Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

MOLIM POMOĆ
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
doktor_11

Član od: 16 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 12:49 am    Naslov poruke: MOLIM POMOĆ Citiraj ovaj komentar

pozdav svima....

imam veliku želju napravit tj...naći nekoga da mi napravi (uz moju skromnu pomoć-odmoć)..jednu veliku dioramu sa temom samurajske bitke..1:72....veličina bi bila 200x300 cm...cca...želio bi dvorac i opsadu..znam da baš drevni japan nije omiljena tema i da samo Zvezda ima nesto malo u ponudi,a od figura red box...ja bi nabavio sve potrebno (sve figure i dodatke kaj se moze nabavit)...zato bi želio pomoć vas iskusnijih maketara da mi preporučite nekoga tko bi to radio (moze i vise njih)....nekoga stvarno KVALITETNOG i tko bi to radio sa ljubavi i precizno...ovo mi je velika želja i nije problem čakati makar i par godina završetak...sve troškove izrade naravno ja pokrivam.plus značajna dogovorena naknada za izradjivace--puno Vam hvala....pomozite mi ako možete u ostvarenju ove lude želje....sve se možemo dogovorit...
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 8:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo ti zvezda planira izdati ove godine

Ashigaru-yari Set 6401. Small game piece. Due Spring 2012..
Ashigaru with Arquebus Set 6402. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai-naginta Set 6403. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai Archers Set 6404. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai-no-dati Set 6405. Small game piece. Due Summer 2012.
Ninja Set 6406. Small game piece. Due Summer 2012.
Mounted Samurai Set 6407. Small game piece. Due Spring 2012.
Monks Archers Set 6408. Small game piece. Due Summer 2012.
Monks with Yari & Naginata Set 6409. Small game piece. Due Summer 2012.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Shinobi

Član od: 05 Pro 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 9:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nono_zg Napisao/la:
ovo ti zvezda planira izdati ove godine

Ashigaru-yari Set 6401. Small game piece. Due Spring 2012..
Ashigaru with Arquebus Set 6402. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai-naginta Set 6403. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai Archers Set 6404. Small game piece. Due Spring 2012.
Samurai-no-dati Set 6405. Small game piece. Due Summer 2012.
Ninja Set 6406. Small game piece. Due Summer 2012.
Mounted Samurai Set 6407. Small game piece. Due Spring 2012.
Monks Archers Set 6408. Small game piece. Due Summer 2012.
Monks with Yari & Naginata Set 6409. Small game piece. Due Summer 2012.

Napokon, pobrao sam sve sto sam mogao u LoM-u sto se ticalo samuraja, drago mi je da ce biti toga jos.
Kekso

Član od: 18 Lip 2011
Mjesto: Bjelovar
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 10:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shinobi Napisao/la:
Napokon

Jučer je Zvezda na FB-u objavila da su pokrenuli proizvodnju Ashigaru spearmen:

http://www.facebook.com/Zvezda.ModelKits

a za slijedeći mjesec su najavili izlazak Samurais with naginata.
Natrag na vrh
Kekso

PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 10:43 am    Naslov poruke: Re: MOLIM POMOĆ Citiraj ovaj komentar

doktor_11 Napisao/la:
pozdav svima....

imam veliku želju napravit tj...naći nekoga da mi napravi (uz moju skromnu pomoć-odmoć)..jednu veliku dioramu sa temom samurajske bitke..1:72....veličina bi bila 200x300 cm...cca...želio bi dvorac i opsadu..

Ovo je moje skromno mišljenje vezano uz tvoj zahtjev, a to znači da možda dobiješ i potpuno drugačiji odgovor. U Hrvatskoj ti se prilično malo ljudi bavi figurama 1/72. Ako od toga broja oduzmeš one kojima je interesantan samo WW2, još si reducirao tu brojku. Ne znam da li bi na ovom forumu mogao nabrojati na prste obje ruke ljude koji to primarno rade. Ok, puno ih se upustilo i to, ali su im puno važnije druge stvari (oklop, avioni itd.). Zaključak, dosta teško češ naći nekoga voljnog da ti radi tako veliku dioramu (samo dvorac je izazov za sebe).

Dalje, ako pogledaš malo oglase na forumu, vidjet ćeš (doduše rijetko) da netko prodaje svoje gotove makete. Ja ne znam da li su to realne cijene, ali mnoge se kreću i oko 1.000-1.500kn. Možeš li pretpostaviti koliko bi tebe diorama 2x3m koštala? Probaj si izračunati samo static grass za tu površinu (ok, ima i jeftinijih varijanti).

Na kraju, izbor samuraja i nije toliko loš. Ima Zvezda 3 seta i Caesar 1 (Red Box bi zaobišao). Zvezda počinje izdavati i nove figure i, kao što je Nono naveo, bit će to hrpa figura. Forum je prepun dobrih savjeta, a još više dobronamjernih i iskusnih ljudi koje možeš pitati za savjete. Strpljenja imaš i moj ti je savjet da primiš kist u ruke i "deri" Very Happy - mnogima je veći gust izrada same makete od njenog pokazivanja na polici.

Što god te zanima stojimo ti na raspolaganju.

P.S. Isprika svima zbog dužine posta Very Happy
Natrag na vrh
Damir
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 10:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slazem se s Keksom (BTW: on i ja smo medju rijetkima koje zanimaju figurice 1:72 koje nisu WWII).

Ta zamisljena diorama od 6 m2 je "projekt za citav zivot" (ili bar nekoliko godina), nesto slicno zeljeznickom modelarstvu. Kad bi to netko radio za novac, kostalo bi jako puno. No, ako nekoga jako zanima ta tema, treba polako krenuti u nju i postupno to slagati. Pomoc u savjetima se odvje moze dobiti u svakom trenutku.
Natrag na vrh
nono_zg

PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 10:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da bi bilo lakše da se tih 6m2 raspodjeli na manje kvadrate da se citava diorama sstoji od nekoliko komada topa 50cmx50cm pa se stave jedan do drugoga jel ovako ako nekaj treba popravljati na sredidi ko ce se istezati a da neko drvo ili nešto ne zmrda

nije ti problem kist u ruke, slike sa neta, dvorac - balsa + stirodur, karton i polagano
Natrag na vrh
Kekso

PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 11:05 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo, s obzirom da pripadam među 300 i nešto tisuća nezaposlenih hrvata, a i volim se praviti "pametan" Very Happy , dao sam si truda za računicu za static grass.

Uzeo sam u obzir najjeftiniji SG na e-bayu (cca 2,5£ za 10g što pokriva cca 0,04m2 terena). I pretpostavimo da pola diorame bude pod nekom drugom površinom (dvorac, putevi, potok, stijene, zemlja...) trebat će ti preko 1.700kn samo za static grass. Ovo ne pišem zato da odustaneš. nego da te potaknem da ju sam započneš, da malo improviziraš i sl. Možda nemaš pojma kako je zabavno kad moraš nalaziti kreativna rješenja. I da, svakako smanji dioramu. Recimo 1x1,5-2m bi bio više nego pristojan izazov i za ozbiljne maketare. Ili želiš možda nešto ovakvo:

Very Happy
Natrag na vrh
nono_zg

PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 11:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovak velke ne rade ni za warhammer Razz
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 3:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pm vec imas Very Happy
ali da dam i malo rijeci ohrabrenja - moze se.
sve ovisi o volji, vremenu i (nazalost) novcu.
ak lova i vrijeme nisu problem, moze i veca Very Happy
moj savjet je podijeliti ju na 4 komada 1x 1,5m s mogucnoscu rastavljanja, s nogarima
spoj se lako napravi da je nevidljiv, to nije problem
velike profi makete se upravo tako rade
ja toliku maketu ne bih ni mogao iznijeti iz radione ( normalna vrata su visoka 2m)
imas i jeftiniju varijantu ( od one da ti netko napravi sve) - nek netko napravi postolje, teren i dvorac, a ti onda provedes deset godina farbajuci figure Very Happy
ps. ajd nek me netko sjeti u kojem filmu glavni lik radi dioramu u 35 upravo na tu temu?? Ronin?? Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Damir
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 4:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:

ps. ajd nek me netko sjeti u kojem filmu glavni lik radi dioramu u 35 upravo na tu temu?? Ronin?? Very Happy

Robert De Niro?

Mislim da je. Ali mislim da ima jos jedan film...
Natrag na vrh
Damir
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 4:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mogu i zamisliti sto se dogadja na ovoj slici. U jednom trenutku zapovdjenik naredjuje ovim pitomcima oko stola da na "tri cetri sad" izvade svaki po dvije Zvezdine kutije vojnika, koje imaju ispod stola (primijecujete li da svaki ima po jednu ruku ispod stola?), i najvecom brzinom pocnu farbati! Tko prvi ofarba svojih 96 figurica, dobiva flasu votke i slobodan dan za obavezan posjet muzeju revolucije!

Kekso Napisao/la:

Very Happy
Natrag na vrh
nono_zg

PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 4:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Laughing Laughing

Evo ti motivacije

http://www.youtube.com/watch?v=EgMynm3NH30
http://www.youtube.com/watch?v=v8DWGbQpcS8&feature=related

ako kreneš u realizaciju pratit cu napredak
Natrag na vrh
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 9:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja obožavam 1:72,imam brdo nezapočetih setova a sebe sam gurnio u projekt od nekih za sada 200 gotovih šta konjanika šta pješaka a imam još dva seta pješaka,planiram bitku kao iz Gladijatora sa mojim izmjenama al proljetno ljetnu ne zimsku jer takvih kvalitetnih figura u zmskim odorama nisam još vidio,uglavnom kupio sam dosta materijala,trava,stabalca,posipe miksam sam,voda za potok-niz padinu,kameni most sam gradim,dobio sam 20kg kiparske gline za teren i podlogu,itd,to mi traži za sad pola metra kvadratnog jer je padina ali zato uzima u visinu,da ne duljim to je meni posla do sudnjeg dana,ne znam ko bi za to tvoje mogao izračunat koliko si mu dužan,imaš jak projekt,probaj polako figuru dnevno,dvorac kamen po kamen,pa daščicu po daščicu,pa godinu po godinu.... Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Kekso

PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 10:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

x wing Napisao/la:
planiram bitku kao iz Gladijatora

Kad to budeš jednog dana dovršio isplatiti će se to doći vidjeti uživo makar si mi preko 500km daleko Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed
Stranica 1/8

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma