Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

GB Aranzi u čast-MTM barchino 1/35 Italeri
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Pet Ožu 18, 2011 4:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Hvala na podršci. Very Happy Inače, crnu boju sam obojao, ali nisam baš zadovoljan sa prelazom oko prove, pa ću slikad kad to korigiram... Podloga diorame je u izradi, ali je još sve dosta "sirovo", pa ću slikat kad bude koliko toliko suvislo (a i valjda će malo doć sunce za bolje slike).. Rješio sam i dilemu oko oznaka/brojeva - hvala Frki na brzini i korisnim podacima. Very Happy Dekale ću moći sam riješiti sa letrasetom. Planiram i stavit dvije životinje na dioramu-jednu mačku koju imam resinsku i galeba koji bi bio samogradnja. Šta mislite, je li bi to bilo previše životinja? Mačka bi se trebala izležavati u konopu smotanom negdje kod prove broda ispred figure specijalca, a galeb bi sve to promatrao sa zida koji će bit u pozadini. Uza zid će još stajat bačva i još neke stvari od opreme, ali to još nisam sasvim koncipirao...

Super,jedva čekam još slika Smile
Mislim da bi dvije životinje bile super,taman onako da dignu atmosferu i razbiju monotoniju,mislim da sam negdje vidio step by step kako se radi ptica,budem potrazio.
LP.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Vulkanizer

Član od: 13 Lip 2009
Mjesto: Le Bourget
PorukaUpisano: Pet Ožu 18, 2011 4:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
je još sve dosta "sirovo", pa ću slikat kad bude koliko toliko suvislo.
Planiram i stavit dvije životinje na dioramu-jednu mačku koju imam resinsku i galeba koji bi bio samogradnja. Šta mislite, je li bi to bilo previše životinja?.

Volimo mi i sirovo Cool
Ne bi bio previše ,ljepota prave diorame i je u mnoštvu nenametljivih detalja.Sad jedino što se tiće maške postoji jedna teza po pitanju maćaka i Talijana u WW II.E sad ovo je bila elitna jedinica pa možda i nisu bili gladni Wink
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Ožu 18, 2011 4:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro će mi doći neki tutorial za izradu ptice. Uvjek je dobro vidjeti kakvu dobru ideju. Već sam se "naoružao" fotografijama i podacima o dimenzijama, a imam i green stuff od kojeg bi modelirao. Što se tiče mačaka i Talijana, ovdje se ipak neće naći na tanjuru. Laughing

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Uto Ožu 22, 2011 10:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo i slika sa zaštitnom crnom na dnu-iliti intonikom. Stavio sam ga na cokete samo za snimanje...nagnjavilo me bojanje crne oko prove radi prelaza preko okova. Sljedi montaža noge motora sa propelom i lakiranje.

Natrag na vrh
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Uto Ožu 22, 2011 2:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Mario.R

Član od: 11 Ruj 2010
Mjesto: Kostanje
PorukaUpisano: Uto Ožu 22, 2011 2:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlična boja drva Very Happy
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ožu 22, 2011 4:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super je farbanje ispalo...
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Uto Ožu 29, 2011 1:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Napredak je sljedeći- montirana noga motora, rasklopna splav, ljuštenje na vodenoj liniji kod krme, ljuštenje do drva na par mjesta, obojana prva boja na resinsku mačku (bit će crno-bijela).. Postavljeni su i dekali-preuređeni od 8B njemačkog MTM-a u 3B talijanski MTM. Brojevi su mrvicu preveliki na ovim Italerijevim dekalima, ali nisam se htio previše zamarati sa tim. Hvala kolegi Frki na fotografijama na kojima se vidi kako je postavljan broj na rasklopnu splav. Razmišljao sam o tome da li da doradim vodenu liniju /visinu intonika prema slici MTM-a 8B koja je viša, ali takvu vodenu liniju sam isključivo vidio samo na njemačkim MTM-ovima, dok su talijanski tvornički imali ovakvu kakvu sam stavio. Obzirom da za 3B imam samo pisani podatak, a ne sliku ( slobodno me napadnite jer nemam sliku Cekic u glavu ), a bio je u talijanskoj službi (RSI) odlučio sam se za najuobičajeniju vodenu liniju… Po raznim slikama se vidi da je tu bilo varijacija-vjerojatno je vodena linija bila drugačija nakon svake obnove dna…Odustao sam od oznaka serije 500 za koje imam fotografije, jer su ti MTM-ovi imali dodatna ojačanja na bokovima broda i u unutrašnjosti šira rebra. Dakle - pucajte sa kritikama i sugestijama.

Natrag na vrh
tole

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Uto Ožu 29, 2011 2:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super izgleda guljenje, to si šmirglao?

Group build - metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Uto Ožu 29, 2011 2:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

odlicno , pogotovo chipping
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Uto Ožu 29, 2011 2:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Guljenje sam radio na sljedeći način jer je u pitanju akrilna boja- na štapić za uši sam nakapao alkohol i sa njim lagano skidao i omekšavao boju, a dodatno ljuštio sa čačkalicom. Boja drva je nanošena sa tankim kistom. To još nije gotovo jer trebam "zahrđati" metalne okove i još doraditi gdje je ljuštenje otišlo do drva. Još bi tu išla i linija od algi na nivou do kojega dolazi more...

Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Uto Ožu 29, 2011 2:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlićno izgleda Very Happy
Vulkanizer

Član od: 13 Lip 2009
Mjesto: Le Bourget
PorukaUpisano: Uto Ožu 29, 2011 2:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uh ,baš bi voli malo podbost -radi cirkulacije ,al ne mogu nač ništa ,ovo će biti još jedan vrunski rad . Very Happy

Vulkanizer: poruka promijenjena dana: Uto Ožu 29, 2011 10:37 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Kapitän zur See

Član od: 17 Ruj 2010
Mjesto: Konjščina
PorukaUpisano: Uto Ožu 29, 2011 10:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Efekt ljuštenja boje možeš dobiti ako sa kistom ravnog vrha + nitro razrjeđivač natapkaš nekoliko puta po istom mjestu. Djeluje fantastično na akrilne boje( boja se "namreška" i izgleda kao da je ispucala od sunca). Inače, maketa izgleda predobro da stoji na "klocnama" i čeka remont.
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Sri Ožu 30, 2011 8:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Osobno ne volim se igrat nitrom po maketi jer ako pogrješim može nagristi i više nego hoću, a sa alkoholom kontroliram proces. Poanta je bila i sačuvati enamel sivu boju ispod crne akrilne, a koju alkohol neće lako skinuti...Inače, ovo ljuštenje sam radio po slikama i prvo mi je bilo malo neobično zašto samo na krmi, ali kad sam vidio slike gdje MTM glisira i protok mora baš oko tog područja na 30 milja brzine, postalo mi je jasno! Prova je uvijek u dobrom stanju i nije izguljena iz jednostavnog razloga-kod glisiranja je izvan mora...
> Vulkanizer-samo slobodno komentiraj. Mr. Green ja nisam toliko uvredljiv i zanima me ako nešto ne valja... Brusi sjekiru

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed
Stranica 3/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma