Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Polazak na zadnji bombarderski let...
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
pozarart

Član od: 06 Lip 2008
Mjesto: Opatija
PorukaUpisano: Pon Ruj 12, 2011 10:44 pm    Naslov poruke: Polazak na zadnji bombarderski let... Citiraj ovaj komentar

Kao što naslov glasi radi se o slici na temu nesretnog nekadašnjeg YU-BOP-a i naravno njegove posade. Već duže vrijeme nastojim osmislit ovaj prizor i fascinira me da svakako prikažem i sa kakvog uzletišta su polijetali. Na samoj skici dodao bih malo više snijega, onako na krpice i ne bi bilo loše dodat i još jednu pokrivenu anušku na samom početku piste...onako više kao siluetu.

Uglavnom ovo mi je zasad skica vodilja po kojoj bi krenuo sa slikanjem.

Što mislite?

Član od: 25 Sij 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Ruj 13, 2011 12:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ajme ovo je fantastično. Surprised

Ne znam što je bolje, pozadina ili Antonov. Dramatičnost neba oduzima dah.

Moram priznati kako mi lampice nisu do kraja sjele. Ne znam kakva je bila uređenost tog aerodroma no predložio bih lagano prigušivanje svjetlosti lampica.
pozarart

PorukaUpisano: Uto Ruj 13, 2011 10:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zond Napisao/la:
Ajme ovo je fantastično. Surprised

Ne znam što je bolje, pozadina ili Antonov. Dramatičnost neba oduzima dah.

Moram priznati kako mi lampice nisu do kraja sjele. Ne znam kakva je bila uređenost tog aerodroma no predložio bih lagano prigušivanje svjetlosti lampica.

Dobro, ovo je samo skica po kojoj ću radit....lampice, pa lampice svjetle, zar ne? Možda prigušiti malo ove stupiće iako se na fotki oni dosta jasno vide.

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Ruj 13, 2011 10:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kao ovo je skica Shocked Shocked
pozarart

PorukaUpisano: Uto Ruj 13, 2011 10:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa da, tako pripremim svaku sliku prije, neku više neku manje!!

Kolaž od nekoliko fotki sa dosta digitalnog uređenja!! Rolling Eyes

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Uto Ruj 13, 2011 10:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

meni je ovo prekrasno. Mislim da si pogodio atmosferu, sto je najbitnije. Izgleda točno, ne znam kako bih opisao, kad gledam sliku, kao da se osjeca atmosfera posade - sami, nigdje nikoga, sumrak...ali oni svejedno idu dalje. Mislim, doista prekrasno.
Ovu sliku bih u svakom slučaju volio imati na zidu!

Pozdrav!

Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
PorukaUpisano: Uto Ruj 13, 2011 10:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kompozicija mi se sviđa.

Zna li se kako je tocno izgledao doticni an-2?
Da li je imao neke posebne oznake, nesto?
Ili se radi o antonovu samo u kamuflazi, bez oznaka - kako je prikazan na kolazu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pozarart

PorukaUpisano: Uto Ruj 13, 2011 10:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

potez XXV Napisao/la:
Kompozicija mi se sviđa.

Zna li se kako je tocno izgledao doticni an-2?
Da li je imao neke posebne oznake, nesto?
Ili se radi o antonovu samo u kamuflazi, bez oznaka - kako je prikazan na kolazu.

Pa dobio sam jednu fotku za koju se pretpostavlja da je dotični An, samo trobojna kamuflaža bez oznaka sa produljenim auspuhom!!
Gost
PorukaUpisano: Čet Lis 06, 2011 10:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ajd makni te lampe i slika ce dobit 300% na dramaticnosti....
onak, jeza u sumrak...brrrr
a i sumnjam da su u sumrak bas osvjetljavali pistu...ak se dobro sjecam, poljetali su s kojekakvih livada...ja bi maknul lampe..
just my 2 cents
Natrag na vrh
Gak

Član od: 30 Svi 2011
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pet Lis 07, 2011 12:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prvoklasno!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Sub Lis 08, 2011 2:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

slider Napisao/la:
ajd makni te lampe i slika ce dobit 300% na dramaticnosti....
onak, jeza u sumrak...brrrr
a i sumnjam da su u sumrak bas osvjetljavali pistu...ak se dobro sjecam, poljetali su s kojekakvih livada...ja bi maknul lampe..
just my 2 cents

Povijesne autentičnosti radi, a vezano za naziv ovog krasnog projekta treba reći da se ne radi o polijetanju na posljednju zadaću u sumrak. Tko ima doma ili je čitao Rajtarove "Nebeske ratnike" znade da su dečki na tu zadaću poletjeli u 5:40 sati, a početkom prosinca u taj čas bio je mrkli mrak. Svitati je počelo tek sat vremena poslije. Tako da ni blizu ne može biti riječ o sumraku, već o svitanju ...
No, pretpostavljam da su autoru slike ove činjenice poznate, odnosno da je odluka za ovakvu kompoziciju (smjena noći u dan) zapravo u domeni "umjetničke slobode", jer je izvjesno da se prizor (slika) ovako doima puno efektnijim.
Naprotiv, ako autor više naginje autentičnosti tj. činjenicama nego dojmu, biti će mi drago da sam malo pomogao u promišljanju vezano za ovaj projekt. Konačno, slika se može drukčije nazvati, i time se onda sam po sebi rješava taj problem (ako on uopće i postoji). Jer poznato je da se na zadaće bombardiranja u pravilu odlazilo i vraćalo po noći (uz možda pokoji izuzetak odn. kašnjenje) ... Stoga lampe moraju svijetliti ... Tek par po(s)lijetanja moglo je biti u sumrak, i ti su letovi mahom bili izvidnički i(li) probni.

Inače, što se tiče samog projekta te ovog predloška (skice), ovo je zamišljeno i izgleda fantastično ... i ja bih to volio imati na zidu ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
pozarart

PorukaUpisano: Sub Lis 08, 2011 3:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Istina je da nisam nigdje niti napisao da se radi o sumraku. Da, nebo je svakako presvjetlo i za rano jutro, iako kao što kažeš bio je sigurno mrkli mrak ali svjetla piste svakako moraju bit!!! Još je samo pitanje koliko je snijega bilo?

Dobro da još nisam krenuo slikat na platnu, svakako bi trebalo ubacit više nočno nebo iako mi se ovako više sviđa!!

U svakom slučaju hvala na opaski, to sam i tražio da se ubaci koji komentar da bi sliku napravio što uspješnije!!!

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Sub Lis 08, 2011 7:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pozarart Napisao/la:
Istina je da nisam nigdje niti napisao da se radi o sumraku. ...

Ma znam da nisi, ali je nekoliko drugih diskutanata (istina, s razlogom) prepoznalo doba dana na slici kao sumrak, a što ne odgovara činjenicama, pa sam replicirao.

pozarart Napisao/la:
Istina obro da još nisam krenuo slikat na platnu, svakako bi trebalo ubacit više nočno nebo iako mi se ovako više sviđa ...
... to sam i tražio da se ubaci koji komentar da bi sliku napravio što uspješnije!!!

Moram priznati da se i meni ovako više sviđa, ali morati ćeš sam nekako prelomiti odluku o tome ... a ona nije baš jednostavna.
No, ne sumnjam da će to na kraju izvrstno izgledati, kako god odlučio ...

U svakom slučaju, veseli me ako mogu biti od pomoći.
A ako bih jednog dana krenuo raditi knjigu o tim vremenima stvaranja i rađanja HRZ-a, odma´ bi te žicao ovo za "cover" knjige ... Prekrasno! Bolje od ovog teško da bih mogao i zamisliti!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
pozarart

PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 12:39 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dosad imam 2 naslovnice knjiga ali nažalost ni jednu o avionima!!
Gost
PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 9:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

btw, mislim da sam jucer vidio u VZ tvoj rad...pulski sleper sa oslikanom arenom na kabini...tvoje??
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Ostalo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma