Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Novi časopis u RH!
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Sri Ožu 30, 2011 8:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
mariok Napisao/la:
Husar je jako kvalitetan, ali za mene je neisplativ jer favoriziram moderniju tehniku, tako da mi se ne isplati kupovati časopis radi par stranica koje me zanimaju,

Zašto onda misliš da će u časopisu koji se zove Vojna Povijest bit više materijala koji tebe interesira? Wink Very Happy

Zato što bi trebao obrađivati teme od Prvog sv. rata do Domovinskog rata, dakle modernije razdoblje.
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sri Ožu 30, 2011 8:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mario Raguž Napisao/la:

Zato što bi trebao obrađivati teme od Prvog sv. rata do Domovinskog rata, dakle modernije razdoblje.

Šalio sam se, a i poznavajući Mariove interese bar kad je maketarstvo u pitanju, mislim da je njemu već i drugi svjetski rat daleka prethistorija. Very Happy

Kao što rekoh, šalio sam se. Ne se ljutit. Pivo

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 11:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kupio...

Ovako na prvi pogled ne znam što da kažem. Izgledom je manje atraktivan od recimo Husara, a sad za sadržaj javim kada krenem nešto i čitati... (vidim da je dio toga g. Vukušić prebacio iz svojih publikacija).

Na prvi pogled, arhiva Vecernjaka (što i nije nužno loše) + nešto tema o kojima smo istinabog već i čitali/raspravljali.

Htio bih nekakve objektivne tekstove bez veličanja koječega... Ali kažem, to još treba vidjeti.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
pvuglic

Član od: 25 Lis 2009
Mjesto: bjelovar
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 1:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pročitano.
za naše uvjete dobro,samo nema ništa o maketarstvu.
mogli bi jednu stranicu posvetiti tomu.
Natrag na vrh
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 1:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije loše, ali od 80 stranica, 20 je o Domovinskom ratu. 25% Sad

Nick: poruka promijenjena dana: Uto Tra 05, 2011 4:44 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 2:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
za naše uvjete dobro,samo nema ništa o maketarstvu.

Niti će biti ,mislim da to ne treba oćekivati ,ko u Hr. opće zna kaj su makete i maketari (osim normalno nas i naših najbližih Smile ), ovo je časopis za čitateljstvo dnevnih novina ,nešto kao Globus/Nacional il bolje Geo za za čitatelje večernjeg koji prate vojnu povjest.
Po onome što sad vidim moram reći da sam blago razoćaran ,sve je nekak nabacano zbrda-zdola npr:ima dakle tema travanjski rat, napad na jugu i onda ,s neba pa u rebra ,dvije stranice o generalu M. Lukiću i Browningu M-2 ,a onda opet natrag na temu o jugi: kontraverze izdaja Hrvata i srbsko "junaštvo" u travanjskom ratu , pa onda ulazak švaba u Zg....
Svi tekstovi su dosta šturi, stjeće se dojam puno sitnih tema obrađenih "nabrzaka".Bilo bi bolje da su izbacili pola tema, a one koje su ostale odradili opširnije.
Sve u svemu tanko i malo preskupo s obzirom na kvalitetu papira i format mjesečnika ,ali treba podržati ,možda se s vremenom popravi i izprofilira.
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 4:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Podsjeća na Front. Jel se ko sjeća??? Ko ono reče - zbrda, zdola?!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
lika 01

Član od: 09 Sij 2011
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 5:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kupio ,Slažem se sa kolegom da su tekstovi dosta šturi,navedene su samo osnovne informacije a i slike su loše kvalitete,no to je tek prvi broj treba im dati vremena.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 6:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Letimično pregledao i nešto malo pročitao. Uglavnom ono o čemu znam više.
Shodno tome mogu reći da tematika koja mi je poznatija nije na nivou ... Pače, previše pojednostavljeno, tj. ne osjeća se znanstveni odn. ozbiljniji pristup temi(ama). Zato me sve strah čitati o tematici koju ne poznajem najbolje, jer se bojim da ne "popušim" takav šund pristup i onda danas-sutra ispadnem bedast u očima onih koji znaju više i ozbiljnije o temi ...
Pa recimo bubnem da se (poslije) zapovjednik zrakoplovstva NDH koji je par dana prije travanjskog rata preletio u Austriju zvao Valter Kren ... Shocked
Mislim da su ovakvi gafovi, a Kren baš nije bio beznačajna osoba u sferi II. sv. rata u Hrvatskoj, za časopis za koji glavni urednik pretendira da "... će popularizirati povijesnu znanost ... ali će u svom pristupu biti ozbiljan, vjerodostojan, utemeljen na činjenicama. ..." jednostavno nedopustivi. A takvih grešaka ima još ... Kaj da velim, odmah mi je prisjelo ...
Sve u svemu, ovako kako sada stoje stvari, wannabe povijesni časopis za na plažu (uz "Gloriu", "24 sata" i sl.) uz ručnik, kremu za sunčanje i naranču/jabuku u cekeru ... Ako izdrži do tada ... Pa ću nagovoriti starce da ga kupuju uz Večernjak (oni ionako ne spadaju u grupu čitatelja koji znaju puno o povijesti ...) i pročitaju bar nešto koliko-toliko (takvo kakvo jest) iznad razine onoga što im se inače danas na kioscima servira. A ja bum uštedil, inače bezveze potrošenih, 20 kuna ...

Sve u svemu, nadam se da će me u narednim brojevima demantirati ...

P.s. Jedino kaj me razveselilo je težnja da se afirmativno piše o Domovinskom ratu (ali nisam još sve pročitao) i junacima u istom - kao i npr. pristup u članku o gen. Gotovini koji se inače (i sve manje nžl.) ne upražnjava u mainstream tiskovinama i ostalim medijima ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 9:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam razočaran. Slažem se sa svime što je Prelude napisao, a sažeo bih to u dvije riječi: novinarski površno. Jednostavno neusporedivo s npr. tekstovima u Husaru. Za prvi broj sam očekivao neke udarne teme, a sve mi je mlaka voda. A najgore je što se ne mogu oteti dojmu da pokušavaju obrazovati neuki puk, ali na način da budu politčki korektni, tj. da ih nebi razne nevladine udruge, jurišnici EPH-a, i sl. slučajno priupitali za zdravlje. Pa tako red članaka o ustaškom logor Danica, pa malo domobrani, pa malo Kalnički partizani, pa Gotovina...
Štivo za listanje kod frizera Crying or Very sad
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 10:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tomo Napisao/la:
Palac gore

Plastiku akbar!

Ne isplati se..

Regional F-104 Group Build
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 10:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A kaj očekivat kad je urednik toga Zvonimir Despot...
Laughing
Natrag na vrh
Antonio

Član od: 24 Sij 2006
PorukaUpisano: Uto Tra 05, 2011 11:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidim da se piše o Vp ovdje.

Naletio danas ujutro, kada sam kupovao Večernji.
Neću ništa novo pisati, a već je napisano. Žali bože.
Privukla me naslovnica. Dobro su me oženili za 20 kuna. Laughing
Natrag na vrh
tole

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Sri Tra 06, 2011 9:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

.....

Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Tra 06, 2011 9:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Thundercat Napisao/la:
Tomo Napisao/la:
Palac gore

Hocete reci da nije cak niti za listanje naWC-u!?!?! Laughing Laughing Cool Shocked
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 2/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma