Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/72 Hasegawa F-16I Sufa

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Čet Jul 08, 2010 12:38 pm    Naslov poruke: 1/72 Hasegawa F-16I Sufa Citiraj ovaj komentar

Lijep pozdrav svima!

Pošto sam veliki obožavatelj F-16, nisam mogao da ne odolim novom Hasegawinom pakiranju, a i zbog činjenice da imam Baraka u radovima.
U kutiji se nalazi standardna maketa dvosjeda sa dodacima grbe, rezervara i antena (plus i HUD repeater) da se može napraviti Izraelska Sufa. Po spruovima se vidi da će u bliskoj budućnosti biti izbačene i Poljska, Grčka, Singapurska i ostale napredne verzije dvosjeda sa i bez kočionog padobrana.

Standardna kutija, nije specijalno izdanje, pa vjerujem da će je biti u LOM-u

Slika svih spruova, bez srha na novim dijelovima, a na starima ima pomalo.

Slika novih spruova u kutiji.

Detalji grbe sa izdvojenim dijelom gdje idu lanseri mamaca, otkriva da se mogu mijenjati paneli okolo mamaca za druge verzije grba (ovakvu za sada ima jedino Singapurske "Sufe" - jel su i najsličnije ako ne i iste Izraelskima)

Detalji panela lansera mamaca

Okvir sa antenama koje idu po grbi

U maketi dolazi i novi rep, koji je vrlo pametno riješen, da nebi bilo ostane rep u ruci a ostatak odleti!

Odokativan usporedba sa trupom Baraka kojeg imam u radu, otkriva da će grba sjedati jako lijepo!

Konformalni rezervari izgledaju prekrasno! po meni daju terminatorski look avionu!

Dekali su čini mi se daleko bolji nego kod standardnih izdanja Hasegawe. Meni izgledaju tanje!
Dekali su za 3 aviona, 2 eskadrile, boje nisam upoređivao sa slikama.

Upute: Jako lijepe, čitke i i korisne.

Nedostatci
Po meni najveći je u samoj osnovi makete, jer ipak je osnovna plastika poprilično stara, sa krivom mlaznicom topa(za A/B verziju), krivim bacačima mamaca, krivim kotačima.... iskreno neznam što Revell čeka :spavač:

Treba nadodati da maketa dolazi bez ikakvoga naoružanja specifičnoga za Izrael (osim AMRAAMa koje Sufe ne nose i AIM-9 i cluster bombi + rezervari sa netočnim krilcima + podtrupni rezervar) i bez 600 gal podkrilnih spremnika (mogu se nabaviti iz Hasegawine F2A/B makete), pa stoga preporučujem nabavku seta SkunkModelsWorkshop: Israel weapons 1/72.

Nedostaju i LANTIRN podovi i LITENING, koji se mogu naknadno kupiti (po vrlo povoljnim cijenama u LOM) u nekom od Hasegawinih weapons setova (mislim br V).
Žao mi je što se Hasegawa nije više potrudila i ubacila još jedan okvir sa novim naoružanjem, ili se možda čeka za neki novi Weapons set?

Prednosti

Prva maketa Sufe sva od plastike. Lijepi detalji, sa prihvatljivom cijenom, upoređujući sa cijenom resina koji je bio za tu maketu. Možda cijena malo manje prihvatljiva za narudžbu iz vana sa poštarinom, ali pravi 72ojkaši će to znati prepoznati!

Koliko vidim mislim da sam među prvim maketarima sa ovih prostora koji su nabavili ovu maketu, pa je ovim putem toplo preporučujem!

Naravno nedavno se pojavila i Kineticova maketa istog subjekta, koja je nova novcata maketa, sa cijelom plejadom naoružanja, i boljim detaljima, ali ja se nebih zalijetao sa kupovinom Kineticove makete zbog malo lošije kvalitete prvih primjeraka.

Ali opet se pitam: što čeka Revell?? Imaju krasnu maketu, samo nekoliko spruova i dekali i imali bi zbilja jakog konja za utrku! Živi bili pa vidjeli!!!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma