Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Na kioscima
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, ... 105, 106, 107  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Nikolica

Član od: 01 Svi 2010
Mjesto: Šibenik
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 8:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A gle, svak drukcije gleda na cijenu ... ako cemo cjepidlacit da je sto brojeva preskupo ... je ako gledas odjednom, ako to razbijes na neke dvi godine izlazenja ... to je onda nula bodova. Isto tako se moze rec i za raznorazne tjednike (bez dvd-ova, makete, itd) koje nas vecina kupuje a nisu ovog tipa a isto se kupuju i ne gledas konacnu cifru ne znam od sto brojeva kad nju pogledas isto zaboli glava a iza njih ne ostaje nista, uglavnom odu u smece. Prema tome ... za mene je ovo skroz ok stvar
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Lale

Član od: 03 Ruj 2008
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 9:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

DeAgostini nije neka marka ako si već zainterensiran nabavi makete Panart, Corel ili Billing Boats.Puno kvalitetnije i detaljnije.
Nikolica

PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 9:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hehehehe zainteresiran, a ne znam ... drzin se jos svojih jurilica Smile ... mozda jednom, ovo mi dodje ka razonoda za pomalo usput, a kad smo kod detalja ... ovaj mi se cini prilicno detaljan s obzirom da ima i untrasnjost.
Natrag na vrh
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 9:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da se previše priče vrti oko cijene.
Mislim da je važnije hoče li ovo doći do kraja obzirom na vjerojatno mali interes.
Inaće, koliko mogu vidjeti u prvom broju, ovo je perfektno za potpune početnike jer su objašnjenja odlična i slikovita. A dolazi i CD.
A nema ni pritiska u brzini izrade jer nastavci dolaze svaka dva tjedna.
A ako pogledamo baš cijenu pa i nije strašno. Budući da će to biti oko 60 kn mjesečno, a za bolji komplet izrezanih dijelova sa priborom treba odvjiti preko 200€, i nije skupo.
Ja ću svakako kupovati dok traje.
A pogledajte na Njemačku stranicu Deagostini-a. Tamo je maketa Victory-a u 81 nastavku.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Aces High

Član od: 02 Lip 2009
Mjesto: Đakovo
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 9:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A tko voli nek izvoli....ja bi za te pare (120 kn mjesečno) ipak rađe svaki mjesec uzeo po jednu maketu u 72-jci i nešto boja i ostalog pribora.... Twisted Evil

Nego, kakva je ova turpijica koja dolazi u prvom broju?? Question
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Nikolica

PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 9:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slazen se ... svaka bolja i kvalitetnija resin maketa bar kod auta i motora je od 150/200€ pa na vise, ovdje je veci problem hoce li izgurat do kraja sta i mene brine.

p.s. izlazi svaki tjedan, osim iznimno slijedeceg broja koji je na kioscima za dva tjedna
Natrag na vrh
Damir
Gost
PorukaUpisano: Pet Ožu 02, 2012 11:50 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nikolica Napisao/la:
A gle, svak drukcije gleda na cijenu ... ako cemo cjepidlacit da je sto brojeva preskupo ... je ako gledas odjednom, ako to razbijes na neke dvi godine izlazenja ...

Ali ako radis brod 2 godine, tempom "jedno rebro u 2 tjedna", ispada zaista izuzetno nezanimljivo... Vidio sam ovaj broj na kisocima, jedno rebro i komadic kobilice...

Kad sam imao 10 godina, uzeo sam nacrt, prekopirao sva rebra i kobilicu na sperplocu (od zadnje stranice starog ormarica) i svojerucno to ispilio u roku od dva dana. U tjedan dana sam imao zaljepljen citav kostur broda, bio je vidljiv napredak koji covjeka tjera dalje. Naravno, oplata i nadgradje su isli sporije, ali sam i to radio tempom koji mi je pasao. Ovo sve mi se cini jako jako jako sporo...
Natrag na vrh
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Pet Ožu 02, 2012 3:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da,vrlo sporo,a opet intrigantno
Natrag na vrh
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 5:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a u srbiji 10kn i kompletna maketa aviona

kopiram sa drugog foruma:

''U Srbiji je počeo da izlazi časopis Borbeni Avioni. Ista fora kao DeAgostini, časopis + maketa aviona 1:72 sve u najlonu. Izdavač za Srbiju je Global Pres. Inače zanimljivo je da prvi broj košta 149 dinara, a ostali će koštati 249 dinara. Inače maketa je ekstra urađena...''

Natrag na vrh
Damir
Gost
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 5:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mozda sam malko preemotivan, volim Messerschmita Bf-109, ali ovo mi bas djeluje kao igracka, cini se da su sve najvaznije konture fulali... Confused To cak nije ni Hobby Boss...
Natrag na vrh
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 5:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a cuj ako ce pomoci da se klinci navuku sto ce rezutirati sa maketama u vecim ducanima, sve je odlicno
Natrag na vrh
graffa

Član od: 07 Stu 2011
Mjesto: velika gorica
PorukaUpisano: Ned Ožu 04, 2012 11:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Damir Napisao/la:

Kad sam imao 10 godina, uzeo sam nacrt, prekopirao sva rebra i kobilicu na sperplocu ...

Ne znam baš da si u trečem razredu imao tehnički u školi.
Taj si predmet dobio tek u petom razredu.
A onaj riječni čamćić koji si radio je i bio za te godine i znanje.
Ako želiš stvarno izraditi vrijedan i istinski lijepu drvenu maketu jedrenjaka,
ako si zaposlen i imaš obitelj, nemaš ovako i onako 3 sata dnwvno vremena za maketarenje.
Ako ti za kvalitetnu maketu te veličine treba od 800 do 1000 sati rada, ti sad vidi koliko je to dana ako radiš svaki dan.
Druga stvar su plastičnjaki.
Ajd bok Very Happy
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 12:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

graffa Napisao/la:
Damir Napisao/la:

Kad sam imao 10 godina, uzeo sam nacrt, prekopirao sva rebra i kobilicu na sperplocu ...

Ne znam baš da si u trečem razredu imao tehnički u školi.
Taj si predmet dobio tek u petom razredu.
A onaj riječni čamćić koji si radio je i bio za te godine i znanje.
Ako želiš stvarno izraditi vrijedan i istinski lijepu drvenu maketu jedrenjaka,
ako si zaposlen i imaš obitelj, nemaš ovako i onako 3 sata dnwvno vremena za maketarenje.
Ako ti za kvalitetnu maketu te veličine treba od 800 do 1000 sati rada, ti sad vidi koliko je to dana ako radiš svaki dan.
Druga stvar su plastičnjaki.
Ajd bok Very Happy

ja sam od petog do osmog razreda napravio dubrovacku galiju, santa mariju, dubrovacku navu i bounty...sve Tehnodidaktine....i sve osim galije su jos zive kod rodbine i prijatelja( galiju je napala bijesna papiga Smile)))
dakle, moze se...
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Kruger

Član od: 19 Sij 2010
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 12:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Treba podrzati svaki casopis koji popularizira nas hobi, ja cu ga kupovati pa za par mjeseci mozda i krenem na sastavljanje. Ovako svaki tjedan po malo, bas i nije nesta, a i vremena je malo. Mozda firma izbaci nesta drugo, ako se ovo pokaze dobrim, ima na uk i de stranicama svacega:))

Pitanje za znalce, koliko vidim format je 1:50 (to bi bilo nesta izmedu 1:32- kojega preferiram i 1:72-koji nikako da pocnem delati iako je stash ogroman), ima li negdje posade u tom mjerilu? Mene prvenstveno zanima bojanje figura, pa ako odradim koji set, mozda mi i brod postane zanimljiviji:)
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Ožu 05, 2012 2:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

imas neobojene Preisere, civili iz sedamdesetih, ali su tvrda plastika pa ih mozes doraditi
proguglaj, vidio sam svojedobno i engleske mornare 18st, al ne sjecam se mjerila
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, ... 105, 106, 107  Naprijed
Stranica 2/107

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma