Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Nase migonje...
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
ZacP

Član od: 30 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 2:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maskirna shema MiG-a u Stubici nema veze ni sa jednom "operativnom " shemom. To je nečija umjetnička interpretacija.
F. William Engdahl "Stoljeće rata" - pročitati
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 7:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mtech Napisao/la:
Mario Raguz Napisao/la:

I sad se kao pravi neuk i smislja budalaste odgovore!

Cek malo, si ti i inace tak bezobrazan prema ljudima koje ne poznas ili je to samo dok si doma za tastaturom ? Ja ne smisljam budalaste odgovore , a bogami nisam ni neuk . Tvoj je problem sto si jedino ti krivo shvatio moje pitanje i pri tome se jos postavio s visoka .

Nemam neku namjeru biti nečiji odvjetnik, još manje nekom držati prodike ili provocirati, al baš ne znaš priznati kad si pogriješio, a?
Očito je da nije samo Raguž protumačio tvoje pitanje onak kak si to napisao, jer moraš priznati da ne možemo čitati tvoje misli, nego čitamo ono kaj si napisao i onda si mislimo svoje... Zato rađe ubuduće pripazi kak nekaj napišeš, odn. pročitaj kaj si napisao prije neg kaj postaš, pa ne bude problema. Tak se ne budeš doveo u poziciju da e netko opali "svisoka" Wink . Utoliko više kaj se mnogi od nas na ovom forumu ne poznajemo, pa možemo stvoriti sliku o nečijem znanju, promišljanju, karakteru etc. na temelju onog kaj tko i kak to napiše. I nemoj se sad opet "nafurit" nego prihvati ovo kao dobronamjeran savjet. Dobro?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 10:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

prelude Napisao/la:
Mtech Napisao/la:
Mario Raguz Napisao/la:

I sad se kao pravi neuk i smislja budalaste odgovore!

Cek malo, si ti i inace tak bezobrazan prema ljudima koje ne poznas ili je to samo dok si doma za tastaturom ? Ja ne smisljam budalaste odgovore , a bogami nisam ni neuk . Tvoj je problem sto si jedino ti krivo shvatio moje pitanje i pri tome se jos postavio s visoka .

Nemam neku namjeru biti nečiji odvjetnik, još manje nekom držati prodike ili provocirati, al baš ne znaš priznati kad si pogriješio, a?
Očito je da nije samo Raguž protumačio tvoje pitanje onak kak si to napisao, jer moraš priznati da ne možemo čitati tvoje misli, nego čitamo ono kaj si napisao i onda si mislimo svoje... Zato rađe ubuduće pripazi kak nekaj napišeš, odn. pročitaj kaj si napisao prije neg kaj postaš, pa ne bude problema. Tak se ne budeš doveo u poziciju da e netko opali "svisoka" Wink . Utoliko više kaj se mnogi od nas na ovom forumu ne poznajemo, pa možemo stvoriti sliku o nečijem znanju, promišljanju, karakteru etc. na temelju onog kaj tko i kak to napiše. I nemoj se sad opet "nafurit" nego prihvati ovo kao dobronamjeran savjet. Dobro?

sta ne mozes pustiti to na miru, oni su se malo porijeckali i gotovo, ne moras sada ti doci drzati tu nekom prodike ovako iz vedra neba.
Vidis kako je to tiger napravio, rekao je smirite se i dao neke konkretne informacije na temu, tako je trebalo
Nemoj se "nafurit" jer je ovo dobronamjeran savjet.

mskukan: poruka promijenjena dana: Sub Ožu 18, 2006 12:11 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 11:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Molim vratite se na temu, koja je i meni jako zanimljiva, pa mi se ne čitaju postovi sa svađalačkim tonovima... Pop
Natrag na vrh
MarioK
Gost
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 12:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Molim ovak: meni ova tema treba jer farbam miga pa mi je u interesu da je ne zatvore... sad kad to svi fino znate Tibor, Mario i Prelude i svatko tko treba osvrt na neciji post ili si otvorite novu temu za prepucavanja ili PM-jte se... hvala.

A sad konjretno pitanje ZacP: meni se jako cini da su to vise manje iste sheme samo druge boje. Imas neku bolju sliku?
Natrag na vrh
Mtech

Član od: 23 Lis 2005
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 3:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ZacP Napisao/la:
Maskirna shema MiG-a u Stubici nema veze ni sa jednom "operativnom " shemom. To je nečija umjetnička interpretacija.

E pa to me zanimalo , samo sto do sada to nitko nije napisao , ja sam mislio da mozda ima veze sa shemom aviona na kojem je Peresin letio buduci da je taj avion smjesten tu di je u Stubici , ali ocigledno da sam se prevario . Hvala na informaciji !
Natrag na vrh
Mtech

Član od: 23 Lis 2005
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 3:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tiger Napisao/la:
Migovi koji su stradali 1995. su 104,114 i 119, na kojemu je letio Rudi sada u ovom trenutku nisam siguran ,no javiti ću vam kada provjerim.

Mislim da je to bio 119 , ali nisam ziher , daj molim te provjeri pa ak je , stavi fotku tog aviona (naravno dok je jos bio u jednom komadu) ako ju imas ...
Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 4:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa taj u Stubici treba predstavljati Perišinov avion tj. onaj na kojem je on bio oboren. Znači nije 125 več u "Perišin" shemi.
Dario

Član od: 15 Lis 2005
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 8:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Je, Perešin je poginuo u 119...
Natrag na vrh
Dario

PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 8:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

KatarII Napisao/la:
Jesu oni na kraju izvukli sve djelove Peresinova aviona? Ili jos uvijek ceka razminiravanje?

Koja je trenutna verzija uzroka smrti? Ja sam cuo nedavno jednu zanimljivu pricu o svemu tome, pa me zanima da li je i sluzbena verzija updateana?

Pozdrav!

Ostaci MiG-a donešeni su na Pleso, gdje su i dandanas (neka me netko ispravi ako griješim), vertikalac, motor i dio kabine... Još se dijelova može nać na mjestu pada... E, sad, neznam koja je službena verzija njegove smrti, alui činjenica je da je pronađena cijela kaciga na mjestu pada i da se, gotovo nesumnjivo, katapultirao... Kasnije je bilo podosta dokaza da je živ u zarobljeništvu, ali to ništa nije službeno dokazano...
Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 9:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dario Napisao/la:
KatarII Napisao/la:
Jesu oni na kraju izvukli sve djelove Peresinova aviona? Ili jos uvijek ceka razminiravanje?

Koja je trenutna verzija uzroka smrti? Ja sam cuo nedavno jednu zanimljivu pricu o svemu tome, pa me zanima da li je i sluzbena verzija updateana?

Pozdrav!

Ostaci MiG-a donešeni su na Pleso, gdje su i dandanas (neka me netko ispravi ako griješim), vertikalac, motor i dio kabine... Još se dijelova može nać na mjestu pada... E, sad, neznam koja je službena verzija njegove smrti, alui činjenica je da je pronađena cijela kaciga na mjestu pada i da se, gotovo nesumnjivo, katapultirao... Kasnije je bilo podosta dokaza da je živ u zarobljeništvu, ali to ništa nije službeno dokazano...

Teško da ć ebiti dokaza.

BTW. dali netko zna u kojem je MIGu poginuo Miroslav Peris prilikom napada na okolicu petrinje ili Medački džep. 1993.
Dario

PorukaUpisano: Sub Ožu 18, 2006 10:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Satnik Miroslav Peris, srušen 14.9.1993. Vrginmost... Broj 103... ( http://www.yuairwar.com/gubici4.asp )
Natrag na vrh
ZacP

PorukaUpisano: Ned Ožu 19, 2006 12:10 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

MarioK Napisao/la:

A sad konjretno pitanje ZacP: meni se jako cini da su to vise manje iste sheme samo druge boje. Imas neku bolju sliku?

Pa, pogledaj Požarove fotke "125" i fotke ovog u Stubici (oba imaš na Požarovim starnicama), i usporedi. Shema nije ista. A ako je shema "više manje ista" onda su i boje "više manje iste". Stvar osobnog pristupa problematici. Nemam bolju fotku.
Natrag na vrh
ZacP

PorukaUpisano: Ned Ožu 19, 2006 12:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Karaya Napisao/la:
Pa taj u Stubici treba predstavljati Perišinov avion tj. onaj na kojem je on bio oboren. Znači nije 125 več u "Perišin" shemi.

Baci pogled ovamo:
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=415
Tu ti je fotka repa Perešinovog 119. Pa usporedi sa ovim iz Stubice. Amen
Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Ned Ožu 19, 2006 1:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nemaš fotku samo sa jedne strane.. Toliko možeš improvizirati.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  Naprijed
Stranica 3/39

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma