

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| dr. vlado
| | Član od: 12 Ožu 2008 | | Poruke: 1411 | |
|
Upisano: Ned Sij 16, 2011 2:58 pm Naslov poruke: Hawker Fury Mk.I, JKRV, 1/72 |
|
|
Pozdrav, ekipa.
Zavrsio sam jedan od Fury-a iz JKRV koji su mi sad na stolu, ovaj je prvi... Maketa je Revell, zapravo ex Matchbox, nedavno ponovo izbacena na trziste. Radio sam je skoro OOB, osim malo sredjene unutrasnjosti i stajnog trapa od druge, Amodel-ove makete (na toj ide drugaciji trap i hladnjak...). Decali su Lift here, zastavu na kormilu pravca sam spricao. Treba da predstavlja "trkaci" Fury kojim je kap. Sintic pobijedio na jednoj utrci Male Antante.
Teleskopski nisan i zicana antena namjerno nisu stavljene jer ih ne vidim ni na fotkama...
Posto radim jos dva Fury-a, oba od Amodel-a, malo cu ih usporediti - Amodel ima ugravirane panele, u jednom pakovanju i slobodnonosece noge trapa, hladnjak i (lose) oznake za JKRV, ali je sklapanje malo problematicno (tipicni short run). Revell (ex Matchbox) je stari sa izbacenim panelima, ali se sklapa puno jednostavnije i bolje - uvijek mi se svidjalo njihovo rjesenje za trupne upornice gornjeg krila...
Pitanja, napomene, primjedbe...?
Zivi i zdravi bili! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Thundercat
 | | Član od: 13 Tra 2007 | | Poruke: 1826 | | Mjesto: Hirvatistan |
|
Upisano: Ned Sij 16, 2011 3:05 pm Naslov poruke: |
|
|
Super izgleda Matchboxov oldtimer. Nekako sam mu još uvijek skloniji, bez obzira na ugraviranost Amodela.
Daj molim te reci kako se ponašaju te Lift Here oznake? _________________ Thundercat
Plastiku akbar!
3D Glasses for 3D Prints...
Regional A-4, F-104 i Hunter Group Build.
Joďż˝ nekakvi Spitfajeri, Fokeri, MiG-29, Matilde i tak... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| canadair
| | Član od: 28 Jul 2007 | | Poruke: 356 | | Mjesto: zagreb |
|
Upisano: Ned Sij 16, 2011 10:32 pm Naslov poruke: |
|
|
Davna 72 ili 73 -prva maleta koju sam ikad sastavio-proletješe godine.
Prekrasan rad i imam dojam napravljen bez puno kompliciranja. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Ned Sij 16, 2011 10:40 pm Naslov poruke: |
|
|
| canadair Napisao/la: | Davna 72 ili 73 -prva maleta koju sam ikad sastavio-proletješe godine.
Prekrasan rad i imam dojam napravljen bez puno kompliciranja. |
takodjer, moja prva maketa, ali kasnim za tobom- 1974
sentimentalnost na stranu, prekrasan rad kao i svi Vladini |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tomo
 | | Član od: 06 Stu 2005 | | Poruke: 1725 | | Mjesto: Varaždin |
|
Upisano: Ned Sij 16, 2011 11:14 pm Naslov poruke: |
|
|
Svaka čast za izbor oznaka! To ja zovem imati ukusa! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| st65uka
 | | Član od: 06 Stu 2007 | | Poruke: 2395 | | Mjesto: Auckland, NZ |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 1:02 am Naslov poruke: |
|
|
odlican Doktore, kao i uvijek!  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Leo - zd
 | | Član od: 16 Pro 2008 | | Poruke: 2539 | | Mjesto: Zadar |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 8:16 am Naslov poruke: |
|
|
da lupneš jednu slikicu sa nečim kao usporedbom da se vidi koliki je ovaj ljepotan
lijep... ne jako lijep onaj prelaz kod broja na trupu (iza cockpita) |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| P-51
 | | Član od: 24 Ožu 2006 | | Poruke: 3476 | | Mjesto: Drniš/Šibenik |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 8:22 am Naslov poruke: |
|
|
| Ovo mi stalno vraća nadu da ću sastaviti još koju maketu u životu, tako jednostavno a rječito. Odličan mališan. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| rudi čajevec
 | | Član od: 07 Ruj 2010 | | Poruke: 210 | | Mjesto: ŠTORE |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 4:59 pm Naslov poruke: |
|
|
ODLIČAN i mene čeka isti na stašu.  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| profa
 | | Član od: 01 Lip 2007 | | Poruke: 77 | | Mjesto: Pančevo |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 5:51 pm Naslov poruke: |
|
|
Predivan malac, i prekrasno urađen!
Moj stari je uradio MB negde kad i vi vaše ("bio sam tad još sasma mali"), i taj još uvek krasi moju policu
Mene u gomili čeka A-model, a u planu je i ovaj Revell, čisto da učinim omaž starom... _________________ u radu: davno sam zaboravio broj i redosled... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 8:53 pm Naslov poruke: |
|
|
Savršen je !!!!!
Svaka čast !!!! _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Danny
 | | Član od: 19 Pro 2008 | | Poruke: 931 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 9:43 pm Naslov poruke: |
|
|
Jako lijepo! _________________ Overhead the albatross hangs motionless upon the air,and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
The echo of a distant time comes willowing across the sand,and everything is green and submarine |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Vulkanizer
 | | Član od: 13 Lip 2009 | | Poruke: 1732 | | Mjesto: Le Bourget |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Zond
 | | Član od: 25 Sij 2009 | | Poruke: 429 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Sij 18, 2011 12:49 am Naslov poruke: |
|
|
Još jedan predivni mališan.
Ne mogu se dovoljno nadiviti. Posebno me fascinira ova fino špricana aluminij boja. Baš je fino legla, bez ikakve zrnatosti.
Može usporedba sa kutijom cigareta, čisto da se dobije dojam veličine? |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| prelude
 | | Član od: 23 Stu 2005 | | Poruke: 1886 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Sij 18, 2011 3:44 am Naslov poruke: |
|
|
Neće nitko ništa prigovoriti ...?
Ok., neću ni ja onda, jedino ako moj dragi kolega bude inzistirao ... Mada se malo srdim na njega što mi nije dojavio na čemu radi ... Ali barem za idućeg Matchboxa - "don´t be stranger", pogotovo ako bude još neka inačica Mk.I ...
U svakom slučaju, još jedna lijepa u nizu ... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|