Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

bojanje vozila opcenito

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Ned Sij 23, 2011 10:24 pm    Naslov poruke: bojanje vozila opcenito Citiraj ovaj komentar

Eto prije nekoliko dana pricajuci s par kolega, padne ideja da napravim mali tutorijal oko bojanja vozila. Nravno na moj nacin . . .:učenje:

Molio bih vas samo da se ne upustate u rasprave oko tocnosti boje jer tutorijal nije postavljen s tom namjerom ! ! ! !

Buduci da sam prije vise godina zapoceo raditi Italerijev RSO (koji mi se vrlo svidja ) i ostavio ga sa strane ( kao hrpu drugih maketa ) ocekivajuci dobro nam poznatu inspiraciju . . . iskoristicu ga za ovaj mali tutorijal.
Maketa je prespricana svijetlosivom bojom ( koristim samo akrilike LIFECOLOR ), nabacen je preshading crnozelenom i ponovno presprican tamnosivom - koju cu od sada zvati baza ( koja ce glumiti german fieldgrau ).
Ponovno napunjen AB s posvijetljenom bazom dao sam svijetla na mjestima koja sam ocijenio toga vrijednima , te sa dosta razrijedjenom svijetlosivom i nizim pritiskom sam ista svijetla pojacao.
Zasada se maketa predstavlja ovako, iducih dana ( koliko mi posao bude dozvolio :tužan:) cu nastaviti .
Nadam se da ce ovaj topic ubuduce biti prosiren radovima ostalih kolega sigurno boljih ruku od mojih ( sto i nije tako tesko :jako smiješno:)

Kabina . . . bez farova ( izgubljeni) i s resetkom motora ex-novom . . .

Unutrasnjost . . . odavno modificirana i "poboljsana" . . .

Vrata kabine . . .

Kao sto prethodno rekoh, shvatite ovaj topic kao moj pokusaj upoznavanja mladjih kolega s raznim tehnikama . . .
kruno
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pon Sij 24, 2011 7:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

...poštovanje Kruno.
Temu sam preselio u "školu" i zaključao. Ovako je lakše pronaći a tu joj je i mjesto.. Dakle sva pitanja primarijusu Kruni na p.m.
Lip pozdrav
Ivica Wink

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mala škola maketarstva Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma