Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Porsche 911 Turbo (964) - Italeri

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 21, 2011 1:14 pm    Naslov poruke: Porsche 911 Turbo (964) - Italeri Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,

evo da podijelim sa vama par fotografija makete koju sam još davno, tamo početkom srednje škole sastavio, te je sad malo restaurirana.

Radi se o dosta staroj Italerijevoj maketi, ne sječam se više ničega o njoj, ali sam naletio na sliku kutije pa se sjetih da je to ta maketa.

Uglavnom, bila je pobarbana u crno, vjerojatno samo sa nekim lošim sprejem, u ono vrijeme mi je očigledno bilo bitno guštati dok sastavljam maketu, bojanje je bilo tada u drugom planu.

Restaurirana je revellovim starter AB-om testno spojenim na auto gumu, te samo revellovom kanticom crvene koja mi je stajala doma neiskorištena.

Svjetla i žmigavci su bili pofarbani od prije sa tko zna čime, uglavnom boja nikako da siđe, a osim toga počela mi je plastika pucati svako malo tako da sam ostavio kako je, spasa nije bilo.

Isto tako nije bilo moguće koristiti maskirnu traku jer bi sa njome skinuo velike komade budući da je boja bila jako loša i još k tome bez ikakvog primera, pa ju je valjda samo prašina držala na okupu Smile , stoga sam crno oko prozora farbao freehand.

Falili su brisaći i ručkice na vratima, pa sam napravio nekakve svoje zamjenske.

Evo kako to trenutno izgleda, odmah sam isprobao i kulise koje sam nabrzinu složio za fotosesiju.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
killa

Član od: 15 Ruj 2009
PorukaUpisano: Pon Velj 21, 2011 1:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

lijepo!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
PorukaUpisano: Pon Velj 21, 2011 1:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fora... Pozadina je super... Cool
To je isprintano ili...?
Grafit si ti crtao, ili je i on isprintan? Razz
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Pon Velj 21, 2011 1:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

paneli su malo previse izrazeni, ali osim toga izgleda jako dobro
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Pon Velj 21, 2011 1:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To je meni bio najbolji porsche... Zadnji sa tim klasičnim podignutim svjetlima iz Bad Boysa jedinice ak se ne varam...

Zgodan...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
PorukaUpisano: Pon Velj 21, 2011 1:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prvo sam probno stavio skoro crnu boju za panele i je malo prenaglašeno sa njom. Desnu stranu samog auta (vrata od suvozača) sam počeo popravljati sa nekom smeđom varijantom i već izgleda bolje. Sredit ću tako i ostalo.

Za pozadinu sam upisao garaža u google, našao nešto što mi je pasalo, dodao zid sastane i isprintao na A4. Grafit je napravljen na nekom web servisu, te kao slika ubačen na poglogu, tj. na sam zid.
Natrag na vrh
matoi

Član od: 03 Sij 2011
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 21, 2011 9:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

savrseno mu stoji crvena boja ,odlicno izgleda.
Natrag na vrh
Mario

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Zagreb-Lučko
PorukaUpisano: Pon Velj 21, 2011 10:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

meni se sviđa

Visit my page:"MT-Style"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 10:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cijela kompozicija je za deset. Vrlo lipo i originalno.

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
mico

Član od: 15 Stu 2007
Mjesto: Coventry
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 10:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako dobro Very Happy i ova garaža iza je odlična zamisao, ukupan dojam je još bolji. Wink

Član od: 09 Kol 2007
PorukaUpisano: Uto Velj 22, 2011 4:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stvarno lijepi porsche! Very Happy
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma