Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Razbijene makete, ukućani, kaos
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Tandrax

Član od: 08 Ožu 2010
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 2:26 pm    Naslov poruke: Razbijene makete, ukućani, kaos Citiraj ovaj komentar

Jel se vama događa d ostavite neku maketu koju radite na stolu i onda dodje neko od vaših ukućana i stavi npr. robu sa sušila na stol i na maketu jer " mislila sam da je to ionako razbijena plastika" Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
??

meni se to svako malo dogodi, neko uđe u sobu pa prčka po maketi pa razbie pa ovo/ono , i tako u krug...

el vi imate takvih problema i kako ih rješavate????
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Panzerfaust

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Reich Istra
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 2:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

miniraš ulazna vrata u sobi Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
darko

Član od: 10 Ruj 2006
Mjesto: Daruvar
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 2:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Još je gore kad ti supruga i kuma puste kumće od godinu i pol dana da se igra sa maketama u vitrini, ono izabere naravno onu najbolju (na koju je potrošeno više od šest mjeseci rada), i satre je u paramparčad...
Nakon toga supruga naravno slježe ramenima jer "ne razumijem što se oko toga toliko uzbuđuješ" Evil or Very Mad
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 2:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

darko Napisao/la:
Još je gore kad ti supruga i kuma puste kumće od godinu i pol dana da se igra sa maketama u vitrini, ono izabere naravno onu najbolju (na koju je potrošeno više od šest mjeseci rada), i satre je u paramparčad...
Nakon toga supruga naravno slježe ramenima jer "ne razumijem što se oko toga toliko uzbuđuješ" Evil or Very Mad

Jer to bila ona partizanska 32ojka? Laughing
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Tandrax

Član od: 08 Ožu 2010
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 2:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

darko Napisao/la:

da da upravo isto ponašanje od moje matere i tetke

ono kao " neš ti ionako je to samo plastika" a tošta sam ja sa mukom, brigom, i voljom to sve sastavljao stpljivo satima/danima njima nije bitno Shocked Mad Mad

čisto nepoštivanje tuđeg radnog/životnog prostora IMO
Natrag na vrh
Vedran

Član od: 05 Jul 2010
Mjesto: Garica-Otok Krk
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 3:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I meni se to događalo prije, ali sam ostale uspio uvjeriti da ništa ne diraju.
Od mamine krpe za prašinu bilo je stradalo nekoliko antena.
Ali i meni je jednom daska od 20 x 25 cm pala na b-2 i miga pa su ostali bez nekih nogu, nešto je od svega toga popravljeno,a nešto i nije.
Što se tiče malih rođaka, striktno ih ja vodim u "obilazak"
Natrag na vrh
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 3:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nema drugog rješenja osim sve staviti pod ključ!

Badava se ljutio, svađao, razgovarao s njima, al kad ono to ne kuže ... Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 3:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svojim maketama sam najveći neprijatelj. U garaži sprejam kućište kompjutera u crnu boju i normalno moram pogoditi (usput) i Jadrana koji oma svijetlu palubu i bijela jedra. Doduše, konkurencija mi je odvratno dlakavo čudovište koje umjesto da lovi miševe rovari po stalažama i ruši kantice...
Natrag na vrh
ninoslav

Član od: 03 Ožu 2010
Mjesto: Varaždinbreg
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 3:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dogodilo se i meni kad mi je majka slučajno tresnula policu sa dva broda 1/350(SMS Konig i Mikasa) te su se otkotrljala niz 10-tak stepenica na kojima su tepisi bili zaljepljeni(povećalo,pinceta,ljepljiva traka i puuuno vremena kako bih sakupio dijelove Glavom u zid )

https://www.facebook.com/TanksAndArmouredVehicles
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Yahoo Messenger
Tomi

Član od: 25 Stu 2008
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 3:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja osobno nemam takvih problema svi sve kuže čak i nećaci i stara.

Član od: 03 Ruj 2007
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 3:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se to više ne događa, otkako su svi shvatili da sam jako zločest i neugodan ako se nešto dogodi maketi. Boje se i gledati makete. Twisted Evil

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Gak

Član od: 30 Svi 2011
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moji su svi doma odavno naučeni na tzv. "Ne diraj, ne pomjeraj, ne primiči se" pravilo, tako da tih problema nemam. Jedino što sad imam jednog 10 mjesečnog malca, koji je baš neki dan prohodao i ne znam koliko će on marit za tatino pravilo Very Happy
Natrag na vrh
mustang

Član od: 23 Ruj 2006
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 4:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

meni je gadniji onaj sf,kada mi padne dio makete na pod i idućih n.minuta sa svjetiljkom tražim ali prije bi našao naftu nego taj dio..radim u školi,više manje trpim klince kao i oni mene ali mi frendovi rijetko dovlače svoje klince u moj stan,jer preferiram tišinu u slobodno vrijeme a time i njihovu mogućnost da postanu zračni asevi Evil or Very Mad
Natrag na vrh
darko

Član od: 10 Ruj 2006
Mjesto: Daruvar
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 4:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

killa Napisao/la:
darko Napisao/la:

Jer to bila ona partizanska 32ojka? Laughing

Jok ZNDH 32-ojka, trenutno stoji "na klocnama", plaće mi se kad je pogledam...nemam volje ni započet "sanaciju" jer neki skrećani djelovi su nepovratno izgubljeni...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
CCCP
Administrator
Član od: 14 Ožu 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 4:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja hvala bogu pa nemam niti braće niti mlađih rođaka niti živine doma, ali kako je majka stalno na poslu onda je platila ženu da sprema po doma jer ne stigne, od njih 5 koje su bile zaposlene nijedna nije ostala uskraćena za zadovoljstvo da neku uništi Evil or Very Mad Najbolje mi je kad je jedna od tih žena maketu koja je bila spremna za natjecanje u subotu, zveknula na pod u srijedu, skupila dijelove i "složila" da izgleda ko da ništa nije bilo. Naravno, ja nsam ništa slutio i sav sretan i zadovoljan kako ne moram ko obično noć prije natjecanja završavat maketu sam kasno navečer uzeo kutiju da sve spremim, podigo maketu a kad ono nema antene, bačva za gorivo se otkotrljala, strojnica otpala itd. No nisam ni ja čist, u 6. razredu sam malo isprobavo košarkašku loptu u sobi pa je krivo odskočila i simulirala što bi se dogodilo apacheu da ga pogodi H-bomba Rolling Eyes Laughing
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Naprijed
Stranica 1/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma