Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Revell 04691 F-16 MLU Tigermeet 2009, 1/72

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
supergru

Član od: 09 Lis 2009
Mjesto: Karlovac
PorukaUpisano: Ned Svi 09, 2010 9:48 pm    Naslov poruke: Revell 04691 F-16 MLU Tigermeet 2009, 1/72 Citiraj ovaj komentar

Bok svima,

slinim na ovaj F-16 još od lani, kad sam u Air Forces Monthly naletio na članak sa Tigermeet-u 2009, sa slikom istog. 45.-ti po redu Tigermeet je održan u Belgijskom Kleine Brogel, bazi 31. eskadrile koja ima trenutno 18 "šesnaestica". Domaći FA-87, koji je ranije već dvaput dobio specijalnu shemu bojanja, ovaj puta je obojan u potpunosti iznova sa tigrovim prugama po trupu, krilima i horizontalcima s gornje i donje strane i spremnicima goriva, a vertikalac je dobio fotografiju tigrove glave raširenih čeljusti. Sve u sivim bojama, jer je FA-87 išao, ili trebao ići na rotaciju u Afganistan.
Normalno da sam odmah poslao mail u par aftermarket firmi da li ga netko ima u planu ... Bob Sanchez iz TwoBobs-a mi se lijepo zahvalio na upitu, njemu je to bilo prekomplicirano, a Danny Coremans iz DACO-a je napisao da treba vidjeti kako bi izveo te pruge, pogotovo na repu. Ostali, ni traga, ni glasa.
I kad sam već digao ruke od svega, naletih u ožujku ove godine na Revellovoj stranici da izlazi u travnju (!), ali u 1/72... Da, DACO je stao iza naljepnica, koje su otisnute u Cartografu... Savršena kombinacija. Danny je također najavio da u slučaju dovoljnog broja prednarudžbi, može otisnuti te naljepnice i u 1/48 i u 1/32, pod svojim imenom, neovisno o Revellu.
OK, mene više zanima 1/48, pošto je F-16 dosta mali lovac, ali bolje išta, nego ništa.Naručio sam ga preko eBaya, stigao zračnom poštom iz Ujedinjenog Kraljevstva za tjedan dana, i tu je na stolu ...

Tri dominantne boje su prema sastavnici:

B (nos) 90% 371 light grey, silk matt + 10% 76 light grey, matt
O (trbuh) 76 light grey, matt + 1 gloss clear
M (sve ostalo) 74 gunship grey, matt + gloss clear

Naljepnice su veličine 22 x 22.5 cm, što će reći da ne stane normalno u kutiju, već je sheet vijan! Ovo je jako šakljiva stvar, s obzirom na eventualni transport poštom ... Pretpostavljam da je zbog mjerila dosta toga izvedeno kao veliki dekal, a to vrijedi i za stencile ...

Svi prozirni dijelovi su lijevani sa nekom žućkastim tonom ... Baš ti hvala Revell! Rolling Eyes Prednji canopy bi trebao biti neki "smoke grey" a stražnji sa nekim zlatnim tonom.

Nisam ni ljubitelj F-16 niti se snalazim sa njegovim maketama, ali koliko god sebi Revell olakšao posao napravivši rebox MLU-a, zasad bih skrenuo vam pozornost na jedan detalj: belgijski MLU imaju pasivni Carpace RWR sustav, koji fali na maketi.
Dakle, korijen vertikalca je deblji i ima antenu u obliku polovice osmerokuta, a na donjoj strani usisnika također fali velika ECM antena. Zbog te druge antene su svjetla izmještena na poklopac prednjeg podvozja, što je Revell dobro izveo sa ovom maketom.

Kod mene će ova maketa ić uglavnom OOB, pa ako ima još netko neš za dodat (neki detaljčić) - be my guest!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma