Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Ferrari F10
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Ferrarijevac

Član od: 13 Kol 2011
PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 4:04 pm    Naslov poruke: Ferrari F10 Citiraj ovaj komentar

Iznenađujuće ali u mulleru sam naišao na ovu maketu i to je jednostavno bila prilika koja se ne propušta te sam ju morao kupiti, zbog početka faksa htio sam ju što prije dovršiti tako da sam bio gotov za 5 dana. Pošto uz nju nisu došle boje kupio sam ih naknadno ali one u metalnim posudama, pretpostavljam da su za airbrush jer je vrlo rijetka boja ali to sam tek otkrio kad sam ih otvorio, tako da sam sve ipak farbao kistom jer nemam airbrush tako da je još sve dobro i ispalo i ja sam sam prilično zadovoljan obavljenim poslom! usput zanemarite datum na slikama s početka jer mi se fotić pošemerio Wink

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 4:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nice

te u metalnim posudicama su uljane boje i trebaju se razrijediti, nisu samo za zračni kist. Dobro je ispalo
Natrag na vrh
D

Član od: 25 Kol 2008
Mjesto: Šibenik
PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 10:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlično urađeno, sjedi 4, nego jel koristiš krep traku kad radiš prijelaze boja...

da je dobro bilo bi sumnjivo...
Natrag na vrh
Ferrarijevac

PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 10:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala! ne, koristio sam selotejp, nekako imam više povjerenja u njega, bolje drži
Natrag na vrh
nono_zg

Član od: 27 Pro 2010
PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 10:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

što selotejp ne ostavlja ljepljiv trag

dobro prima a ne ostavlja trag je onaj hanzaflast ili kako se zove, onaj bijeli u kolutu kaj stave na vatu kad vadiš krv.
Natrag na vrh
kiki

Član od: 25 Lip 2011
PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 11:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo je ispalo!

Nego kad tebi faks počinje? Shocked
Natrag na vrh
Mario

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Zagreb-Lučko
PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 11:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sa kistom odlično,mada bi trebao bolje razrijediti boje i i koristiti mekši kist ,da ne ostanu neke takozvane crtice,jel se to vidi na fotkama Wink ,sve u svemu super Wink
Evo ovo je bojano kistom ,mojom rukom i slikano odličnim fotičem,moj rad i početak.

Visit my page:"MT-Style"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 8:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za farbanje kistom odlično, možeš mirne duše krenuti na fax Very Happy

PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 11:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nisam ga predugo držao tako da nije ostavio trag a i mislim da na plastici općenito ne ostavlja trag, imenjače mario ovaj bmw-williams je ispao odlično i mislim da bi se više trebao koristiti kist jer svi mogu sve ofarbati air brushom ali sa kistom je puno zahtjevnije, samo nastojim popularizirati kist jer vidim da je air brush na ovom forumu puno zastupljeniji Wink, faks mi inače počinje ovaj tjedan
Natrag na vrh
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 12:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mislim da si u krivu
lako je ofarbati sve sa brushem Question
si probo kaj farbat brushem?

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Zalec - SLO
PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 12:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ferrarijevac Napisao/la:
... jer svi mogu sve ofarbati air brushom ali sa kistom je puno zahtjevnije...

Ozbiljno???

PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 12:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nisam, al kolko teško može biti? sigurno nije teže od farbanja kistom
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 12:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa iskreni da budemo farbat sa kistom i dobit lijepu ravnu povrsinu, i tanki sloj boje , koje istovremeno pokriva sve nije bas lako. A mislim da i moja mama bi mogla stavit boju u AB razrijedit i to spricat nekako, necemo pricat o malim detaljima, free hand sheme i sl, za to moras imat ruku i znanje sa ABom, al koristit AB samo kao sredstvo za pokrivanje plastike u nekoj boji, bez shading i sl nije bas neka mudrost
Ferrarijevac

PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 12:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hoću reći da je veći gušt kad nešto ofarbaš kistom, kad se malo više pomučiš...
Natrag na vrh
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 12:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vidis... nemoj tako pricati o cemu ne znas. ako nisi probao, nisi probao, dakle, ne znas.
farbao sam i kistom i brushem, brushem dobijes uredniji paintjob, ali daleko od toga da je to lako odradit. puno vise pripreme, puno nerviranja, mala pogreska i mozes sve ispocetka, pocevsi od pripreme, a ne samo prefarbati.
dobar paintjob brushem na automaketi traje oko 5-7 dana. a reci mi koliko ti je minuta trebalo da ofarbas sve sa kistom?
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma