Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Makete iz Kine?

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Trgovine, on-line shopovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
robertino1985

Član od: 05 Velj 2018
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Pro 24, 2018 11:51 pm    Naslov poruke: Makete iz Kine? Citiraj ovaj komentar

Nadam se da može ovdje

Zanima me da li je netko naručivao makete iz Kine ( npr. Aliexpress) i ako da kakva su iskustva i s kojih stranica

Hvala
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Uto Pro 25, 2018 12:01 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

čuvaj se carina,uglavnom se dohvate paketa iz Kine,..u zadnje vrijeme su nabrijani po tom pitanju...lutrija..,drž se Europe
Natrag na vrh
robertino1985

PorukaUpisano: Uto Pro 25, 2018 12:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Texmex Napisao/la:
čuvaj se carina,uglavnom se dohvate paketa iz Kine,..u zadnje vrijeme su nabrijani po tom pitanju...lutrija..,drž se Europe

Hvala

Naručujem uglavnom ispod 50 eura. A ako mi dođe više od 50 onda po više puta naručim. 😉 (Ako se može naravno)

Do sada sam išao preko DHL pa mi oni sve naprave i nabiju carinu i dostavu.
Natrag na vrh
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Pro 25, 2018 9:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja osobno izbjegavam narucivanje vrijednosti vece od 23 eura izvan Eu Namig

Koliko ja znam sve narudzbe vrijednosti iznad cca 165 kn koje
su narucene izvan Eu su podlozne carinjenju, davarini , mostarini,
zrakarini i inim davanjima 😁
robertino1985

PorukaUpisano: Uto Pro 25, 2018 10:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala na preporukama onda ću iz europe gledati naručivati Very Happy , samo se moram još odlučiti koju skalu Embarassed
Natrag na vrh
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Uto Pro 25, 2018 11:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

puky zaboravio si onu legendarnu naknadu za otvaranje i zatvaranje paketa..kako god,u zadnje vrijeme iskustva su jako loša i skupa..ima par šopova u Poljskoj i Češkoj koji su ok i poštarine su im normalne
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Uto Pro 25, 2018 12:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam prestao narucivati sa HLJ zato jer su bezobrazni i ponasaju se bahato... Lucky model ima skupu postarinu tako da ostane Hobby easy koji je OK.... sa 1999co.jp nisam narucivao niti sa Seal modelsa.

Sto sam zadnje narucivao bio je e bay iz njemacke od privatne osobe i zvezdine makete od like iz Latvije... tako da carine nije bilo..... sada sam osvojio jedan Su-27UB bas iz Rusije i kostao me 148 kn sa postarinom pa me zanima da li ce biti carine?!

Tecaj dolara je nepovoljan a i da barem dignu na 100 Eura bez carine jer ne ugrozava se domaca proizvodnja maketa.... koje ni nemamo. Bitno da je puno liberalniji carinski zakon za robu siroke potrosnje koju sami mozemo proizvesti ali uvozni lobi prevlada...
Natrag na vrh
Fredi

Član od: 21 Stu 2017
Mjesto: Sombor
PorukaUpisano: Uto Pro 25, 2018 8:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A sto ne pokusate sa EXITO modell store , ja uzimao od od njih u vrednosti do 50e postarina za Srbiju 4.5e mislim da je i za Hrvatsku tako, a imaju bas svega i po veoma povoljnim cenama.
Natrag na vrh
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Pro 26, 2018 2:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Texmex Napisao/la:
puky zaboravio si onu legendarnu naknadu za otvaranje i zatvaranje paketa..kako god,u zadnje vrijeme iskustva su jako loša i skupa..ima par šopova u Poljskoj i Češkoj koji su ok i poštarine su im normalne
Frisko sam "ocarinjen" (kina) pa ujutro stavim sken racuna. Uglavnom ne placa se carina vec PDV (25%) na ukupnu cijenu (s poštarinom) + pošti 50 i nest kn.

Što se maketa tice i ja preporucam cehe i poljake, cijene ok a poštarina razumna. I taj exito sam nedavno koristio te ih takoder mogu preporuciti, nikakvih problema i brza isporuka.

Inace ti aliexpress, gearbox i sl. trgovine znaju imati robe uskladistene po njihovim EU skladistima, cijena je uobicajeno malo veca nego ista stvar iz kineskog skladista no nema zastoja na carini.
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Pro 26, 2018 2:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sken računa stavljen u drugu temu:
Kada carina krene
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Trgovine, on-line shopovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma