Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Moje figure u izradi
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pet Velj 17, 2012 10:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

samo jedna primjedba na prve slike- oboji one bijele oci u boju koze....inace ce izgledat ko buljooki monstrumi Very Happy
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Sub Velj 18, 2012 7:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
samo jedna primjedba na prve slike- oboji one bijele oci u boju koze....inace ce izgledat ko buljooki monstrumi Very Happy

stvarno tako i izgledaju kao zombi figure ali to je ostavljeno dok ne uhvatim vremena da probam "Zotz Decals set ljudskih očiju-zjenica,uletio mi je za par dolara na popustu i nisam izdržao da ne uzmem,uglavnom ima raznih dimenzija a navedeno je i za 54mm, ako to ne bude pasalo na figurama onda ide sve na kacigu od motora Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
x wing

PorukaUpisano: Sub Velj 25, 2012 12:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo još nešto sam probao u pauzi bojanja,napravio sam kalup konja u nekoliko djelova,kopirao sam jednog iz Italeri seta.Gips je premazan odvajačem za kalupe,potom sam ga premazao pomoću kista sa tvrđim vlaknima smjesom epoksi kita.Prvo tanki sloj da prekrije svu površinu a iza toga kad se osuši istim kitom sa dodatkom talka sam ispunio polovice,opet to premazao i sljepio djelove.Višak se istisnuo kroz spojeve u tankim lističima i nakon sušenja sve je potopljeno u vodu.pola sata iza sam odvojio gips i dobio odličnu figuru konja na koju sad ide tkanina od istog materijala kojeg ču izvaljat u listove.Kopirat ču i konjanika kojeg ču dosta izmjenit u položajima ruku,štit,kaciga,itd.Ovo sam napravio jer sa onom plastikom od koje su originali ne mogu ništa,teška je za ljepljenje i dorade a s ovim mogu lakše manipulirat.

Natrag na vrh
x wing

PorukaUpisano: Sub Tra 07, 2012 10:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo stiglo se do nekakvog kraja u ovoj fazi,samo da napomenem da planiram sve to blještavilo na oklopima smanjit dok ne dobijem one stare zaprljane oklope i kacige,isto i sa odječom i ostalim detaljima.Sinoć sam nešto radio na očima pomoću tuševa u boji i mislim da sam na dobrom putu.planiram ih sad izbljedit da ostane taman koliko je potrebno(uz popravke tamo di je razrok i nije okruglo),pa lak i nakon njega mini ubod iglicom da mi ostane točkica tuša za zjenicu.najbolje se pokazao smeđi a na križaru sam testira plavi,da dobijem arijevca ali sam dao sloj više pa su preplave,nekako živčano djeluje,ima li neko drugi način nek javi,ovaj ne odnosi vremena a daje mi dobar rezultat

Da ne zaboravim,vidio sam nove figure,proizvođać Ronin,Sioux me izbezumio a označen je kao prvi indijanac iz serije,nek ih bude na stotine Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
scarabei

Član od: 08 Pro 2009
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Tra 07, 2012 10:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo su ispale figure Very Happy
Natrag na vrh
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sub Tra 07, 2012 10:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

lijepo, jako mi se sviđa viking
Natrag na vrh
Kekso

Član od: 18 Lip 2011
Mjesto: Bjelovar
PorukaUpisano: Sub Tra 07, 2012 10:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo. Posebno mi se sviđaju oba hoplita. Pratim i dalje s velikim zanimanjem.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Sub Tra 07, 2012 10:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Norman i Viking su mi prva liga. Ma sve su prva liga Smile
Natrag na vrh
x wing

PorukaUpisano: Pet Lip 15, 2012 11:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo nešto radim s uljima,vidio sam na you tube jedan filmić šta i kako i onako od oka sve to pokušavam,ne ispada loše,čak mi se čini i da je na mjestima vrlo dobro,najbolje se vidi na vikinškom štitu,ne čini mi se na slici toliko dobro kao uživo,ide mi sve teže jer u potkrovlju temperatura ide svaki dan na više,sad več ni noču ne pada pa bi mogla sljedit duža pauza

Natrag na vrh
x wing

PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2012 9:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo da ovde vratim raspravu o radovima,znači boj se bije oko očiju,e pa ovo san napravio popodne nabrzaka prije izlaska,da se razumjemo stigao sam doma u cca 04.00 sa rock koncerta a u 10.00 ustao da pomognem kolegama iz kluba da iselimo(izbacivanje!) klub iz prostorija(ormari,stolovi,...) tako da nisam baš u formi al uspio sam mu pronač oči Very Happy ,pa ko kaže da mu neču uvalit zjenicu, i koje je bolje,ovo sa istaknutom bjeloočnicom ili ovo sa boje kože-malo svjetlije

he he evo vidim da je ljevom zjenica utekla iz centra,morat če na kliniku svjetlost,još je dobro ispalo s obzirom u kakvom sam stanju Rolling Eyes
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2012 10:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo sa bjelom bjeloocnicim je bolje, al da pri rubovima se malo zatamni prema boji kože
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
x wing

PorukaUpisano: Ned Pro 23, 2012 10:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nono_zg Napisao/la:
ovo sa bjelom bjeloocnicim je bolje, al da pri rubovima se malo zatamni prema boji kože

da,to bi bilo to samo izvest zatamnjenje na toliko mao prostora u rubu oka je filozofija za sebe,ipak je to unutar 1mm,koristio sam one naočale sa izmjenjivim lečama za povečanje,prvi put do sad i mogu reč da me odmaraju,puno mi je lakše,eto mislim da je ovo bila dobra proba,pokušat ču još nešto sa minijaturnim kuglicama patafiksa ili sistemom kapljanja,po principu pokušaja i pogreške dolazi uvjek nešto novo šta me iznenadi
Shinobi

Član od: 05 Pro 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sri Pro 26, 2012 10:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni bolje s bijelom, jedino da probas mozda sarenicu napraviti da sa donje strane ne dodiruje rub, tako ces izbjeci "buljookost"(koji izraz, hebate) iako i ovo izgleda dobro
x wing

PorukaUpisano: Sri Pro 26, 2012 10:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shinobi Napisao/la:
Meni bolje s bijelom, jedino da probas mozda sarenicu napraviti da sa donje strane ne dodiruje rub, tako ces izbjeci "buljookost"(koji izraz, hebate) iako i ovo izgleda dobro

Da,i ja sam o tome razmišlja,trenutno završavam neke pod kacigam pa ču onda poradin na očima
x wing

PorukaUpisano: Sri Pro 26, 2012 10:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A evo i nečega čime sam se zabavio jedan od zadnjih dana,to tako završi kad me "pukne" neka čudnija ideja,blagdani i alkohol,kolači,žene,...bit če to jedan "What if" koji može slobodno u emisiju "Na rubu znanosti",evo šta se desi kad vikinzi zaveslaju malo snažnije kroz gustu maglu,onda upadnu u oluju i tako danima pa i tjednima nošeni olujnim vjetrovima stignu do ....,znam da Panamski tada nije bio prokopan,da je gadno oko rta Horn,al eto stigli su,prvi Laughing !

Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed
Stranica 2/8

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma