Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Jagdpanther 1/72 ali malo drugaciji
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 2:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 3:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čekamo fotke dalje... napeto je Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Zlikovac

Član od: 10 Stu 2010
PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 6:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve regularno, sve po planu, osim sto sam u prethodnoj prici napravio jednu malu promenu koja me je kostala zivaca. Naime, ovako kao sam opisao da se lepe zrnca, rade manje vise svi. Svojevremeno sam otkrio da se sama veza mnogo bolje postize ako ga lepis akrilnim lakom, nerazredjenim, i to nakon nekih 20tak minuta od nanosenja hairspray-a. Evo slike o cemu pricam, SU-76 u 1/72, a on je dosta fizicki manji od Jagdpanthera.

Obratite paznju na fantasticno sitan cipping od sode bikarbone. Koji me je djavo terao da menjam svoje navike i otkrica, ne znam, verovatno iz zelje da bude onako skolski. Zasto sam besan? Zato sto su zrca zavarila! Nenormalno jaka veza i za so a kamoli za sodu. Ono sto sam ranije skidao silom, na suvo, sada je bilo nemoguce skinuti cak i sa malo vode. E tu i jeste problem, dok krenes sa vodom, vracas se klasicnom hairspray-u i gube smisao zrnca.
Sirov, tek dobijen rezultat nakon skidanja

Na kraju, da bi spasavao ideju, pribegao sam pigmentima i washevima i dobio ovo

[/img]

Malo sam razocaran i trebace mi da prezalim propustenu sansu.
Komentarisite i budite nemilosrdni, jer sam zaista zabrljao na kraju.
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 7:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije tak loše... uvijek postoji

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 7:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma daj,nije uopče tako loše,napravi neku vinjteicu,kako je u žbunju ili nešto.
Bilo bi baš fora Wink .
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Bero

Član od: 28 Pro 2008
PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 8:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni na zadnje dvije slike predstavlja jako dobru osnovu za daljnji rad uljima i pigmentima.
U Migovom prvom DVDu o pigmentima je jako lijepo prikazana olupina PzIV i kako ga tretirati. Mislim da bi tako dalje trebao nastaviti.
Natrag na vrh
Zlikovac

PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 8:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

0viking0 Napisao/la:
Nije tak loše... uvijek postoji

Amen Tako ce i biti!
Promasio sam temu i kazna ce biti brutalna!
Ocekujte povratak vrlo brzo!
domagoj

Član od: 26 Lip 2006
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 9:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Isti problem sam imao i ja... Jednostavno zrna soli ili sode ne smiju biti dugo na maketi kad se pofarba. Treba ih sastrugati dok boja nije sasvim osusena i zapecena.
Natrag na vrh
Franc

Član od: 22 Lis 2010
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lip 16, 2011 11:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kad će nastavak? Nemoj da dugo čekamo. Hoće li biti i razvaljivanja oklopa i sl?
Bastardo

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Zalec - SLO
PorukaUpisano: Pet Lip 17, 2011 8:34 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Majstore, ne sekiraj se - meni je ovakav odlican i ako citiram sta je rekao kolega killa: Vinjeta ce ga spasiti Wink

I sam sam se igrao sa HS tehnikom na nekim autima u 1:24 i 1:18. Sa sodom i soli jos nisam radio. Negde sam citao da ide i ovako:
- primer
- boje rdje
- akril lak
- maketu pokvasis vodom
- naneses zrna soli

- camo sa akrilima (mislim da mogu cak i emajli - ali nemoj me drzati za rec...)
- struganje soli uz pomoc skalpela, vode, cetkice, ...
- washevi i ostali weathering
- ...

Obrati paznju na crvena slova - to te spasava od problema, kada krenes u skidanje soli sa vodom Wink Jednostvno maketu skvasis, nabacis so i sacekas, da se voda osusi i so ostane zalepljena na tenk/auto/stagod. Probaj na nekom starom komadu plastike, a ja cu istu tehniu probati na moj nacin: Direktno na sledecoj maketi, pa sta bude, bice... Laughing

Sretno!

PorukaUpisano: Pet Lip 17, 2011 12:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Posto sam ja licno malo iskulirao, a rugobu potopio u tekucinu, krecemo danas ponovo. U medjuvremenu sam odradio par testova da bih iole ukapirao sta mi se desilo.
-Posto je vezivo (lepak) hairspray, ne treba ga nanositi onako zivotinjski, nego u relativno tankom sloju, tako da cu se definitivno vratiti njegovom nanosenju ABom umesto direktno iz speja, barem zbog razmere, ovo ne bi smelo da bude problem na 35ici i vecim razmerama.
-Pripremio, citaj sasekao par jacih pljosnatih sintetickih cetkica koje se mnogo lakse izbore za jacinom veze od onih koje sam koristio.
@Bastardo
Nevolja je jer ja kombinujem so (sodu) i hairspray a to su kontra varijante za skidanje. Zbog nemogucnosti da skinem na suvo i veceg kvasenja sam i poiginuo. Posto mi se svidela tvoja ideja o autima i rdji, podseti me za neko vreme kad zavrsim skeniranje da ti prebacim Dr. Cranky knjizicu. A i ja cu ako Bog da kupiti sebi Trabanta, pa ce biti ko u pesmi Atheist Rep-a...
@Franc
Nemam nikakvog enterijera za ovu maketu, a za skrecati je malo preambiciozno u ovom trenutku. Bice Panzer IV u 35ici ali ne onaj gotov.
Inace te ovakva varijanta izadje sa dodacima podobro skuplje od "regularne" makete.
@Bero
Dzaba prijatelju, kad promasis osnovu pred ocima naroda, onda ne pomaze vadjenje, a razlog vise sto mi nije prvi put da ovo radim, ali jeste da se ovako izbalmiram. Da ja prvo dobijem osnovnu ideju kvalitetno da bi uopste bila dobra podloga za ulja.
Momci, puno vam hvala na podrsci, naravno da ne odustajem, tvrdoglaviji sam ja od njega.
A sad na forcu, treba nadoknaditi izgubljeno!
Franc

Član od: 22 Lis 2010
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Lip 17, 2011 11:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Možda nije ispalo baš kako si zamislio ali ne bih rekao da si se izblamirao. Pa meni ne izgleda tako loše.
Bastardo

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Zalec - SLO
PorukaUpisano: Sub Lip 18, 2011 8:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zlikovac Napisao/la:
...
@Bastardo
Nevolja je jer ja kombinujem so (sodu) i hairspray a to su kontra varijante za skidanje. Zbog nemogucnosti da skinem na suvo i veceg kvasenja sam i poiginuo. Posto mi se svidela tvoja ideja o autima i rdji, podseti me za neko vreme kad zavrsim skeniranje da ti prebacim Dr. Cranky knjizicu. A i ja cu ako Bog da kupiti sebi Trabanta, pa ce biti ko u pesmi Atheist Rep-a...
...

Jasno mi je bilo odmah, sta te svrnulo Wink Zato sam ti i predlozi taj nacin Wink

A Dr. Cranky je MANIAK kad je rec o weatheringu i za bilokakav scan cu biti duboko zahvalan Very Happy

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Sub Lip 18, 2011 10:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni izgleda jako dobro i samo nastavi, ovako na fotkama mi izgleda sve skupa malo prešareno, odnosno prekontrastno, ali možda je do fotoaparata.
Ako ipak boje jesu intezivne, možda malo ublažiti sve sa nekim filterom ili samo nekoliko slojeva bezbojnog laka da se sve "ujednači"
gemini

Član od: 30 Stu 2010
Mjesto: Vrhnika-SLO
PorukaUpisano: Sub Lip 18, 2011 11:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sad je več prekasno, ali ipak. Nije bilo baš za blamažu. Čak naprotiv!!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 2/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma