Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Moje figure u izradi
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
x wing

Član od: 08 Stu 2009
Mjesto: Makarska
PorukaUpisano: Pet Pro 09, 2011 11:20 pm    Naslov poruke: Moje figure u izradi Citiraj ovaj komentar

Počeo san trpat svašta u jednu već otvorenu temu pa mislim da je bolje da to bude odvojeno jer dolazi još oko 10-12 figura,žao mi je ovih momaka veselili su se odlasku u VŽ ai kako je došlo do promjene plana tako se i usporilo,evo bacite kakvu sugestiju nisam baš neki figurista.Vitezovi su EK Castings i odvojeni su od originalnog postolja

Beštiju svi već poznaju,s obzirom da sam pronašao ruku koja na kraju nije završila u usisivaću nastavio sam je "sređivat"

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Kekso

Član od: 18 Lip 2011
Mjesto: Bjelovar
PorukaUpisano: Sub Pro 10, 2011 9:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Samo naprijed, pratim sa zanimanjem.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Pro 10, 2011 11:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za sad dobar napredak. Very Happy

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Sub Pro 10, 2011 11:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlićno Dva prsta gore
x wing

PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2012 4:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stgli su paketi iz Rusije i Ukrajine,figure su već odvojene od originalnih postolja da bi se mogle ukomponirat u neke druge zamisli koje imam,nešto kao mini diorame,sutra ide temeljna pa maratonsko farbanje,nadam se da će vam se svidit izbor.

Natrag na vrh
Kekso

PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2012 5:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ufff, nove figure su boli glava. Osobito mi se sviđaju Grci. Nemoj slučajno da nas ne izvještavaš o napretku farbanja. Twisted Evil
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pet Sij 20, 2012 9:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Figure odlično izgledaju. Koji je to proizvođač i koliko košta jedna figura? Grci izgledaju odlično-mogao bi napravit neku scenu iz Ilijade. Isto tako bi mogao pokušat obojat jednog viteza kao nekog hrvatskog plemića (onaj sa plaštem koji vadi mač bi baš bio odgovarajući)-imaš dosta referenci i slikanih rekonstrukcija od Velimira Vukšića koje su objavljene u Husaru ili u starijim brojevima Hrvatskog vojnika...

Natrag na vrh
x wing

PorukaUpisano: Pet Sij 20, 2012 11:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Figure odlično izgledaju. Koji je to proizvođač i koliko košta jedna figura? Grci izgledaju odlično-mogao bi napravit neku scenu iz Ilijade. Isto tako bi mogao pokušat obojat jednog viteza kao nekog hrvatskog plemića (onaj sa plaštem koji vadi mač bi baš bio odgovarajući)-imaš dosta referenci i slikanih rekonstrukcija od Velimira Vukšića koje su objavljene u Husaru ili u starijim brojevima Hrvatskog vojnika...

Figure su uglavnom EK Castings i kupujem ih od Studio Siberia iz Rusije
http://siberia-miniatures.ru/index.php?manufacturers_id=18&sort=4a&filter_id=68
i od hobby.dn.ua Ukraina
http://www.hobby.dn.ua/product_info.php?cPath=90_91&products_id=60328
Neke od figura su Rene Club-Engleski strijelac i taj vitez s plaštom,kod ovih u Ukrajini san pronaša još neke odlične frme kao Olovo.Cjena me zapanjila,za ovakav kvalitet u tom mjerilu plačao sam ih po 7-9$,samo je Rene i ST Georg do 12$,poštarina nije velika i mislim da bude ista za 2 ili 4 figure i onda se promjeni pa opet bude skoro ista za 4 ili 8 figura tako da sam ih uzimao u tim omjerima.Za kupovinu u Rusiji je potrebno napravit registraciju za Moneybookers sistem poput PayPal jer ovaj ne ide u Rusiji,traje sve skupa 24h i jednostavno je.Usluga u dučanima je vrhunska,za Studio Siberia nemam rijeći a i ovaj drugi je izvrstan,odgovaraju skoro pa i prije nego sam kliknuo šalji Surprised ,samo primječujem da dobro nestaju neki modeli i više se ne pojave pa tko puno misli imat će o čemu nakon šta odlete sa ponude.U planu mi je još jedna grupa od 6 pješaka i snimio sam izvrsnog konjanika,prosurfajte među figurama 54mm,ima ludih modela.Nisam slikao vikinga koji mi je možda i najbolji,evo upravo sam se vratio sa novom kolekcijom kamenja s plaže i raznih suhih grančica,da se u kamenjaru pronać skoro pa gotovo stabalce za dobru dioramu,je da me čudno gledaju ovi sa đukelama šta tražim po tim stranputicama(skrivenu travu Laughing ) al i oni su meni čudaci,šta ne pave makete ko svi normalni ljudi.
Natrag na vrh
x wing

PorukaUpisano: Uto Sij 24, 2012 3:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo i ovih za mega projekt,diorama sa 250 figura,već sam prve obojane iskoristio za jednu mini dioramicu a sad sam se popeo za još dva seta gotovih,sljedi borba sa HAT fihurama -Rimski katapult,dosta su lošije u detaljima od ovih,na ovima sva su koplja od žice,ubadaju kao osa

Natrag na vrh
x wing

PorukaUpisano: Uto Sij 24, 2012 3:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ispravak,samo Rimska su koplja od žice,inaće svaka figura ima izmjenjenu pozu uz pomoć svijeće,prije toga glinamolom zaštitim ostatak ruke ili noge i tjela da toplina ne ošteti detalje,poslije ih potopim u vodu i samo sperem glinamol uz tvrdi kist
Natrag na vrh
Kekso

PorukaUpisano: Uto Sij 24, 2012 5:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predivno i uredno. Napokon nešto po mom ukusu.
Pratim sa zadovoljstvom.

P.S. Hoćeš li raditi kakav wash?
Natrag na vrh
x wing

PorukaUpisano: Uto Sij 24, 2012 9:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kekso Napisao/la:
Predivno i uredno. Napokon nešto po mom ukusu.
Pratim sa zadovoljstvom.

P.S. Hoćeš li raditi kakav wash?

E toga se plašim jer vidim po nekim stranicama da to zna i pogoršat stvar ako nije odmjereno,probat ču na jednu dvi pa da vidim kako če ispast
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Sri Sij 25, 2012 9:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Rimljani i Gali. Planiraš cijelu bitku? Obavezno malo wash-aj figurice. Imam dobra iskustva sa Valejo proizvodima za wash po figurama, pa ti ih mogu preporučiti.

Natrag na vrh
x wing

PorukaUpisano: Pet Velj 17, 2012 5:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Polako napreduje,usput napravio i nešto šta je do sad planirano godinama,planovi su bili šperploća,iverica,gips ploča al na kraju pade snjeg u Splitu a kako je u Makarskoj stalno sunčano proglasim ja dan bez izlaska na rivu da se solidariziram Very Happy i sklepam to od kutije za LCD TV,tvrd karton cijena sitnica,stranice se skidaju,visina cca 35cm,stanu dva broda u 350,ili dva SU-27 i brdo figura,nema prašine,sve vidim složeno i sad ne znam satima gdje je šta,prije je bilo uredno razbacano pod nogama lakše sam se snalazio

još su podložne radikalnim izmjenama u bojanju tako da ovo šta vidite na njima nije konačno određeno da če i ostat,inaće otkrio sam da su većina kopije Pegaso figura,sugestije u obliku primjedbi ili pohvala bit će rado prihvačene
Natrag na vrh
Kekso

PorukaUpisano: Pet Velj 17, 2012 10:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A koje primjedbe, samo tako nastavi. Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed
Stranica 1/8

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma