Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Naši Milovi Mi-8/17
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 1:02 am    Naslov poruke: Naši Milovi Mi-8/17 Citiraj ovaj komentar

Dakle ovako ,u ovoj se rubrici prije nekog vremena razvila sjajna rasprava glede naših migova gdje smo svašta doznali ,a i mene je zainteresirala da počnem raditi naše Migonje (jedva čekam da dojdu Zvezdini u 1-72 Very Happy ).
U nadi da će se slična rasprava razviti i glede naših helikoptera ja ću započeti sa par slikica i upita.
Evo prvo jedna zanimljiva i pomalo morbidna naime ptica sa ljeve strane više neće letjeti Crying or Very sad (svaka čast fotografu koji je to ulovio) i upit koji je ovo serijski na repu ,ja nisam uspio odgonetnuti

na sljedećoj naš helkač sleče na američki desantni nosač ,dali bi to mogao biti H-251

Na ovoj je jedan od helikoptera iz divulja Sv. Nikola ,a mene zanima njegov serijski i dali netko zna ostale nazive i pripadajuče im oznake

i zadnja za ovaj put meni jako dobra ,a na slici je H-213.

prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 3:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovaj sadista što je izmasakrirao "orlušinu" bi trebao biti H-202, a evo ga i netom prije/poslije zločina:

Ovaj na palubi nosača mislim da je H-202.

Dobra tema. Palac gore
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mi17

Član od: 18 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 8:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Poky Upisano: Čet Lis 26, 2006 1:02 am
Naši Milovi Mi-8/17

Dakle ovako ,u ovoj se rubrici prije nekog vremena razvila sjajna rasprava glede naših migova gdje smo svašta doznali ,a i mene je zainteresirala da počnem raditi naše Migonje (jedva čekam da dojdu Zvezdini u 1-72 ).

Malo se još strpi, pusti Zvezdu, uskoro bi trebao izaćijoš bolji od neku druge firme, zasad neka bude tajna....

A na fotkama su ti 202, 251, 104 i 213.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
tiger
Gost
PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 9:53 am    Naslov poruke: Re: Naši Milovi Mi-8/17 Citiraj ovaj komentar

[quote="Poky"]
na sljedećoj naš helkač sleče na američki desantni nosač ,dali bi to mogao biti H-251

...ne to nije Zdrugov H-251, već je to H-201, H-251 nema meteo radar.

No prije nego što počnem sa postanjem , prvo tudjih fotki (i neka mi oproste, to je nadaam se za dobrobit maketarstva Very Happy ), obečajem da ću postati i gro svojih fotki. Poky tebi jasno pohvala za temu, ima se što tu pisati i postati, a naravno pozivam i ostale da se pridruže postanjem fotografija jer bi ova tema mogla biti takodjer jako zanimljivija.
Da skratim, evo odmah H-251

i druga strana H-213, meni fenomenalna fotka, već mi godinu dana krasi desk na poslu
Natrag na vrh
prelude

PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 2:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predlažem (dok se još nismo zahuktali i zagušili ovaj topic s fotkama... Very Happy) da otvorimo u stvari dva topica pod nazivom npr.: "HRZ i 9A Mi-8MTV-1" i "HRZ i 9A Mi-8/17 ostali".
Čisto radi preglednosti i lakšeg pretraživanja...
Poky, možeš to odraditi, a moderatori da to poslože oko prebacivanja dosadašnjih postova, odn. fotografija?
Natrag na vrh
martin

Član od: 12 Ožu 2006
Mjesto: Vrsar
PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 3:19 pm    Naslov poruke: MTV Citiraj ovaj komentar

1998. godina , svjetsko prvenstvo u padobranstvu, Vrsar:

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
prelude

PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 7:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vriejdne fotke Martin, nisam još imao H-204 u ovim bojama, ali otvara se ovo, brate mili... Možeš li to ubuduće u JPEG formatu?

Btw., ima li netko H-208 i H-209? A i H-205 je rijedak...
Natrag na vrh
Poky

PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 7:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Predlažem (dok se još nismo zahuktali i zagušili ovaj topic s fotkama... ) da otvorimo u stvari dva topica pod nazivom npr.: "HRZ i 9A Mi-8MTV-1" i "HRZ i 9A Mi-8/17 ostali".
Čisto radi preglednosti i lakšeg pretraživanja...
Poky, možeš to odraditi, a moderatori da to poslože oko prebacivanja dosadašnjih postova, odn. fotografija?

Zbilja nevidim razloga za razdvajanjem ,nebrini ćis sumljam da se bumo raspištoljili ko na migovima Smile . Al ak imaš želju dogovori sa moderatorima pa razdvajajte.
tiger
Gost
PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 8:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Necemo nista razdvajati, no bilo bi lijepo kada bi se svi zajedno , barem za sada, drzali se shema do 2003. godine.
Ove fotke"kasnijih shema"" sto ste do sada postali neka ostanu, no probajmo prvo rijesiti obicne Mi-8, T i PS.
Valjda netko ima neku fotku "Stare frajle", H-101, ex-JRV 12271, dakako radi se o Mi-8 T, izvucen sa popisa operativnih 1999. godine, mislim da i danas stoji u ZTZ-u.
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 8:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

UPOZORENJE!
Provjerite veličinu fotki koje ste postali, i optimizirajte one prevelike ''težine'' što prije. Neoptimizirane fotke ''teže'' od 100, iznimno 150 kB koliko je dozvoljeno pravilima foruma, bit će uklonjene.
Natrag na vrh
prelude

PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tiger Napisao/la:
Necemo nista razdvajati, no bilo bi lijepo kada bi se svi zajedno , barem za sada, drzali se shema do 2003. godine.
Ove fotke"kasnijih shema"" sto ste do sada postali neka ostanu, no probajmo prvo rijesiti obicne Mi-8, T i PS.
Valjda netko ima neku fotku "Stare frajle", H-101, ex-JRV 12271, dakako radi se o Mi-8 T, izvucen sa popisa operativnih 1999. godine, mislim da i danas stoji u ZTZ-u.

Prihvaćam kompromis i potpuno se slažem, baš sam to mislio i ja predložiti. Sivih i onih kričavo zelenih ionak imamo svi pune "hardove", odn. danas svako dijete ima digitalac, pa da ne opterećujemo forum bez veze jednim te istim fotkama...
Natrag na vrh
Poky

PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 9:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I ja se slažem s ideom da ne stavljamo fotke ovih sivih Milova jel ih uopće nije ni lijepo za videti.Al ak ko zna koji su sve primjerci ofarbani u tu novu "shemu" nek me prosvjetli.
Evo ovo je jedina fotka "Stare Frajle" koju ja imam na kompu.

martin

Član od: 12 Ožu 2006
Mjesto: Vrsar
PorukaUpisano: Čet Lis 26, 2006 10:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prelude Napisao/la:
Vriejdne fotke Martin, nisam još imao H-204 u ovim bojama, ali otvara se ovo, brate mili... Možeš li to ubuduće u JPEG formatu?

Btw., ima li netko H-208 i H-209? A i H-205 je rijedak...

Ovo sam slikao tada, 1998. običnim aparatom, a neki dan mi je žena to skenirala, tako da ni neznam koji je to format , sorry
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
prelude

PorukaUpisano: Pet Lis 27, 2006 12:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky Napisao/la:
nebrini ćis sumljam da se bumo raspištoljili ko na migovima Smile

Ti to izazivaš, a Very Happy ?
Osobno su mi Milovi (da se netko ne uvrijedi) čak i interesantniji...

Ova gore "frajla" koju si postal je čini mi se snimljena netom nakon "Oluje", u rujnu 1995.

Ok., idemo onda redom (pa kad iscrpimo svakog pojedinačno idemo dalje, čisto da budemo sistematični) - dakle, H-101:

Ovo je čini mi se najranije bojenje (volio bih da netko zna kada je to snimljeno), mada mi nešto "frcera" da je bilo i ranije neka egzibicija - prije ove, al nemrem tvrditi. Čini mi se da je na "coveru" jednog prastarog HV (ili je to bila ona edicija "Hrvatski zrakoplovac") bila ta prva shema nakon SMB.

Ova shema je inače moj "favorit" za maketu "Stare frajle". Ta to nam je bio prvi "pravi vojni" zrakomlat...
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Pet Lis 27, 2006 9:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prelude Napisao/la:

Ovo je čini mi se najranije bojenje (volio bih da netko zna kada je to snimljeno), mada mi nešto "frcera" da je bilo i ranije neka egzibicija - prije ove, al nemrem tvrditi. Čini mi se da je na "coveru" jednog prastarog HV (ili je to bila ona edicija "Hrvatski zrakoplovac") bila ta prva shema nakon SMB.

Te fotke su bile objavljene u Hrv. zrakoplovcu, i to 2. broj, u svibnju 1992.
Nisam ni ja više siguran, jesu li Dragecove, pitaj njega. Takodjer mislim da nije bilo prijašnjih kombinacija, zanima me jedino dali su ex-JRV eskadrilski brojevi bili sigurno prebojani, prije obaranja i zarobljavanja sa naše strane.
Evo nekoliko mojih sa Zemunika poslije Oluje:

Poky Napisao/la:
Al ak ko zna koji su sve primjerci ofarbani u tu novu "shemu" nek me prosvjetli.

Novom šemom iz 2003. godine, znači ona sa dvije zelene i oker, su ti obojani 202, 206, 207, 210, 211, 213.
Šemom iz 2005. znači sivi, obojani su ostali i to 201, 204, 212, 215, 251, 253, 254.
253 je već prije "premješten" od ex-214, jer je prvi 253 stradao.
Obične osmice sive su 274 (ex-104), 275 (ex-105), 276 (ex-106).
To ti je Poky ukratko o novim šemama. Neke pile su i meni nepoznanica npr. kaj je s 203?
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naprijed
Stranica 1/6

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma