Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Na kioscima
Idi na stranicu 1, 2, 3 ... 104, 105, 106  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Nikolica

Član od: 01 Svi 2010
Mjesto: Šibenik
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 10:42 am    Naslov poruke: Na kioscima Citiraj ovaj komentar

Mali prebjeg iz auto moto odjela Very Happy Very Happy Very Happy . Evo maloprije kupija, vrlo interesantno i na prvu cini mi se dosta kvalitetno izradjeno. DeAgostinijev casopis "Veliki Jedrenjaci" ... svaki tjedan novi broj uputa i novi djelovi ...

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
millo

Član od: 13 Pro 2009
Mjesto: zagorje zeleno
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 10:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako smijem pitati, jel tog ima na svakom kiosku, ili samo u odabranim trgovinama?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 11:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo je ..
Gle ne želim ti kvariti zadovoljstvo ..ali u ova krizna vremena pokušaj izračunati koliko će te stajati na kraju Crying or Very sad

Taj sistem je privlačan, krene s prvim ili čak s prvih dva tri broja po niskim cijenama da bi poslije podigao cijenu, smanjio količinu djelova koji se nalaze u svaki broj.. računaju da kad ljudi jednom krenu, da je žao prekinuti na pola..

Bojim se da ćeš za sigurno duplo manju cijenu ako ne i za manje dobiti istu kvalitetu ili bolju ako kupiš bilo koji "kit" pznatih proizvoditelja (Mamoli, Corael, Amati itd )

Da se razumijemo, kupnja u kitu je , kolikogod izgledalo skupo, najpovoljnija, ukoliko pokušaš kupit sve što je u sastavnici navedeno i što imaš u kitu što zbog pojedinačne kupnje što zbog neodgovarajučih pakiranja potrošit češ više.

Naravno da ima i ona da kit - "kutiju" moraš platiti odmah i to boli, pogotovo danas (svi ti kitovi su reda veličine 250€ pa na više)
kad kupuješ djelove onda je to pomalo, nešto kao i u ovom slučaju ..

Oprosti na dugom i možda pesimističnom postu ali sam smatrao korektim upozoriti na krajnju cijenu..

Leo - zd: poruka promijenjena dana: Čet Ožu 01, 2012 11:17 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 11:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo je i meni ovo zapalo za oko.
A koliko su brojeva najavili da sakupis cijeli komplet tj. napravis kompletan brod?
Iz prilozenih fotki ovaj prvi je 14,90 ali se na drugoj fotki vidi da je ocito redovna cijena 29,90hrk sto ce najvjerojatnije biti od sljedeceg broja a ovaj prvi je kao promotivni?

PS: a nakon ovog serijala s brodovima bi mogli itiskati s zrakoplovima pa da se i tako malo klinci navucu.... Twisted Evil
Leo - zd

PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 11:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@Karaya
Ima i za zrakoplove, i za tehniku.. e sad nisam siguran da li ova tvrtka ili neka druga .
I to nije loše jer je potrebno znatno manji broj primjeraka da bi se dobila maketa ( zrakoplovi su bili u 1:72 Italeri, a vozila 1:35) ali su tekstovi bili odlični, svaki je broj bio za sebe s odlično prikazanim tehnikama, obično su bile obrađene jedna ili dvije makete s raznim tehnikama dorade i bojanja.
U predinternetsko doba jako korisno i zanimljivo
I tu je vrijedilo ono što sam gore naveo.. nikada ne bi za neku knjigu dao veću sumu (a dobre knjige iz ovog područja su skupeee) a ovako si kupovao one koji te zanimaju i pomalo (potrošiti iznos od 3-4 kave na tjedan nije bilo prestrašno pogotovo za nešto što ima određenu praktičnu vrijednost)
Natrag na vrh
Nikolica

Član od: 01 Svi 2010
Mjesto: Šibenik
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 11:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@ Millo ... ja san ga kupija na kiosku Tiska ispred zgrade, mislin da ih samo oni dilaju

@ Karaya ... Ovako koliko san skuzija svaki tjedan izlazi novi broj, osim iznimno slijedeceg on izlazi za dva tjedna i nesto je skuplji zbog DVD-a unutra(DVD ima tri djela). Mislin da ih je u cetri serije po 25 brojeva (100 tjednih brojeva)

@ Leo ... sve si lipo napisa pa nemoran ja. Dosta dosta popratnog materijala, fotki, povijesti ... i sto si reka ... iznos od kutije duvana ili kave tjedno za ovako nesto svakako isplativo
Natrag na vrh
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 12:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nije samo tisak ima i drugi kiosci
Natrag na vrh
nono_zg

PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 1:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

piše ovak prvi broj 14.90, ostali brojevi 29.90 i ide 100 brojeva

http://www.deagostini.com.hr/index.php

djelovi serije :

1. dio - 25 brojeva 17 i 18 stoljeće
2 dio - 25 brojeva 19 stoljeće
3 dio - 25 brojeva suvremeni brodovi s jedrima
4 dio - 25 brojeva od prvih plovila s jedrima do 17 stoljeća
Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 3:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@nono znaci recimo prvih 25 brojeva bi bilo dovoljno da se sakupe dijelovi za jedan jedrenjak iz tog perioda, jer ako treba svih 100 brojeva onda je jeftinije uzeti neki kit kako je gore navedeno.
Leo - zd

PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 4:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Very Happy ne dijelovi su od prvog do zadnjeg broja a u časopisu su podijeljene tematike..
Zapravo je prilog makete tu da ponuka ljude da kupe, ovo je neka vrsta enciklopedije o jedrenjacima što samo po sebi nije nezanimljivo.
Ali treba sve zbrojiti i izmnožiti.
Natrag na vrh
darko

Član od: 10 Ruj 2006
Mjesto: Daruvar
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 4:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Leo - zd Napisao/la:
Very Happy ne dijelovi su od prvog do zadnjeg broja a u časopisu su podijeljene tematike..
Zapravo je prilog makete tu da ponuka ljude da kupe, ovo je neka vrsta enciklopedije o jedrenjacima što samo po sebi nije nezanimljivo.
Ali treba sve zbrojiti i izmnožiti.

To znaći da bi maketa na kraju stajala 3000 kn (ako izuzmemo da i časopis ipak nešto vrijedi), i da je ako slučajno propustim neki od 100 brojeva ne bi mogao složiti ?
Čini mi se ipak da za manje od 3000 kn mogu kupiti pravu enciklopediju + nekoliko maketa bez opasnosti da mi nešto fali - bad idea što se mene tiće Wink
Natrag na vrh
nono_zg

PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 4:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ako propustiš bio koji broj oni ti garantiraju da ga moreš nabaviti kod njih + imaju free telefon onaj sa 800 za sve informacije itd..

Bed je što su se ogradili sa sljedečim, zadržavaju pravo da izlazi 100 brojeva po potrebi mogu i nastaviti ali isto tako i ukinuti izlaženje što je sranj.... ako na pola prekinu.

Koliko vidim ovakva tematika ide jako dobro u engleskoj i njemačkoj
Natrag na vrh
Damir
Gost
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 5:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nono_zg Napisao/la:

Koliko vidim ovakva tematika ide jako dobro u engleskoj i njemačkoj

Mislim da kod nas nemaju sanse i bojim se da ce ubrzo prestati s izlazenjem... I da, zaista je preskupo.
Natrag na vrh
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 5:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dakle ide 100 brojeva i u svakom će biti neki dio

svojedobno sam kupovao "moje tijelo" te poučen tim iskustvom mogu reći ako se želi imati sve u registratoru trebati će kupiti nekoliko registratora (u svaki stane 10 brojeva ako me sjećanje dobro služi) dakle 10 komada od kojih je prvi besplatan a ostali će se povremeno nalaziti na tržištu (30 kn - samo on)

e sad kad je "moje tijelo" izlazilo kupovala se ljudska anatomija - koga zanima nek pogleda na prije datom linku - a djelovi modela su izašli prije nego je završena kompletna "enciklopedija" dakle možda neće trebati kupiti svih 100 brojeva ali je valjda i izdavač uvidio grešku pa je možda promjenio politiku - uglavnom tko počne kupovati znati će nam reći tokom ljeta
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Ožu 01, 2012 6:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ima o ovoj temi i o slicnom izdanju zrakoplovne tematike sa diecast maketom zrakoplova i na ovom forumu:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,13901.0/topicseen.html
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

http://www.drummerworld.com/forums/showthread.php?t=2106&page=36&highlight=John+henry+Bonzo+Bonham
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3 ... 104, 105, 106  Naprijed
Stranica 1/106

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma