Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

uh-60a desert hawk
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
martin

Član od: 12 Ožu 2006
Mjesto: Vrsar
PorukaUpisano: Pon Tra 17, 2006 10:23 pm    Naslov poruke: uh-60a desert hawk Citiraj ovaj komentar

evo par slika pri radu!

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Tra 17, 2006 11:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo je jedan od mojih najdražih helića. Odlično ti napreduje i unutrašnjost mi se posebno sviđa. Jel to Italerijeva maketa u 72-ojci?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
martin

PorukaUpisano: Uto Tra 18, 2006 2:03 pm    Naslov poruke: 1/72 Citiraj ovaj komentar

Da, to je italerijev uh-60a desert hawk u mjerilu 1/72.
da li je neko već radio isti?
Imao sam dosta problema s ponekim djelovima pri sastavljanju, morao sam dosta kitati i šmirglati!Na kabini je dosta falilo do trupa, neprecizan spoj, kod ispuha i poklopaca motora morao sam dosta šmirglati da bi to sastavio.
Ne sviđa mi se jedan detalj koji sad znam ali nisam skužio pri sastavljanju; stajni trap je dosta u pruženom položaju kao pri letu a ne kao da stoji,tako da je helić malo pre visok kad stoji, meni se čini.
Paneli nisu urezani nego izboćeni, kako da rješim wash u toj situaciji?
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Tra 18, 2006 2:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda dobro...samo naprijed! Very Happy Cool
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Uto Tra 18, 2006 3:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako ga misliš napraviti u onoj tamnoj "olivedrab" shemi, ja se ne bi uopće zamarao s "washom"... nije ta maketa vrijedna tog truda...
Naime, u kutiji solidno izgleda - neovisno o izbočenim linijama, ali sve ove probleme sam sa sklapanjem iste makete i ja prije par godina prošao. Tada sam to pripisao svom neiskustvu, ali činjenično dijelovi međusobno ovdje "zijevaju" na sve strane, počevši od zastakljenja kabine pa sve ovo ostalo što si naveo...

Jedino me zanima, a obzirom da maketu nisi pregravirao, kako ćeš kompenzirati linije koje si pretpostavljeno kod kitanja morao obrusiti. Ako je tome tako, a vjerojatno jest, predlažem ti da se puno ne ubijaš s washom i sl. i svakako - kako sam ti već gore predložio - odabereš tamnu inačicu bojanja kako bi prikrio nedostatke makete za koje nisi kriv, odn. nisi ih znao kad si krenuo u sklapanje. Ubuduće se prethodno informiraj o sklopivosti makete, tako da znaš da li da se upuštaš u graviranje, što inače - a obzirom na fine "Italerijeve" linije - i nije uvijek neophodno ukoliko se baš ne mora, odn. ukoliko na tome ne inzistiraš.

U svakom slučaju, u nekoj "desert" kamuflaži puno će se jasnije vidjeti greške - tvoje i proizvođača, stoga budi lukav -i u vitrini će to sasvim dobro izgledati. A za neki drugi pokušaj s UH/SH/HH/MH etc.-60 radije nabavi Hasegawu, jest da je skuplja, ali i (utrošeno) vrijeme je novac...
Natrag na vrh
martin

PorukaUpisano: Sri Tra 19, 2006 9:31 pm    Naslov poruke: savjet Citiraj ovaj komentar

Hvala na kvalitetnom komentaru prelude!!
Daj mi savjet, volio bih napraviti još jedan black hawk u 1/72, da li mi možeš preporučiti koju maketu da znaš da je bolja od ove?
Slažem se s tobom za bojanje u neku tamnu varijant, ali ovaj ću završiti ovako pa kako bude bude, ionako se vježbam ,pa sljedeći će biti bolji!
staviti ću par slika uskoro!
Natrag na vrh
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Čet Tra 20, 2006 12:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tnx, i drugi put...
Preporuku sam ti dao u posljednjoj rečenici mog posta - osobno nisam vidio tu Hasegawu (1/72) al sam vidio slike složenih, pa mi djeluje afirmativnije i poticajnije od Italerija... Ako netko ima iskustva s tom maketom, rado bih da to podijeli ovdje s nama, jer je planiram nabaviti za IFOR/SFOR primjerke kojih je bilo ko blata u ovim našim krajevima (za fotke nema problema, imam ih ko pljeve...)
Btw., ne znam dal ima još neka druga 72-ojka u ponudi?
Natrag na vrh
Hobby M
Gost
PorukaUpisano: Čet Tra 20, 2006 1:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Postoji još i Fujimijeva serija, koja je najstarija od sva tri proizvođača. Za njih znam samo iz kataloga, pa o kvaliteti ne mogu suditi, no Fujimi je inače općenito bio na visokoj razini, pa pretpostavljam da se ni s njima ne bi pogriješilo.
Natrag na vrh
suba
Gost
PorukaUpisano: Pet Tra 21, 2006 11:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo savet od mene Smile
ako radis pustinjsku (svetlu) a koristis prskalicu ili imas drugara koji bi ti pomogao, uradi 'postshading' umesto 'washa'!
Mozes da koristis zatamljenu osnovnu boju, ili sto je bolje peskas boju premljenu ko za wash (puno razredjivaca za par kapi crne i trunkom boje peska) i to onda prskas preko spojeva panela i mesta koje hoces da istaknes... super ispadne!

Ortak mi to radi sa nekom kombinacijom tusha, alkohola i par kapi deterdzenta, ali to nikad nisam probao.....

Italeri maketa ne izgleda lose kad se sastavi, steta sto je takva panelizacija i sto je teska za sklapanje. Inace ima mnogo 'finu' glavu rotora koja je ranije bila veoma lomljiva (stara pakovanja iz 90-tih kada je plastika bila zelena). Imam dva, jedan ARMY 'klasicni' i onaj USAF 'specijalac'. Hasegawa je davno imala jedan koji mi je cudno izgledao, ali mislim da su kalupe sredili - a znam i da je Hobbycraft pakovao neke UH-60
Natrag na vrh
martin

PorukaUpisano: Pon Svi 01, 2006 11:45 am    Naslov poruke: nastavak Citiraj ovaj komentar

našao sam malo vremena pa nastavio sa radom.Radio sam sa starter class-om.pogledajte malo slike molim vas pa mi dajte par savjeta šta da radim s panelima koji su vani.sutra bi mi trebao stići novi airbrush pa možda neki postshading da probam?

Na glavnom rotoru sam ubacio bakrene žice da glume cijevi od hidraulike, dosta muke , dajte komentar kako vam se čini!

Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Pon Svi 01, 2006 2:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni izgleda ok .
Ja recimo nebi panele radio brushom ( zrač. kistom ) nego pastelama
ili tankim kistom .
To ti ne bi trebalo predstavljati veći problem pošto su paneli
izbočeni .
Što se tiče žica na rotoru i zgledaju mi super .
Doduše ne govorim o točnosti pošto se baš ne kužim u heliče
ali vizualno izgleda super .
Ako još kaj treba pitaj .

Palac gore
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Svi 01, 2006 4:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bebonja Napisao/la:
Meni izgleda ok .
Ja recimo nebi panele radio brushom ( zrač. kistom ) nego pastelama
ili tankim kistom .
To ti ne bi trebalo predstavljati veći problem pošto su paneli
izbočeni .
Što se tiče žica na rotoru i zgledaju mi super .
Doduše ne govorim o točnosti pošto se baš ne kužim u heliče
ali vizualno izgleda super .
Ako još kaj treba pitaj .

Palac gore

Možda lagani wash malo tamnijom bojom uz linije panela, ali samo na
jednoj strani izdigniute linije.Najbolje neka proba na trbuhu helikoptera.Ako ne izgleda dobro, onda neka druga solucija.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
martin

PorukaUpisano: Pon Svi 01, 2006 8:05 pm    Naslov poruke: ok Citiraj ovaj komentar

Hvala dečki na savjetima!
Stavit ću slike ćim napravim nešto!
Natrag na vrh
ZIGGY

Član od: 25 Lis 2005
Mjesto: BRCKO DISTRIKT BIH
PorukaUpisano: Pon Svi 15, 2006 12:34 am    Naslov poruke: desert hawk italeri 1:72 Citiraj ovaj komentar

ja sam upravo zavrsio istu tu maketu prije par dana,radio sam je u nekoj proizvoljnoj kamuflaznoj desert shemi i slazem se da je dosta losa i neprecizna,i da nije vrijedna prevelikog truda,ja licno nisam zadovoljan kako mi je na kraju ispala a postavit cu fotke dok ih sredim.
martin

PorukaUpisano: Pon Svi 15, 2006 8:34 pm    Naslov poruke: Re: desert hawk italeri 1:72 Citiraj ovaj komentar

ZIGGY Napisao/la:
ja sam upravo zavrsio istu tu maketu prije par dana,radio sam je u nekoj proizvoljnoj kamuflaznoj desert shemi i slazem se da je dosta losa i neprecizna,i da nije vrijedna prevelikog truda,ja licno nisam zadovoljan kako mi je na kraju ispala a postavit cu fotke dok ih sredim.

Drago mi je da se javljaš , baš me zanima kako izgleda tvoj , vidio sam neke slike u pustinjskoj kamuflaži, iako je bio s mislim saudi arabian oznakama nisam siguran.
Ja se sa svojim još borim nisam imao baš vremena pa se sve otegnilo.
Kako su kod tebe legla stakla kod pilotovih nogu?ja sam šmirglao ko lud da ih obradim da uđu na mjesto.
Upravo tražim nešto da mi posluži za onu antenu kod repnog rotora,postavio sam oznake ide još lakiranje pa wash, pa ću staviti slike!
Vidio sam još jedan HH-60H Seahawk Mjerilo: 1/72Proizvođač: ITALERI u ALPHA shopu, pa me zanima jel su to isti kalupi ili je možda novije i bolje?
Helić mi se sviđa pa mislim da ću morati još koji složiti!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma