

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| jak
 | | Član od: 23 Ožu 2010 | | Poruke: 112 | | Mjesto: Tetovo, Makedonija |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 8:42 pm Naslov poruke: IS-2, A-model, 1/72 |
|
|
Pozdrav svima!
Evo moje trece zavrsene, otkad sam opet poceo raditi makete. IS-2 je drugi pokusaj (nakon IS-1) sovjetskih konstruktora Nikitin i Sevcenko, da proguraju svoj koncept. Avion je trebao biti dvokrilac pri poletanju i sletenju, a visokokrilac u ostale faze leta. Projekt je obustavljen posto je prototip bio gotov u pocetku WWII.
Maketa je short run, uklapanje - loso, zahteva puno kitiranja i smirglanja, dekali su tanki i nezni, staklo je debelo i nekako mat... ne znam... zahtevna za rad ali ja sam zadovoljan konacnim rezultatom. Ostaje jos samo da dodam poluge koje podizu donje krilo i stajni trap, da malo doradim podlogu oko tockove, i zalepim za drvenu plocu (na koju se susi lak:))
Evo fotografije, Ima malo refleksije... ali to je to za sad
Neke detalje...
maketa...
...i podloga
Pozdrav iz Makedonije |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Antun Janković
 | | Član od: 04 Kol 2008 | | Poruke: 2300 | | Mjesto: Swansea |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 8:51 pm Naslov poruke: |
|
|
Simpa je.
Jako je mali zar ne? _________________ potpis |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| hemza
 | | Član od: 06 Ožu 2008 | | Poruke: 208 | |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 9:05 pm Naslov poruke: |
|
|
| Lijep i solidan rad.Ovakvu konstrukciju aviona nisam još nikad vidio.Ne čudi me što nikad njie zaživio,izuzetno je kompliciran(mislim na pravi avion) |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| P-51
 | | Član od: 24 Ožu 2006 | | Poruke: 3476 | | Mjesto: Drniš/Šibenik |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 9:05 pm Naslov poruke: |
|
|
| Čudan avion i i interesantan rad. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| jak
 | | Član od: 23 Ožu 2010 | | Poruke: 112 | | Mjesto: Tetovo, Makedonija |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 10:29 pm Naslov poruke: |
|
|
Hvala vam na komentare
| Antun Janković Napisao/la: | Simpa je.
Jako je mali zar ne? |
Da, relativno mali avioncic, dugacak je 10.2 cm, dok raspon krila je 11.5cm, |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Aranza
 | | Član od: 25 Lis 2007 | | Poruke: 3458 | | Mjesto: Pula |
|
Upisano: Pon Sij 17, 2011 10:43 pm Naslov poruke: |
|
|
..vrlo originalno, a obzirom na dobiveno u kutiji jako dobro urađen. Zaista je malen.  _________________
Španac |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| jak
 | | Član od: 23 Ožu 2010 | | Poruke: 112 | | Mjesto: Tetovo, Makedonija |
|
Upisano: Uto Sij 18, 2011 9:17 pm Naslov poruke: |
|
|
Hvala decki! vase kritike mi puno znace  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| su27rules
 | | Član od: 13 Pro 2006 | | Poruke: 5798 | | Mjesto: Split |
|
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|