Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

ZNDH messeri
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
noname

Član od: 24 Stu 2009
Mjesto: kod Rudi-a i Bobi-a
PorukaUpisano: Ned Stu 20, 2011 2:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mislio sam u ovoj temi

http://www.youtube.com/watch?v=qGyPuey-1Jw
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Stu 20, 2011 4:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bilo bi korisno vidjeti neku "novu" sliku "crnog 10", a srećom "crni 4" je ipak već puno jasniji što se tiče detekcije boja i oznaka. Zar nitko nema moguće saznanje gdje bi slike"crnog 10" bile objavljene, ako su zaista objavljene? Naime, mi smo svi (ili bar većina) poprilično ograničeni na anglofoni dio literature, a dosta zanimljivih stvari izlazi na npr. francuskom i njemačkom. Sjetite se samo ponekad spominjanog rada Jean Claude Mermet-a o tipologiji kasnih Bf109 i identifikacije podtipa obzirom na tip poklopca motora i ostale detalje koji pomažu kod detekcije, je li neki Messer npr. G-10, G-14AS ili G-6ASM iako na prvi pogled izgledaju isto...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Stu 20, 2011 9:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Bilo bi korisno vidjeti neku "novu" sliku "crnog 10", a srećom "crni 4" je ipak već puno jasniji što se tiče detekcije boja i oznaka. Zar nitko nema moguće saznanje gdje bi slike"crnog 10" bile objavljene, ako su zaista objavljene? Naime, mi smo svi (ili bar većina) poprilično ograničeni na anglofoni dio literature, a dosta zanimljivih stvari izlazi na npr. francuskom i njemačkom. Sjetite se samo ponekad spominjanog rada Jean Claude Mermet-a o tipologiji kasnih Bf109 i identifikacije podtipa obzirom na tip poklopca motora i ostale detalje koji pomažu kod detekcije, je li neki Messer npr. G-10, G-14AS ili G-6ASM iako na prvi pogled izgledaju isto...

a jel se vi mozete sitit koja je literatura bila u pitanju a da se misli da su u njoj te dvi neobjavljene fotografije.i ko je vlasnik te dvi slike crne 10-ke jer vidim da vas je nekoliko vidilo te slike.
P.S.jel se svi slazete koje su tocne boje na tom avionu (odgovara li ona Mtechova kamuflaza) i kakvi se liksini decali,jesu tocni,odgovara li decal sahovnice 1/48 na maketu 1/48 ili je pogresan?
i ima li itko da bi prodao te decale?
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Stu 21, 2011 9:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

josipww2 Napisao/la:
Grunf Napisao/la:

a jel se vi mozete sitit koja je literatura bila u pitanju a da se misli da su u njoj te dvi neobjavljene fotografije.i ko je vlasnik te dvi slike crne 10-ke jer vidim da vas je nekoliko vidilo te slike.
P.S.jel se svi slazete koje su tocne boje na tom avionu (odgovara li ona Mtechova kamuflaza) i kakvi se liksini decali,jesu tocni,odgovara li decal sahovnice 1/48 na maketu 1/48 ili je pogresan?
i ima li itko da bi prodao te decale?
Boje su najvjerojatnije 74/75/76, a prebojavanje možda 65 i neka zelena za traku oko repa-već sam napisao svoje mišljenje o tome. Da znam gdje su (navodno) objavljene te fotografije, potrudio bi se nabaviti publikaciju...Liksove dekale nisam kupio, a ako ih netko ima i hoće stavit sken dekala u ovu temu, moglo bi se provjerit koliko odgovaraju za "crni 10".

Natrag na vrh
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Stu 23, 2011 12:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zvonimirove krizeve bi cak mogao napravit i sam,nekako maskirat,al zanima me ima li koja dobra dusa koja bi prodala onda zuta jarca i repnu sahovnicu?? ili bar prijedlog kako ih napraviti
SZVO

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Slavonski Brod/Zagreb
PorukaUpisano: Sub Sij 14, 2012 1:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne znam da li su bile ove fotke crnog 4?

Gost
PorukaUpisano: Sub Sij 14, 2012 2:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jesu, al ih je uvijek lijepo vidjet ponovno. Te fotke su zaista umjetnički savršene.
Natrag na vrh
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Sub Sij 14, 2012 2:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo nudi hobbyboss easy assembly kit

http://i41.tinypic.com/zvbpll.jpg
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Sij 16, 2012 11:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nono_zg Napisao/la:

Šteta što je toliko toga pogrešno na toj maketi i u šemu bojenja i dekalima.

Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Sij 16, 2012 12:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:

E sad ću se opet zakačiti na tebe ,ali ovaj put čisto informativno ,dali vrijedi kaj taj Hobbyboss za izradu crne 4ke, mislim na plastiku ,dal se može dobiti točan Bf-109G-10 ,odnosno kaj treba doraditi(u stranu dekali i shema)?

Nisam siguran al mi se ćini da nitko nije spominjao dotićnu maketu u raspravama o točnosti i isplativosti.... Confused
nono_zg

PorukaUpisano: Pon Sij 16, 2012 1:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
nono_zg Napisao/la:

a kaj se more za živce je odlična, a za šemu cu vidjeti, slaganje ide kako kažete OOB. I primjetio sam da su ove easy kit teži mislim po masi .
Natrag na vrh
nono_zg

PorukaUpisano: Pet Sij 20, 2012 11:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

http://www.15jg52.com/history.htm
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Sij 23, 2012 10:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nono_zg Napisao/la:
To je legija, i nema veze sa Messerima u ZNDH. Wink
-Poky- Taj HB Messer je vrlo pojednostavljen. Kokpit je izliven zajedno sa trupom... (zato je maketa i teška). Propeler i spinner su promašeni, a zvonimirci i šahovnica su samo slični pravima..ima tu još štošta. Šema je, naravno, kriva, ali to je lako ispravljivo. Zgodno za klince i zabavu, ali za ozbiljniju maketu ne baš.

Natrag na vrh
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Sij 23, 2012 5:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
nono_zg Napisao/la:
To je legija, i nema veze sa Messerima u ZNDH. Wink

u biti ima zadnje 3 rečenice
pacman69

Član od: 02 Lip 2008
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Pet Velj 06, 2015 4:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hajmo malo podići ovu temu iz mrtvila Smile
Pretumbavanjem interneta pronađoh ovu sličicu, pa da je podijelim sa maketarskom nacijom...

[img][/img]
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naprijed
Stranica 3/10

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma