Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Hawker Hunter FGA.9/Mk.58, Revell 1:72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sub Pro 11, 2010 5:49 pm    Naslov poruke: Hawker Hunter FGA.9/Mk.58, Revell 1:72 Citiraj ovaj komentar

Danas počinjem da ga sastavljam Very Happy . Radiću ga u RAF vrijanti. Svi prijedlozi, mišljenja i savjeti su dobrodošli Grupni zagrljaj !

By djoomlla at 2010-12-10

By [URL=http://profile.imageshack.us/user/

Mladen.
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Pro 11, 2010 6:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je fenomenalna, nema lošeg spajanja, sve sjeda super. Ja na svojem nisam potrošio ni gram kita. Samo polako i bez žurbe.
u-boat

PorukaUpisano: Sub Pro 11, 2010 6:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa i meni se čini da će ići lakše nego prethodna. Možda lupam gluposti, ali kao da je od bolje plastike ili je to samo do kalupa?!
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Pro 11, 2010 6:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo je noviji kalup
airsuba

Član od: 20 Ruj 2010
PorukaUpisano: Sub Pro 11, 2010 8:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pozdrav, maketa je odlična - evo od mene mala napomena koji maketari ponekad previde Smile

Hawker Hunter nema zadnji ram na poklopcu kabine, već je tamo staklo. Možda si to i primetio al eto od mene za svaki slučaj.

Skini slike sa Primeportala za detalje, a evo ti poklopac kabine:
http://data3.primeportal.net/hangar/mark_hayward/hawker_hunter_f.6a_xe627/images/hawker_hunter_f.6a_xe627_05_of_33.jpg
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

PorukaUpisano: Sub Pro 11, 2010 9:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

E nisam da budem iskren! Hvala ti na fotografiji a i na linku! U zdravlje
canadair

Član od: 28 Jul 2007
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Sub Pro 11, 2010 9:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Linije razdvajanja boja su na većini oštre poprilično .Osim kod onih na kojima su rađene terenske prepravke npr u Adenu.Preporučam nekakvu šablonu. Eduard ima prepainted metalne dijelove,naročito korisne za unutrašnjost kabine a posebice sjedalo.

Dosta je nezgodno airbrushom vjerno postiči liniju tamnije boje kamuflaže naročito oko desnog uvodnika zraka(pogledaj fotke) nakon spajanja trupa i krila ,pa sam ja potpuno odvojeno bojao krila i trup i potom spojio.Unutrašnjost uvodnika zraka ,dakako nekom jako svijetlo sivom obojati prije sastavljanja krila.

Biti oprezan kod bojanja airbrushom gornje plohe krila jer zbog izraženog presjeka krila (samo kod tog aviona sam uočio taj problem) mlaz boje hoće se nekontrolirano rasipati.Pažljivo treba držati kut prskanja.

Eto toliko iz mog iskustva

Inače maketa je izvrsna
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
u-boat

PorukaUpisano: Pon Pro 13, 2010 8:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

canadair Napisao/la:
Linije razdvajanja boja su na većini oštre poprilično .Osim kod onih na kojima su rađene terenske prepravke npr u Adenu.Preporučam nekakvu šablonu. Eduard ima prepainted metalne dijelove,naročito korisne za unutrašnjost kabine a posebice sjedalo.

Dosta je nezgodno airbrushom vjerno postiči liniju tamnije boje kamuflaže naročito oko desnog uvodnika zraka(pogledaj fotke) nakon spajanja trupa i krila ,pa sam ja potpuno odvojeno bojao krila i trup i potom spojio.Unutrašnjost uvodnika zraka ,dakako nekom jako svijetlo sivom obojati prije sastavljanja krila.

Biti oprezan kod bojanja airbrushom gornje plohe krila jer zbog izraženog presjeka krila (samo kod tog aviona sam uočio taj problem) mlaz boje hoće se nekontrolirano rasipati.Pažljivo treba držati kut prskanja.

Eto toliko iz mog iskustva

Inače maketa je izvrsna

Hvala ti. Probacu pa sta budde Cool !
hemza

Član od: 06 Ožu 2008
PorukaUpisano: Pon Pro 13, 2010 9:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nedavno sam nabavio Handley Page Victor K Mk2.Malo sam ga proučavao i najviše pažnje mi je privuklo takozvano srpoliko krilo koje je i na ovom Hunteru.Još veća sličnost je ta da je usis motora u samom korjenu krila.Krilo je konstruirano za nadzvučne i podzvučne brzine.Idejno rješenje potiče od nacističkog inžinjera dr.Gustava Victora Lachmanna koji je poslije rata interniran u RAF da skupa sa engleskim inžinjerom Godfreyem Leeom razvija taj oblik krila koji je izvorno napravljen na njemačkom bombarderu Arado Ar-234. Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
u-boat

PorukaUpisano: Uto Pro 14, 2010 12:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hemza Napisao/la:
Nedavno sam nabavio Handley Page Victor K Mk2.Malo sam ga proučavao i najviše pažnje mi je privuklo takozvano srpoliko krilo koje je i na ovom Hunteru.Još veća sličnost je ta da je usis motora u samom korjenu krila.Krilo je konstruirano za nadzvučne i podzvučne brzine.Idejno rješenje potiče od nacističkog inžinjera dr.Gustava Victora Lachmanna koji je poslije rata interniran u RAF da skupa sa engleskim inžinjerom Godfreyem Leeom razvija taj oblik krila koji je izvorno napravljen na njemačkom bombarderu Arado Ar-234. Wink

Sad sam gledao slike njemačkog bombardera Arado Ar-234. Moram da priznam da sam oduševljen istim! Ali nije čudo što je ovo poteklo od njemaca Wink
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma