

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| Švajser
| | Član od: 30 Pro 2010 | | Poruke: 19 | | Mjesto: Gornji Hrašćan |
|
Upisano: Ned Sij 02, 2011 10:55 pm Naslov poruke: F-15E Hasegawa 1/48 |
|
|
Maketa zavrsena prije pol godine i ima dosta kitanja,čak i previše za tu lovu.
Napravljeno bez ikakvih dodataka,čisto iz kutije. Nažalost ne poznajem nikog i nisam ni u jednom maketarskom klubu tak da mi je problem i sa naručivanjem i sa savjetom oko dodataka
Sve potrebne informacije oko izrade do sad sam imao tu na forumu.
Ima silveringa previse i tu sam prvi put koristil tekućine za dekale ,međutim moral sam valjda vise put odmeksati dekale(na kasnijim radovima F/A-18 E i AH 64 premazano sa tekučinom 3-4 puta da bi dekali sjeli,ko da su plastične vrečice )
By svajser at 2011-01-02
By svajser at 2011-01-02
By svajser at 2011-01-02
By svajser at 2011-01-02
By svajser at 2011-01-02
Slikano je danas na oblačnom i tmurnom.
Da ne otvaram novi topić jos 2 slike kak općenito spremam makete.
By svajser at 2011-01-02
By svajser at 2011-01-02
Za svaku radim podlogu i pokusavam uvijek nekaj novoga.
Bez zamjere  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Ned Sij 02, 2011 11:20 pm Naslov poruke: |
|
|
Meni izgleda jaaako dobro. Nemam nekih zamjerki, no tu su iskusniji kolege koji će ih sigurno naći, bar neke sitne..... _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Ned Sij 02, 2011 11:29 pm Naslov poruke: |
|
|
kaj si ti medjimurec?
dekali- stavljas ih na sjajni lak ?to je obavezno da izbjegnes silvering |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| x wing
| | Član od: 08 Stu 2009 | | Poruke: 813 | | Mjesto: Makarska |
|
Upisano: Ned Sij 02, 2011 11:35 pm Naslov poruke: |
|
|
Doveden do kraja,to je bitno,ja imam dva od Revell-a i jedan Academy na 90%,meni prekrasan zrakoplov.Nešto mi nije jasan poklopac kabine,još nisan vidio takav rub ko u tebe a skinio san miljun " fotografija baš zbog toga,taj smeđi rub,ne znam baš da je tako širok i da prestaje na polovici  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Iwtcha
 | | Član od: 24 Kol 2007 | | Poruke: 4106 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Pon Sij 03, 2011 9:43 am Naslov poruke: |
|
|
Maketa ovak izleda odlićno A kaj se silveringa tiče, kak veli Slider, ak ti podloga nije gloss, onda dolazi do silveringa bez obzira na tretiranje sa tekučinama, a i Hasegawini decali su poznati po debljini, ali na kraju ipak hoče dobro "sjesti". Dekale kad odmačeš, obavezno stavi alkoholni ocat u vodu, to ti dodatno omekša decale i olakša njihovo postavljanje, i ne škodi da voda bude mlaka.
P.S. Kolekcija ti je odlična |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Luftwaffe
 | | Član od: 19 Lip 2008 | | Poruke: 873 | | Mjesto: Beograd |
|
Upisano: Pon Sij 03, 2011 12:39 pm Naslov poruke: |
|
|
| Odlican F-15E, svaka cast! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| dule
 | | Član od: 12 Sij 2009 | | Poruke: 907 | | Mjesto: Plandiste |
|
Upisano: Pon Sij 03, 2011 6:23 pm Naslov poruke: |
|
|
| Odlican avion a i ostatk maketa je za pohvalu. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mariok
 | | Član od: 17 Lis 2007 | | Poruke: 3259 | | Mjesto: Slavonski Brod |
|
Upisano: Pon Sij 03, 2011 6:53 pm Naslov poruke: |
|
|
Jako lijep posao! sviđa mi se! Imam jednu primjedbu: pomalo čudan loadout, možda si trebao slike kakve potražiti, a i trba poravnati ovuaj uteg (izgleda kao antena) na desnom vertikalcu!
SAmo naprijed!!!
mariok: poruka promijenjena dana: Sri Sij 05, 2011 6:16 pm; prepravljeno ukupno 1 puta |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Vedran
 | | Član od: 05 Jul 2010 | | Poruke: 1489 | | Mjesto: Garica-Otok Krk |
|
Upisano: Pon Sij 03, 2011 6:58 pm Naslov poruke: |
|
|
| Sviđa mi se, osim nekih greškica koje si sam naveo. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Švajser
| | Član od: 30 Pro 2010 | | Poruke: 19 | | Mjesto: Gornji Hrašćan |
|
Upisano: Pon Sij 03, 2011 8:28 pm Naslov poruke: |
|
|
| slider Napisao/la: | kaj si ti medjimurec?
dekali- stavljas ih na sjajni lak ?to je obavezno da izbjegnes silvering |
Jesam.
Obavezno ide sjajni lak ali na Bf109 i Fw190A-3 obadvije Hasegawa 1/48 dekali su sjeli odlično bez tekučina za odmeksivane a bile su spricane sa MM-sjajni enamel lak dok je na F-15 MM-Sjajni akril vjerojatno je pretanko spricano sa akrilom.
By svajser at 2011-01-03
Evo o ovoj maketi je riječ. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| lucky
| | Član od: 07 Sij 2011 | | Poruke: 4 | |
|
Upisano: Ned Sij 09, 2011 5:29 pm Naslov poruke: |
|
|
ovo izgleda vrlo lijepo svaka ćast samo tako nastavi _________________ MAKETAR |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|