Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Projekt 206 Shershen
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
slider
Gost
PorukaUpisano: Pet Pro 31, 2010 12:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ako nisi primjetio, jedan uvjet nije ispunjen da to bude vrhunska maketa ......nemas macku/macka...bez toga ne ide, vjeruj mi..... Very Happy
Natrag na vrh
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Pet Pro 31, 2010 5:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Naravno da si imao pravo glede rezultata
veselje je kratko trajalo, jutros sam ispolirao trup i.......
Procjenite sami ukoliko uspijete vidjet, slike nisu nešto, strelice ukazuju na izbočenja na trupu na mjestima rebara, na prvi pogled se ne vide a pod prstom se jedva napipaju udubljenja u poljima ali u protusvjetlu je katastrofa. Evil or Very Mad
:hmmmm: Nije mi jasno kako su nastala jer su naneseni tvrdi slojevi iznad ispune rebara
Dobro na slikama je još groznije ali i uživo je takvo stanje da moram ispraviti ali ništa ove godine Sad
moram smisliti efikasan način za popravak.

Da ste mi dobro i veselo u novoj godini.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
slider
Gost
PorukaUpisano: Pet Pro 31, 2010 5:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma pis of kejk - lupi kit i izravnaj ga letvicom koju vodis preko rebara
zasto se to dogodilo- jer si brusio malim komadom, pa je vise skidalo di nema rebara
nanesi kit opet, i brusi s plocom na kojoj je zalijepljen smirgl ( ili daskom), ali koja je duzine cijelog trupa....ne znam dal sam dobro objasnil, ak nisam, probat cu ti nacrtat....
ili zalijepi vecu krpu za stol pa vozi brod po njoj, bokom, naprijed nazad...
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 9:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo opet je škver radio, dobili radnici nešto zaostataka, stiglo nešto materijala pa proradio; dakle riješena brda i doline ostalo je još rupa i rupica - mm golim okom se ne vide ali na slikama su katastrofa; ono su dlačice od krpe nisam ih ni vidio
zaljepljena žuljnica (mmm nisam baš zadovoljan Crying or Very sad )
napravljen ležaj za nadgrađe i topove

slijedi postava odvajajućeg profila na gliserskom trupu (to je onaj profil kod stršljena samo na pramcu a kod ose po cijeloj dužini trupa) još nisam našao dovoljno tanku i usku traku..

Slike se razlikuju jer su dijelom sa blicem a dijelom pod sobnom rasvjetom

Natrag na vrh
Minolovac 161

Član od: 16 Stu 2009
Mjesto: Bestovje /Sv, Nedelja/
PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 9:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Drago mi je vidjeti napredak i da netko ovih dana radi. Mala primjedba, žuljnica na spoju palube i oplate ne ide do prove, možda ti ova fotka pomogne. Veselim se novim slikama

Uploaded with ImageShack.us
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Leo - zd

PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 9:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidim, fala, provest će se po kratkom postupku, nego ako dobro vidim na lijevom boku je do kose nožice prednjeg stupića a na desnom do udubljenja za sidro?
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Pon Sij 17, 2011 9:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, nije uopće simetrično. Ima nekih stvari koje uopće iz nacrta nemožeš iščitati. Na Paluba.info imaš topic o torpednim čamcima tipa Sershen i ima tridesetak stranica, a na njima je brdo fotki. Korisne su radi detalja i puno sam se koristio njima dok sam radio Vukovar. Dobro bi ti još bilo da mu malo zaoštriš linije i prelaze na gliserskom dijelu trupa. Ako ti mogu pomoći kakvim detaljem ili fotkom, samo reci, bit će mi drago.
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Uto Sij 18, 2011 8:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Minolovac 161 Napisao/la:
..................Dobro bi ti još bilo da mu malo zaoštriš linije i prelaze na gliserskom dijelu trupa. Ako ti mogu pomoći kakvim detaljem ili fotkom, samo reci, bit će mi drago.

Thk, je istina, prijelaz/lom trupa mora biti oštar, samo kad brusiš ovako mali komad na kraju najviše pojede na rubu. Namjeravam ga korigirati sa cianoakrilatom koji je puno tvrđi od kita.
prije te korekcije htio sam dobiti koliko toliko točan trup jer inaće opet sve iznova.
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Uto Sij 18, 2011 7:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dvi slikice samo da se vidi dimenzija

Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Uto Sij 18, 2011 7:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U kak omaš velke ruke. A ključevi su valjda od Macka Cool
Natrag na vrh
IVAN_ST

Član od: 22 Pro 2010
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Sij 19, 2011 12:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kluč je od vw grupacije Smile)
al to je mizerno malo svaka čast
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Sri Sij 19, 2011 8:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

IVAN_ST Napisao/la:
kluč je od vw grupacije Smile)
al to je mizerno malo svaka čast

kljuć je od fabie; ipak je veći od kućnih ključeva..
Ma gle nije to nešto, na kraju se svodi na to što tko voli.
Kao i kod avione, tenkova, brodova svako mjerilo ima prednosti i ograničenja.
Daleko sam od majstora koji uspiju napraviti bezvremenske i bezmjerilne makete (bilo da se radi o vozilima avionima ili brodovima) tj one za koje ako ne piše i nekma referenci ne možeš sa sigurnošću reći koje je mjerilo.
U biti radim ono što me zabavlja, nisam u zadnje vrijeme (bog te pita odkada !!) dovršio ništa... ali... opušta me, a nije malo, pa u 350tki je bilo bi malo da sam pokušao u 700tici, ali za to nemam više ni oči ni ruke ni alata a najvažnije ni žifaca Embarassed
a i ovo treba izgurati do kraja,
Za sada me zabavlja iako je frustrirajuće brusiti naslage kita; na kraju ode najviše na rubovima, problem je da kolikogod lagan bio pritisak i fini brusni papir (istrošena 1000 zalijepljen na komadić plastike i podmazivanje tekučim sapunom) dolazi do onog neestetskog i nerealnog zaobljavanja bridova: (spoj palube i trupa; krmeno zrcalo; brid preloma trupa- glisersko dno)
Pokušavam doskočiti tome na način da ojačam te bridove slojem cianoakrilata koji je puno tvrđi od kita ali treba dodati i kit na prijelazu jer pokušaj da se cianoakrilat dovede do nule rezultira stvaranjem udubljenja na spoju (brusni papir pojede znatno više kita nego CA)
no dobro nastavak slijedi, nadam se da će na slijedećim slikama biti trup priveden svojoj konaćnoj formi.
Natrag na vrh
Minolovac 161

PorukaUpisano: Sri Sij 19, 2011 12:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nemaš frke. Kad radiš nešto veličine privjeska za ključeve, prvo kritičari moraju imati dobre kanoćale da bi uopće vidjeli da to nije peškafonda nego brod. A onda nek budu frajeri pa zaj...vaju. Twisted Evil
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Sri Sij 19, 2011 4:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma lako meni za kritičare ali ja vidim, pogotovo na slikama.. uostalom znaš i sam kako je ...
Natrag na vrh
Leo - zd

PorukaUpisano: Uto Velj 01, 2011 8:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo me jos sam živ..
ma muke u brodogradilištu
kolega Minolovac 161 je korektno ukazao na preveliku zaobljenost gliserskih površina - bridovi loma trupa moraju biti jako oštri a kod mene su se uslijed brušenja i usprkos brusnoj letvici ti birdovi zaoblili, uz to nije mi se sviđala žuljnica - profil više nije imao veze s predviđenim i tako iznova.

Rubove sa naglasio cianofixom nanešenim u više slojeva a potom brušen da se dobije oštar brid, iako na slikama to izgleda tupo i zaobljeno u naravi je nešto bolje evo slika, nisu nešto jer je slikano po mraku..

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5  Naprijed
Stranica 2/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma