Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Marivox 1/72, FFVS J-22 Swedish Fighter

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sub Kol 29, 2009 10:44 am    Naslov poruke: Marivox 1/72, FFVS J-22 Swedish Fighter Citiraj ovaj komentar

Zadnjih par dana ovaj simpatični mali lovac izazvao je pokoju reakciju na forumu # šta ste danas kupili# pa evo, kako sam ja prase koje brzo reagira kad mu je nešto napeto, via kolega Andro stigao je jučer iz Švedske za 3 dana, cca 90 krznaša.

Firma Marivox je, kako sami navode, obiteljska firma koja radi par short run maketa (a to je i ova) sa svim svojim manama; prednosti ne vidim osim što je maketa aviona raritet sama po sebi, proizvedeno je 57 letjelica u periodu od sredine WW2 pa do 1955 do kada su letjeli. Maketu proizvodi i firma Kora u omjeru 1/48 ali u resinu. Sam aviončić je u ovom mjerilu velik koliko i Messer 109, možda koji mm veći ali svi vi koji radite ovo mjerilo znati ćete o kolikom se avionu radi.

Letjelica je nastajala par godina a porijeklo ima u zabrani izvoza aviona iz Amerike, odlukom američke vlade iz 1940. Švedi su se okrenuli sami sebi i ovo je rezultat, mali mješanac (po izgledu) aviona firme Seversky i Grumman, bar vizualno. Nekakvih spektakularnih podataka nema osim što je bio naoružan (kako stoji u mojim knjigama) sa četiri 13,2 mm mitraljeza.

Artbox poznat sa foruma zadnjih dana

Unutrašnjost pakiranja krije pristojno izlivenog mališana bez puno flasha a mislim da bi u upasavanje moglo bit OK ovako vizualno, pokrov kabine je malo debeo no specifična je oblika i zamjena bi bila teška

Sastavnica rudimentarna sa dodacima sa lijepljenje metala i sheetom za bojanje i stavljanje dekala

Najbolji dio definitivno su dekali koji izgledaju jaaako dobro u pravom registru i bez višaka sa strane. Metalurgija debela do bola, nikad tako nešto nisam vidio, ko za tenk u omjeru 1/16 ali ko voli nek izvoli. Maketa se prodaje i bez metala, ovo je upgraded verzija makete.

Na kraju vam nudim pristojan link koga zanima nešto više o avionu J-22.

http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2006/10/images/J22%2520F10%2520rB.jpg&imgrefurl=http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2006/10/stuff_eng_camo_j22.htm&usg=__6hY7QcLUqwV5UwNrx95IGI7MBwo=&h=234&w=600&sz=90&hl=hr&start=15&um=1&tbnid=Y2hirne0ywq8eM:&tbnh=53&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3DFFVS%2BJ-22%26hl%3Dhr%26um%3D1

Sve u svemu, ne preskupa investicija koja vas poziva da je sastavite za dan-dva. Makete koje smo prije kupovali po kioscima i guštali sastavljajući ih bez puno cirkusa (čitaj aftermarketa). Toliko me raspalio da sam već gledao kako po stoti put kupiti nekoliko najdražih lovaca WW2 u omjeru 1/72 i raditi ono što nikad nije pobjeglo iz mene; krasne mališane bez puno mudrolije od petka do ponedjeljka.
Ako netko ima šta pitati, PM na usluzi.
Živili svi a posebno Poky i hvala T-34 po stoti put.

Fala bogu da i ja nešto pametno postam Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma