Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

ZNDH messeri
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
_Hobby M_

Član od: 01 Lip 2011
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Velj 06, 2015 6:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala ti na doprinosu i oživljavanju teme.
Na tvojoj fotografiji prvi puta primjećujem da je nula manja od jedinice, osim ako me vid nije počeo zezati...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Velj 06, 2015 6:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mene osobno oduševljava da se eto pojavilo nešto novog, ima li možda kod origigi objavljivača (koji optimist) još ovakvih dragulja. Iako sve postojeće, meni poznate, fotke prikazuju crnog-10 s RAF-ovim oznakama ovo je mislim prva gdje se vidi cijeli avion.

A koliko za sad znam postoji i fotka gdje se vidi šahovnica na repu no osim isječka samog repa do sad nije objavljena

btw
jučer sam igrom slučaja naletio na 2 godine stare dekale koje prikazuju upravo ovaj avion ovakav kao na ovoj fotki, doduše s ponešto pogrešaka kako to već biva
pacman69

Član od: 02 Lip 2008
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Pet Velj 06, 2015 7:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

@_Hobby M_ Vid te ne vara, kolega, zaista jedinica i nula nisu iste veličine Smile
@ hornet Čini mi se da je "crni 10" ipak bio označen prema pravilniku tj. s malom šahovnicom na prednjem dijelu vertikalca.
Mene osobno muči jedna pretpostavka, a to je da taj zrakoplovak na fotografiji nema RAF rondele već SAAF.
Natrag na vrh
hornet

PorukaUpisano: Pet Velj 06, 2015 8:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa rekoh da ima grešaka na tim dekalima i da postoji fotka gdje se vidi da je šahovnica mala na verikalcu.

A ovo drugo te ne treba mučiti kad to i jesu SAAF oznake
Kurfurst

Član od: 28 Pro 2014
Mjesto: Split-Kamen
PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 1:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Budući da sam teški klošar za RAF, može li mi netko objasniti razliku između RAF-ovih i SAAF-ovih rondela? Znam da je SAAF kasnije u Korejskom ratu imao umjesto crvenoga kruga narančastu antilopu(?)

U maketarstvu nije bitno čime si to napravio nego kako to izgleda!
Natrag na vrh
hornet

PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 1:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

za vrijeme 2SR njihove oznake su imale, za razliku od RAF crvene, narančaste krugove u roundelama i polje na repnoj zastavi
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 3:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hornet Napisao/la:
Pa rekoh da ima grešaka na tim dekalima i da postoji fotka gdje se vidi da je šahovnica mala na verikalcu.

A ovo drugo te ne treba mučiti kad to i jesu SAAF oznake

Odlična fotogracija Pacman69! Puno hvala!
KAo što je kolega Hornet rekao postoji fotka koja nedvojbeno pokazuje malu šahovnicu na vertikalcu (tj. ne prelazi na kormilo kao kod "crnog 4"). Ono što ta imenovana fotografija prikazuje još prikazuje je prebojeni žuti "V" ispod lijevog krila.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Kurfurst

PorukaUpisano: Sub Velj 07, 2015 3:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hornet Napisao/la:
za vrijeme 2SR njihove oznake su imale, za razliku od RAF crvene, narančaste krugove u roundelama i polje na repnoj zastavi

Šta stvarno? Jedan član ovog foruma je to već negdje napisao, ali ga nisam slušao... Embarassed
Nije mi se činilo vjerojatnim da Englezi daju nekome toliku autonomiju još u doba WW2. Inače, ovakvo malo bijelo polje mi se čini karakteristično za vrlo kasni period rata... Kao i uvijek, ispravite me ako griješim.
BTW, jeli itko napravio maketu Mustanga IV kojeg je srušio Bencetić?

Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2015 3:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prvo hvala kolegi pacmanu na do sad neviđenoj fotki. Rondele moraju biti kasne, kad je u pitanju 1945 godina...!!! Da je na repu mala šahovnica, lako je zaključiti i sa ove fotografije-naime, kormilo pravca je propisane žute boje, kao i prsten iza spinnera, a na kormilu nema ni traga šahovnici. Novo-prebojana oznaka točno prekriva šahovnicu. Evo, gledam kad smo započeli raspravljati o ovoj temi i spominjati neobjavljene fotografije "crnog 10"-od 2011 do danas (a sad je započela 2015!) nigdje nisu dostupne spomenute fotke. Pred par mjeseci sam ih imao opet priliku pogledati, i to dvije... na jednoj je vidljiva donja strana, a na drugoj bočna, i obe su slikane prije prebojavanja zvonimiraca sa rondelama. Volio bih znati tko je nositelj prava na objavu i zašto slike godinama čame neobjavljene, a povremeno kruže po principu tajnog dokumenta "samo za tvoje oči" ? Da li uopće postoji konkretan plan za objavu, a ne samo glasine?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2015 4:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kurfurst Napisao/la:

Nije mi se činilo vjerojatnim da Englezi daju nekome toliku autonomiju još u doba WW2.

A što bi onda tek rekao na autonomiju kod 352. squadrona, koji nije imao RAF-ove nego je nosio nacionalne (Jugoslavenske) oznake na zrakoplovima. Wink
Tomo

PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2015 4:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Da li uopće postoji konkretan plan za objavu, a ne samo glasine?

Naravno. Čekamo da izađe "The one book to rule them all"
Natrag na vrh
Kurfurst

PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2015 5:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tek sam od nove godine član, pa moram pitati:
Koja je to Knjiga? Svi pričaju o njoj kao mafijaši u filmovima: s puno tajnovitosti i metafora, a onda se svi zlokobno i glasno nasmiju Confused

Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2015 6:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam za K NJ I G U cuo prije 11 godina da je u radu i pred izlaženje.
Go figure...

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Tomo

PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2015 6:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

"THE BOOK" je trebala izaći 1998 godine kad je najavlena u preprodaji i kad su čak neki izdvoji tada velikih 100 DM (ekvivalent današnji 100 EUR) i kupili je u preprodaji. 17 godina kasnije, evo poštar samo što nije pozvonio na vrata.
Natrag na vrh
hornet

PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2015 8:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Knjige ima na razno-raznim stranicama kao najava, ima i svoj ISBN broj a ovisno o web stranici mijenja se godina izlaženja iz tiska - samo što je više ne ažuriraju. Evo npr.
amazon

btw. ako pogledaš autore vidiš da su barem dvoje članovi i ovog foruma
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naprijed
Stranica 4/10

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma