Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Projekt 206 Shershen
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Ned Velj 13, 2011 5:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo sam se umorio na pravoj maketi pa sam odlučio pobjeći malo u igraonicu, uhvatio sam se 144ke, mali sitni napredak, počeo sam raditi nadgrađe:

evo par slika sa nanešenim kitom

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Leo - zd

PorukaUpisano: Uto Velj 15, 2011 7:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nego prekontrolirao sam nacrte i gle belaja.. na pola nacrta je prednja stijenka nadgrađa ravna i sa jačim zaobljenjima prema bočnim stijenkama a na drugoj polovici je zaobljena sa manjim lučnim prijelazima na bočne stijenke ??
e sad budi pametan.
Nekako logički i po slikama bi se reklo da je prva arijanta (ravna stijenka) realnija, vjerujem da je bila i jednostavnija za izradu

savjeti ?
Natrag na vrh
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Uto Velj 15, 2011 4:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne znam točno na koji dio mosta misliš. baš na most ili na prednji dio nadgrađa gdje je BOC (brodski operativni centar, ispod onih prozora).Možda ti ovo pomogne.

Uploaded with ImageShack.us

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Leo - zd

PorukaUpisano: Uto Velj 15, 2011 6:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ok thk nije ono što sam mislio nego teža varijanta - zaobljeno, to je dio iznad broja 1 praktički prednji dio nadgrađa, iza pramčanog topa
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Sub Ožu 26, 2011 6:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stanje u mom škveru nije puno bolje nego u državnim.. slabo se radi
ali pitanje pitanje

svi brod hrm znalci pomoć !!!

da li mi možete dati kakve ral /MM / revell / valejo / humbrol ili bilo kakve reference boja za te-če radio bih ga u varijanti Vukovar.

sugestije boja za 144ku i za 350tku.
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Uto Ruj 27, 2011 9:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo da skinem paučinu sa teme
ukratko trup 350tke mi se nije sviđao nije štimao
e pa onda sam napravio novi Embarassed
nakon izvedbe oplate napunio sam trup epoksiem kako bi izbjegao deformacije kod brušenja pošto je negdje oplata stanjena skoro do nule
pa se prozire kostur i ispuna ali je oblik ostao.
krenuo i sa nadgrađem
ne obračajte pažnju na rukohvate, na mjestima vrata i ostalih prekida naknadno ću ukloniti.

Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Čet Ruj 29, 2011 11:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

micro update

napokon zadovoljan žuljnicom, našao stirensku šipku od 0,5 mm, zadovoljan kao prase Very Happy Laughing

duljina na pramcu je provizorna treba je još skratiti.

e sad da ne mislite da sve ide ok uklonio sam linije i rukohvate sa nadgrađa jer pod objektivom su ispale grozno, krivo,,,
e sad riješenje 1 za pregrade bi bilo rastegnuti stiren i vjerovatno ću se toga držati jer je ideja 2 suluda (mm možda...)
razrezati nadgrađe po linijama ojačanja i ubaciti profile nešto veće od profila nagrađa od tankog lima/celuloida/stirena....
inaće to mi je ideja za izradu torpedne cijevi jer ne znam drugi naćin za dobit pločasta ojačanje.
Natrag na vrh
slider
Gost
PorukaUpisano: Pet Ruj 30, 2011 9:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Leo - zd Napisao/la:

napokon zadovoljan žuljnicom, našao stirensku šipku od 0,5 mm, zadovoljan kao prase Very Happy Laughing

.

kaj nisi pital.....ima se toga... Cool
sav materijal za njega stane u saku/kovertu Very Happy Very Happy
ak kaj treba, javi
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Pet Ruj 30, 2011 9:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Thk slider, ali nije problem u "imati" nego u "znati i naći" a malo teta Roza (Skle za prijatelje) a malo seljenja neurednost i sl.. i eto rezultata, to imam od bog zna kad ajer imam maniju kupovanja najmanjih profila svih materijala samo zaboravim Embarassed
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Ned Lis 09, 2011 7:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo malog napretka, pripremio sam master za kalup trupa i nadgrađa, kako je bilo mjesta ubacio sam i dvije GBU u 144ki da se nađu ako uspije Very Happy.

Oplatu kalupa sam izradio lego kockicama samo sam sve obložio smeđom trakom jer guma stvarno curiii, provjerio jednom kad sam već isprobao lego sistem. Sad samo prekrižit prste i izdržati 24h
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 9:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Question pitanje za rusomorskoljubce .
Nije da netko od vas ima AK-230, koji se nalazi na stršljenu ali i na Osi i na hrpu ostalih ruskih banjarola, u 350 pa da proda, razmijeni posudi, donira za kopiranje?, ili kopira Rolling Eyes Question
u konačnici bi mogla i kupola 630 mislim da je sve vrlo slično (u 350tici !) osim cijevi; ovaj je dvocjevni dok drugi ima rotirajuću multicijev (alla Gatling)
Natrag na vrh
slider
Gost
PorukaUpisano: Pon Lis 10, 2011 9:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

daj nacrt, ja napravim, a ti ljevaj kolko oces....
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Sub Lis 15, 2011 3:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo nastavka, kalup napravljen, napravljen i prvi odljevak, naravno da je prvi mačić i kao takav pun zraka, epoksi je dobar jer mu je vrijeme obrade dugo, oko sat tako da i prirodnim putem dosta mjehurića ode.
Ipak na prvom odljevku ima dosta mjehurića, svejedno ću ga koristiti, naime ovo je samo međufaza, u konačnici bih napravio trup u dva dijela:
nadgrađe i nadvodni dio(iznad vodene linije) i odvojeno podvodni dio, na taj način bi spoj na stablo za lijevanje bio na dijelu koji se ne vidi tj spaja na drugi dio pa je problem mjehurića znatno manje važan.

Uočio sam da epoksi sa svojom jantar bojom i prozirnošću nije bogznašto za rad pa sam odlučio obojati .
Uzeo sam dječje krede za bojanje i nastrugao te s tom prašinom obojao smolu. Rezultat je dobar jer sam dobio mutniju i obojanu masu koja je ugodnija za rad.

Po vađenju odljevaka iz kalupa; vidljivi su mjehurići koji su se zaustavili na vrhu stabla ali i na ispupčenjima elemenata.

Nadgrađe ima veće mjehuriće u najudaljenijim kutevima ostatak je prihvatljiv

Komandni most je ispao zadovoljavajuće ali mi se forma ne sviđa (moram provjeriti simetričnost Sad )

Detalj trupa, žuljnica je dobro ispala svega pokoji sitni mjehurić

Eto, udrite s kritikama Very Happy
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Lis 15, 2011 7:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlićan posao Very Happy
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Ned Lis 16, 2011 1:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan rad, moj pijedlog umjesto epoksija probaj sa poliuretanskom smolom koju maketari inače koriste za kopiranje. Mislim da je pogodnija od epoksija.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed
Stranica 3/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma