Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

CF u 1/9?

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori i kamioni
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2009 5:35 pm    Naslov poruke: CF u 1/9? Citiraj ovaj komentar

Bugyevo Ducati "ludilo" me natjeralo da i ja zavirim u svoju kutiju sa maketom Ducatija 916 koja vec dobar dio proslog desetljeca ceka malo paznje...
Maketa je u cudnom mjerilu (Revell - 1/9)...inace se ne kuzim bash u motore ali, koliko sam shvatio, medju moto-maketama prevladava mjerilo 1/12...barem kad su Tamiyine "lezaljke" u pitanju...
E sad, radim okvirne planove za slaganje Ducatija i skuzio sam da neki dijelovi idu u carbon fiber. Trazio sam malo online (Hiroboy, MediaMix Hobby...), i stekao sam dojam da nikakav aftermarket za to mjerilo, poglavito decali sa CF uzorkom, ne postoji Question Ili...???
Pretpostavljam da ce 1/12 decali biti adekvatna alternativa, ili mislite da ce se previse kuziti razlika? Mozda se cini glupo pitanje ali uopce nemam predodzbu kako ti decali izgledaju pa je svaki savjet dobrodosao Cool
Unaprijed hvala Smile

Član od: 05 Pro 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2009 7:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Osobno mislim da se nece vidjei previse razlika izmedju 1/9 i 1/12 tako da bih rekao da ides sa 12 slobodno. Takodjer ovdje imas objasnjeno kako je lik bojao CF efekt pa malo baci oko.

http://www.briansmodelcars.com/tutorials/tutorial/52
mico

Član od: 15 Stu 2007
Mjesto: Coventry
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2009 7:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

1/9 CF mislim da ne postoji, osim ako dobiješ ukupno sa kitom decale, inače ne. Wink Ti ljepo koristi one 1/12 jer se neće poznat razlika, u to sam siguran. Wink Baš me zanima kako će to izgledat. Very Happy Laughing

Član od: 23 Pro 2006
Mjesto: Ljubljana-Split
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2009 8:03 pm    Naslov poruke: Re: CF u 1/9? Citiraj ovaj komentar

PowerPlant Napisao/la:
Bugyevo Ducati "ludilo"

Jeli tko šta čuja , vidija........ Niko ništa. Wink Prvo očistiš prašinu sa kutije........
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2009 8:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala decki Smile
Inace na BMC-u ima odlicnih tutoriala ali ta simulacija CF-a mi nije nesto Confused
Radije cu uzeti decale u 1/12 pa sta bude... Wink

Član od: 05 Pro 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2009 8:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, to Po meni najbolje Wink
mico

Član od: 15 Stu 2007
Mjesto: Coventry
PorukaUpisano: Pon Velj 09, 2009 9:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slažem se s Shinobiom Wink Uzmi ti decale, pa pokušaj ako ne ispadne dobro onda postoji uvijek mogučnost da napraviš drugačije. Smile
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori i kamioni Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma