
PorukaUpisano: Pet Jul 29, 2011 9:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Strašno... imam i ja poznanika s kvarta koji je VP, bio u Kabulu..pa kad sam ga malo pitao kako je i to, rekao je da ga je najviše strah vozit se u tome, jer kako se na slici vidi, nema baš nikakve zaštite, osim čelične ploče koja je zavarena ispod vozila što znamo da neće baš nikako pomoći ako nalete na IED, a ovo sa strane da ne spominjem uopće...

You have enemies? GOOD. That means you actually stood up for something in your life.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
domagoj

Član od: 26 Lip 2006
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Uto Lis 11, 2011 8:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tim više jer je kompletna limarija od aluminija... Totalno neprilagođeno za imalo rizične operacije.
Maltene ga izbušiš šprihericom Very Happy

A mogli su im dati i nešto novije... koliko vidim čak nije ni noviji td5 model, nego stariji s 300tdi motorom...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Uto Lis 11, 2011 8:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

domagoj Napisao/la:

A mogli su im dati i nešto novije... koliko vidim čak nije ni noviji td5 model, nego stariji s 300tdi motorom...

Sad su dobili nešto skroz novo (ne znam točno što, nije to moje područje al rekao mi prijatelj da su Ameri donirali određenu količinu potpuno novih vozila HRISAF-u). Ovaj je zajedno sa svim ostalim Defenderima "umirovljen" iz Afganistana tj. prebačen kući i služi kao bilo koje drugo vojno prevozno sredstvo.
dragisa1956

Član od: 01 Lis 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2012 3:09 pm    Naslov poruke: Zahvaljujemo fotografu na trudu Citiraj ovaj komentar

Poštovani
Zanimljive su sve fotografije autentičnih vozila HV, a osobito one iz borbenih područja. Svojevremeno sam imao priliku koja se ne propušta da poslikam neka povućena vozila HV na popravak u Zagreb u Savskoj cesti. Držim da su sva bila u borbenim područjima moguće i prije redarstveno-vojne operacije "Oluja", pa su silno različito krinkana. Koliko sam tada mogao kupiti raznih filmova u boji da fotografiram najbitnij, fotografirah i po mraku da me ne otjeraju. Jedan negativ je pri razvijanju zapeo u zupčanicima, pa u mi isti razvili ručno i po malo je umjetnički više nego dokumentaristički. Zabilježih i boje prema F.S.595b normama, tako da će jednog lijepog dana maketari uživati.
Za sada lijep pozdrav i sretno ako se ponovno odlazi daleko, Dragiša.
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma