Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Veličina oznaka na HRZ migovima

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Miros

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Pon Velj 03, 2020 9:01 pm    Naslov poruke: Veličina oznaka na HRZ migovima Citiraj ovaj komentar

Uskoro krećem sa izradom Hrz miga sa ovim novim oznakama i primjetim da od Eduarda i ove nove oznake od Lift here nisu jednake veličine, ove od Eduarda su oko 9,5 mm, što je u mjerilu 1/48 približno 45cm. Od lift here su 10,5mm, što bi značilo 50cm.
Koje su veličine oznake i brojevi na migovima, jel 45 ili 50 cm?
A zanima me i za grb i amblem?
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Velj 03, 2020 11:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

http://www.propisi.hr/print.php?id=9148

sukladno pravilniku roundele i brojevi na krilima su 50 cm
brojevi ispod kabine 30 cm

hornet: poruka promijenjena dana: Pon Velj 03, 2020 11:30 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
PorukaUpisano: Pon Velj 03, 2020 11:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako govorimo o ovoj trecoj generaciji iz Odesse, ja bih rekao:

roundel - 500mm
stitgrba (vxš) - cca 500x450 *
amblem (vxš) - cca 460x800 *

*greska par cm +-
Natrag na vrh
Miros

PorukaUpisano: Pon Velj 03, 2020 11:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vam, to sam trebao, dakle eduardove oznake i brojevi su malo premale, a lifthire bi bile točne dimenzije.
Iako zapravo da ih nisam uporedio vjerovatno ni ne bih primjetio razliku.
hornet

PorukaUpisano: Pon Velj 03, 2020 11:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

osim kockice svi imaju okrenutu roundelu ispod krila
Gak

Član od: 30 Svi 2011
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Uto Velj 04, 2020 1:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Budi oprezan s tim velicinama oznaka... ti stavis tocnu velcinu oznaka, ali ako je maketa poddimenzionirana, izgleda da je oznaka prevelika... Ako vec gledas milimetar gore, dolje... pazi da znas omjere.
Natrag na vrh
Miros

PorukaUpisano: Uto Velj 04, 2020 7:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

E da tu čekam Tihomira da napravi expertizu kao i sa sedamdesetvojkama Salutiranje
Inače radim Eduarda koju maketu uglavnom hvale.
tole

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Uto Velj 04, 2020 9:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo što je rekao Gak, najbolje usporedi veličinu dekala s maketom, vidiš točno koja bolje paše...

Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
0viking0
Moderator
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Pet Velj 07, 2020 1:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Inače Eduard ima dosta loš research za decale. Znam po tome jer sam naišao na par stvari koje sam i sam istraživao. Uspoređujući Eduard s fotkama, nije mi jasno kako su došli do nekih stvari.

Zadnje što sam radio je La-7 iz profipack serije. Od 5-6 opcija decala, gotovo niti jedna ne odgovara fotografijama. Pogrešan oblik zvijezda, brojeva, kriva veličina decala. Na kraju sam završio koristeći posuđene Academy decale i špricanjem nekih oznaka

Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma