Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Izrada "pokrivaca"

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Sub Ožu 03, 2012 9:22 pm    Naslov poruke: Izrada "pokrivaca" Citiraj ovaj komentar

Dakle,danas sam radio nesto na maketi,odlucio sam ju natovariti raznim kutijama,ruksacima,raznim bocama i ostalim stvarima.Shvativši da bi potrošio većinu svojih rezinskih dodatak za to odlućio sam malo improvizirati.
Sjetio sam se ovoga,staviti cu pokrivac na to tako da pokrije malo praznog mjesta,no bilo mi je glupo staviti skupcojene rezine ispod pokrivaca i tako je doslo do ove ideje.

Dakle,ono sto vam treba je:

-Drvofiks (ili neko slicno ljepilo)

-Voda

-Dva kista ( Jedan stari za mijesanje komponenata i jedan za nanašnje smjese)

-Škare ( za rezanje komada maramice)

-Olovka (za oznacavanje velicine)

-Ljepilo (Ja sam koristio tamiya cement (umjesto ovoga moze nekakvo vulgaris ljepilo) i tamiya extra thin

-Razni otpadci od starih maketa ( potrgani djelovi,djelovi sprua,rezinski blokovi itd.)

-Posuda za mjesanje

Ovaj lijevi kist je stariji kist koji je sluzio za mijesanje komponenata te noviji okrugli za nanasanje na maramice.

Tu sam narezao komade maramice,vazno je da odrezete obrub koji je uglavno prekriven nekim uzorkom,te da razdvojite slojeve.Rezite na komade raznih velicina i oblika

Sada je na redu izrada smjese,treba vam drvofiks i voda (tu sam stavio u smjesu dvije kapi boje da se lakse razazna taj pokrivac od plocice stirena)

Mijesajte u omjeru 50:50 dakle za 10 kapi vode 10 kapi drvofiksa.

Kada je smjesa gotova trebala bi izgledati otprilike ovako

Zatim odredimo koje velicine zelimo da bude taj pokrivac uz pomoc olovke.

Oznacimo velicinu

Slijedeci korak je napraviti obrub od otpadaka,ja sam koristio tamiya cement jer je malo gusci i pogodniji za ovo namjenu nego extra thin.)prije slijedeceg koraka obavezno pricekati da se ovo osusi).

Nanesemo ljepilo i "slozimo" obrub

Slijedece je popuniti unutrasnjost obruba te odrediti visinu i oblik,te staviti malo extra thina da ucvrstimo komade.

Za slijedeci korak nam trebaju komadi maramice,kist i cackalica ili u mojem slucaju prst Smile.

Posto mi je ovaj dio malo tesko objasniti napravio sam video

Nakon toga sacekati da se osusi i trebali bi dobiti nesto poput ovoga

naravno to se mora obojati i urediti,posto se jos susi te cu slike staviti kasnije.

Nadam se da vam se svidja i da vam je korisno ako imate kakva pitanja ili sugestije slobodno pitajte na PM.

Lp,Sven.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma