Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Fi-156 C3 15.KG53
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
tiger
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 24, 2006 11:28 pm    Naslov poruke: Fi-156 C3 15.KG53 Citiraj ovaj komentar

Hellooo,ekipa!
Evo nekoliko fotki legionarske rode.Sreća po nas maketare koji volimo sedamdesetdvojke je veća,pošto ju je Smer,od Hellera prepakirao sa baš tim oznakama i jetkanim skijama.Snimke su nastale u prvom ili drugom mjesecu 1943.,znači poslje povratka sa istoka u naše krajeve.
Nisam siguran sto posto,no za sada je to jedina iz bombarderske skupine,ako znadete više,pišite Piskaranje !
Nažalost fotografije su dosta loše,tako da na skenovima ne vidite kod DI+GA,na originalu je ipak malo bolje vidljiv.

Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 24, 2006 11:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako dobro.
Nego postoji li u 48-ici dotični aviončić sa pripadajučim decalima ?

Very Happy Question

Bebonja: poruka promijenjena dana: Sri Sij 25, 2006 12:58 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 12:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kaj je to snimljeno negdje u "krapinsko-zagorskoj"...? Zaključujem po ovome kaj trči s lopâtom... "Ne buš ti v moju njivu sam tak zišel - da te ja ne naravnam..."

Šala..., nego kaj je to jedna zelena gore - bez "splintera", a?

Na žalost, nemam više tu kutiju "Smera" s legionarskim dekalima, jer sam ju "zađoral" za "Hi-techa" di ih nema... Kosu cupa Mada mi se čini da tam na naslovnici leti DI+GA s kotačima, ak se ne varam?
Oni koji imaju - kakvi su dekali kaj se tiče dimenzija i ostalog, posebno legionarski bedž?
Btw. dajem svašta za te dekale - ima netko viška?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Žach
Gost
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 1:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prelude Napisao/la:
Kaj je to snimljeno negdje u "krapinsko-zagorskoj"...? Zaključujem po ovome kaj trči s lopâtom... "Ne buš ti v moju njivu sam tak zišel - da te ja ne naravnam..."

Nema blage veze o temi, ali ... baš sam se dobro nasmijao! Very Happy Palac gore
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 9:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prelude Napisao/la:

Šala..., nego kaj je to jedna zelena gore - bez "splintera", a?

Na žalost, nemam više tu kutiju "Smera" s legionarskim dekalima, jer sam ju "zađoral" za "Hi-techa" di ih nema... Kosu cupa Mada mi se čini da tam na naslovnici leti DI+GA s kotačima, ak se ne varam?
Oni koji imaju - kakvi su dekali kaj se tiče dimenzija i ostalog, posebno legionarski bedž?
Btw. dajem svašta za te dekale - ima netko viška?

Moglo je biti Zagorje i negdje u Bosni ili Slavoniji,letjeli su po cijeloj NDH.
Radi se o klasičnoj splinter maskirki,no zbog nepostojanja digitalaca u to vrijeme,i neodabira splinter moda,sada se ne vidi ta shema.Kaj se tiće oznaka mogu proći,font odgovara,dimenzijski su fulali nekih 0.00000067 % tako da sam svoje već bacio u smeće,da sam znal.....hebi ga. Wink
Šalu na stranu,kužimo se,ne.
Zapravo su i malo zglajzali,donji di šahovnice,na grbu Bombarderske skupine,no mislim da se da srediti sa škaricama.
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 10:19 am    Naslov poruke: Fi-156 Citiraj ovaj komentar

Super fotke Tiger! Napokon da netko stavi kvalitetne fotke pa da previse ne spekuliramo o bojama i oznakama.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 10:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super slike Tiger Very Happy
Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 5:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zakon fotke, jednom davno je taj SMER bio u MACHu ogledavao sam ga, EEEEE da je onda bilo intreneta! Wink
nsetina
Gost
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 6:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bebonja Napisao/la:
Jako dobro.
Nego postoji li u 48-ici dotični aviončić sa pripadajučim decalima ?

Very Happy Question

Ja imam stari ESCI, ali to je MS 500 sa zvjezdastim motorom, onda kupis i set za konverziju od Cutting Edge-a i to je to. Inace, set je odlican, kupio sam ga prije nekog vremena.
http://www.meteorprod.com/CEMresintop.html

Da li netko jos uvijek pakuje tu maketu? Italeri recimo.
N
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 6:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na Hannants-u imaju ovaj zrakoplov (Smer,1/72) sa tim oznakama za samo 3,40 funti,bez troškova poštarine. Cool
Natrag na vrh
Darth Maul

Mjesto: Pretetinec
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 7:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prelude Napisao/la:

Je, Smer (obični) ima takše dekale, sam kaj su krila z grbom defektno otštampana..

Proud to be Međimurec...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 8:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Baj d vej od kuda su ove fotke iz nekog časopisa ili ih ti imaš mislim baš fotografije?
tiger
Gost
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 8:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Karaya Napisao/la:
Baj d vej od kuda su ove fotke iz nekog časopisa ili ih ti imaš mislim baš fotografije?

Jedna od tih fotografija,ona slikana u daljini je objavljena u nekoliko publikacija o rodama,npr.Schiffer,Waffen Arsenal,Flugzeug Profil.Ostale dvije su objavljene u Flugzeug Archiv(mislim osam8).
Natrag na vrh
Poky

PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 10:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super fotke ,ta maketa od Smera je u par komada stajala u Zemlji čuda u Masarykovoj prije dosta godina, a ja konj kakav sam bio uzel sam si rađe Jak-3 od Smera i Bloh MB-155 od Azura i sad me to boooollliiiii! Mad
frka

PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2006 10:28 pm    Naslov poruke: jos jedan Fieseler Citiraj ovaj komentar

Evo jos jedne rode, ali hrvatske :
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma