Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Ch-53 u radu, 1/48 academy
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Ned Jul 16, 2006 8:34 pm    Naslov poruke: Ch-53 u radu, 1/48 academy Citiraj ovaj komentar

pozdrav,
radio sam danas na zakovicama, ovdje sam trenutno stao. Ovaj alat sta vidite rogove, to sam posudio od starog , uglavnom je predvidjen za tockanje ako je potrebno oznaciti jednake razmake, imam ih jedno 10 dimenzija, i ovaj mi je savrseno odgovarao za oznacavanje horizontalnih redova zakovica, razmak izmedju njih treba biti oko 3 mm da bi odgovarao broju redova na pravom.
Toliko za sada, pozdrav,

Natrag na vrh
imwhoim01
Gost
PorukaUpisano: Ned Jul 16, 2006 8:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bas je uocljiva razlika izmedju ovog obradjenog i neobradjenog dijela trupa...
Cini se da cu i ja pocet raditi zakovice jer ovo strasno dobro izgleda Very Happy
Natrag na vrh
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Ned Jul 16, 2006 9:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a koliko ima tih zakovica? nagradno pitanje Very Happy
koliko ti je trebalo da napravis ovu jednu polovicu?
Gost
PorukaUpisano: Ned Jul 16, 2006 10:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

low Napisao/la:
a koliko ima tih zakovica? nagradno pitanje Very Happy
koliko ti je trebalo da napravis ovu jednu polovicu?

uff, zakovica ima strasno puno, a koliko mi je trebalo? Pa otprilike ova polovica je 2/3 gotova i za to mi je trebalo cijeli dan, nije tak puno.
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Ned Jul 16, 2006 10:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidim ja da ne gubiš vrijeme .
A i do sada si uložio dosta truda i živaca .
Izgleda super , normalno fotkaj dalje .

Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
ZIGGY

Član od: 25 Lis 2005
Mjesto: BRCKO DISTRIKT BIH
PorukaUpisano: Ned Jul 16, 2006 11:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlicno izgleda,mada mi se cini da bi to bilo brze i jednostavnije raditi sa onim alatom koji ima tockic sa ostrim zubima,neznam mu ime.
Pretpostavljam da su to ustvari udubljenja koja simuliraju zakovice,jel tako?Kako se zove ta plava podloga,sa tim brojevima i poljima na kojoj je maketa,vidim da se cesto koristi u maketarstvu mada ne kontam koja joj je u stvari funkcija?
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Ned Jul 16, 2006 11:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ZIGGY Napisao/la:
Odlicno izgleda,mada mi se cini da bi to bilo brze i jednostavnije raditi sa onim alatom koji ima tockic sa ostrim zubima,neznam mu ime.
Pretpostavljam da su to ustvari udubljenja koja simuliraju zakovice,jel tako?Kako se zove ta plava podloga,sa tim brojevima i poljima na kojoj je maketa,vidim da se cesto koristi u maketarstvu mada ne kontam koja joj je u stvari funkcija?

Hvala, to i je radjeno sa alatom koji ima kotacic/zupcanik. Ovaj alat sa rogovima nije bio za ovu imitaciju zakovica vec za odredjivanje razmaka izmedju horizontalnih linija jer je razmak izmedju rogova 3 mm koliko mora biti i razmak izmedju horiznotalnih linija.
dA, tako je, to su udubljenja koja simuliraju tocku koja koja je u biti zakovica. Ovaj helikopter ima bas izrazene zakovica, tako da bi bez toga bila previse prazna

Ova podloga se zove cutting mat, sluzi za to da rezes na njoj, ima na sebi i centimetre i milimetre tako da odmah mozes odmah izmjeriti na njoj. Meni ona i psiholoski djeluje, doprinosi urednosti tako da se i odmah bolje radi, sto mi je i njena najvaznija funkcija.
Pozdrav
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Jul 17, 2006 7:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stvarno svaka čast na toliko trudu jer bi maketa izgledala previše sirovo bez zakovica. Palac gore

2 ZIGGY> ona naprava sa zupčastim kotačićem se zove riveter.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Jul 17, 2006 7:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo izgleda ludo dobro.Svaka čast na živcima.Imam CH-53 od Revella, i on ima već "upucane" zakovice.Nisam ga još išao slagati, samo sam ga površno pogledao.Ovaj tvoj je iznutra puno puno bolji od Revella. Very Happy
Već se unaprijed veselim tvom konačnom rezultatu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Jul 17, 2006 8:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidim da ne gubiš vrijeme. Očito ti se jako sviđa ovaj helikopter. Svaka čast na strpljenju, ovih zakovica je mali milijun... Very Happy

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Pon Jul 17, 2006 8:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Oskara za zakovice. Super radiš, neznam bi li ja bio spreman ze to ali razlika je očigledna.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Pon Jul 17, 2006 10:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala svima,
evo slike da vidite kako u biti izgleda to i zasto su napravili veliku gresku kada nisu upucali zakovice.

A pogledajte malo ovu sliku, na njoj se vidi raspored linija uzduznih i poprecnih i to tocno na mjestima gdje bi trebale biti zakovice. Vidi se jako slabo i samo pod odredjenim kutem i svjetlom, tak da se da zakljuciti da su isli nesto kemijati za zakovicama ali ipak odustali i malo pre pozurili sa maketom

Natrag na vrh
Zli Veverko
Gost
PorukaUpisano: Pon Jul 17, 2006 11:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo ovako izrivetirano izgleda bolesno dobro, jedva čekam nastavak projekta Klanjanje
Natrag na vrh
Johnny_IC
Gost
PorukaUpisano: Pon Jul 17, 2006 1:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma stvarno super izgleda, inače nisam profi za ovo područje ali tu je razlika očigledna.... Shocked očekujemo nastavak.... Klopa
Natrag na vrh
ZIGGY

Član od: 25 Lis 2005
Mjesto: BRCKO DISTRIKT BIH
PorukaUpisano: Pon Jul 17, 2006 6:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mskukan Napisao/la:
Ova podloga se zove cutting mat, sluzi za to da rezes na njoj, ima na sebi i centimetre i milimetre tako da odmah mozes odmah izmjeriti na njoj. Meni ona i psiholoski djeluje, doprinosi urednosti tako da se i odmah bolje radi, sto mi je i njena najvaznija funkcija.
Pozdrav

Od kojeg je materijala cutting mat podloga i koja joj je cijena otprilike,gdje se moze nabaviti?
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma