Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/72 Bitka za Balaton wip

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
kinfa-t

Član od: 19 Kol 2006
Mjesto: ZAGREB
PorukaUpisano: Pon Lip 27, 2011 1:29 pm    Naslov poruke: 1/72 Bitka za Balaton wip Citiraj ovaj komentar

Pozdrav ekipa.
Nakon fakat dugog izbivanja ovo je moj pokušaj obnavljanja znaja maketarstva.
Naime, radim na nekoj vinejti/diorami bitke za Balaton 45'.
Tigar je Hasegava ali je nepercizna pa sam za neku referencu uzeo Jimezov tigar 213 i knjigu Battle for Balaton koju mi je ustupio Zlikan.
Hasegavin Tigar je naparvio gro stvari predimenzijalno i predebelo pa ću to skrečat. Bočni oklop tj. blatobrane ću probati dobiti iz AL limenke ili sličnog.
Gusjenicei kotači nisu postavljeni još jer je diorama tek u koncepcijskoj fazi pa neznam hoće li kotači biti u prvobitnoj fazi ili ne.
T-34 je revelova maketa, motor i inutrašnjost je u fazi izrade a bočne blatobrane ću isti izrezivati i mijenjati jer su jako predebeli za mjerilo.

Član od: 26 Stu 2007
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Pon Lip 27, 2011 3:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svidja mi se tema koju si izabrao. Hasegawa Tiger, ako ima sta dobro, to je odljev i dijelovi koji jako lijepo sjedaju na mjesto. Najveci nedostatci su predimenzionirani detalji kao sto si spomenuo; Dok sam sastavio Revellovog Tigera, skuzio sam da su drugacije dimenzije nego Hasegawa. Po svemu sto sam nasao na netu i sto sam sam izmerio, ispada da je Hasegawin Tigar prije 1:76 nego 1:72, iako nije po dimenzijama 1:76, nesto je vece mjerilo. No ipak da se izvuci iz njega dosta pristojan model, ali ako se stave drugi kotaci i gusjenice i vrhunski rad Wink

LP

Ilija
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
kinfa-t

Član od: 19 Kol 2006
Mjesto: ZAGREB
PorukaUpisano: Pon Lip 27, 2011 3:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma da, dosta toga treba zamjeniti. Ovu Hasegawu sam ostvojio ili na kupu ZG ili CK prije par godina pa mi ju je bio žao prodavat.
Trebati će još truda u nju.
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma