Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Ting-Yuen i Chen-Yuen
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Alaska

Član od: 08 Svi 2007
Mjesto: Njemacka
PorukaUpisano: Čet Sij 29, 2009 7:47 pm    Naslov poruke: Ting-Yuen i Chen-Yuen Citiraj ovaj komentar

A sad pogledajte kako Kinezi rade maketu broda u 1:1

http://www.beiyang.org/dingyuan/bd.htm
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Sij 30, 2009 10:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zanimljivo. To su kopije nekih njihovih oklopnjača sa početka 20 st.?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pet Sij 30, 2009 7:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa kad su dovršeni početkom 1880-tih njih dvojica su bili najmoderniji brodovi svoga vremena, bolji od bilo kojeg broda britanske i njemačke mornarice! Građeni su u Njemačkoj, po uzoru na klasu Sachsen, koja je opet bila inspirirana slavnim INFLEXIBLEOM. Nosili su čak i dvije torpiljarke! TING YUEN je bio zastavni brod admirala Tinga u bitki kod rijeke Yalu 1894. za vrijeme kinesko-japanskog rata. Brod je ubio vlastitog admirala na tragikomičan način kad je na samom početku bitke opalio svojim 305 mm topovima izravno preko prove; tlak opaljenja srušio je zapovjedni most zajedno s admiralom i njegovim stožerom! Imao sam jednom priliku na oglasima Modelwarshipsa za male novce nabaviti njegovu 1/350 resinsku maketu, ali dok sam se ja smislio čovik je proda Kosu cupa
Natrag na vrh
Alaska

PorukaUpisano: Pet Sij 30, 2009 8:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zanimljivo je kako Kinezi cijene tradiciju i cak grade iznova brod, koji u jedinoj ozbiljnoj pomorskoj bitci s protivnikom cak nije ni pobijedio! Bitka na rijeci Jalu u kinesko-japanskom ratu je de facto prva pomorska bitka dvije flote oklopnjaca poslije Viskog boja, a ujedno oznacava pocetak podizanja Japana na polozaj pomorske velesile. Nas poznati Prikril je to pojednostavljeno opisao tako, da su japanski brodovi bili preslabi da uniste kineske, a kineski prespori i lose vodjeni, te nisu mogli pobijediti japanske. Japanci poslije grade jace brodove, koji su se istakli u Zutom moru i kod Cusime protiv ruske flote, a Kinezi polako padaju sve nize. Ipak su i dalje nastavljali narucivati njemacku vojnu opremu, jer sami brodovi nisu bili ni toliko losi, iako su gradjeni malo cudno i jos se nije znalo kakvo ce biti djelovanje kad brod gadja teskim topom preko vlastite palube.
Nacrti klase TING YUEN (pojednostavljeni) se mogu naci u nekim knjigama s kraja pretproslog stoljeca, a bitka kod rijeke Yalu (Jalu) je dosta dobro i cesto opisana u stranoj i domacoj (starijoj) literaturi.
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pet Sij 30, 2009 8:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

O da, znalo se Very Happy
Kad su Nijemci izveli 1883. TING YUENA na pokusne vožnje i topničke vježbe ispravno su primijetili kako se Kruppovim 305 mm topovima smije pucati samo preko bokova, u suprotnom bi njihov tlak opaljenja pomeo sve na palubi. Pucati teškim topovima preko palube oduvijek je na bojnim brodovima bio riskantan pohvat
Natrag na vrh
Essex
Gost
PorukaUpisano: Ned Velj 07, 2010 7:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mislim da ću se onesvijestiti... Shocked

Ovaj već ima moje ime na sebi! Hiperaktivan
Natrag na vrh
sponge

Član od: 16 Lis 2009
PorukaUpisano: Ned Velj 07, 2010 8:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ajoj kak je ruzannn...

Lijep pozdrav.

Sponge
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Velj 08, 2010 9:01 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sponge Napisao/la:
Ajoj kak je ruzannn...

Lijep pozdrav.

Sponge

..a je ti komentar !? (Si tacuisses philosophus mansisses)
Natrag na vrh
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Pon Velj 08, 2010 9:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Essex Napisao/la:
Ovaj već ima moje ime na sebi! Hiperaktivan

Eto. Ne treba žaliti nad prolivenim mlijekom i propuštenim opskurnim resinima... Kad-tad se netko protegne i napravi classic-plastic (bolno naučena lekcija kroz prošlost). Cool

Ovako nešto bi i mene moglo navesti na izlet u 1/350...

Plastiku akbar!

Ne isplati se..

Regional A-4, F-104 & IDF Group Builds
Još nekakvi Spitfajeri, Kingcobre, MiG-29, Jak-1 i tak...
Natrag na vrh
sponge

Član od: 16 Lis 2009
PorukaUpisano: Pon Velj 08, 2010 11:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

von Stuck Napisao/la:
(Si tacuisses philosophus mansisses)

Nebi, nebi.

Samo sam izrazio svoje mišljenje, koje mi nitko nemoze uskratiti, i javno ga izrekao.

Lijep pozdrav.

Sponge
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Velj 08, 2010 12:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sponge Napisao/la:
von Stuck Napisao/la:
(Si tacuisses philosophus mansisses)

Nebi, nebi.

Samo sam izrazio svoje mišljenje, koje mi nitko nemoze uskratiti, i javno ga izrekao.

Lijep pozdrav.

Sponge

Onda da ti kažem drugačije: komentar ti je besmislen (jer je pojam ljepote ili ružnoće relativan i subjektivan ) te nimalo ne pridonosi temi u kojoj je postan , i kao takvog si ga mogao slobodno zadržati za sebe.
Natrag na vrh
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pon Velj 08, 2010 5:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

sponge Napisao/la:
Ajoj kak je ruzannn...

Lijep pozdrav.

Sponge

Pa dobro, ali ja ipak tako ne gledam na njega. Znam da nismo svi isti, ali što je subjekt egzotičniji i opskurniji meni je draži. Zato pozdravljam ovakve makete koje doprinose biološkoj raznolikosti, najmanje što nam je trebalo bio je još jedan BISMARCK ili TIRPITZ od još jednog proizvođača...
Natrag na vrh
kamaz

Član od: 13 Pro 2009
PorukaUpisano: Pon Velj 08, 2010 6:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kad smo već kod Bismarcka, uvik san se pita zašto ljudi danas s ovin tehnologijama neizrade npr. Bismarcka ili neku od podmornica (tip. XVII) i nešto tako pa onda da ima ˝radni˝ izlet/pansion di si ka mornar na ton brodu, plačaš toliko i toliko za boravak a dobiješ više-manje isti doživljaj ka i na pravome. Naravno, puca se na neke mete, bacaju bombe boja ili sl. Da bude ono pravi osjećaj a opet siguran?!
Natrag na vrh
Alaska

PorukaUpisano: Sri Velj 10, 2010 3:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kad netko izgubi dva rata i onda ga 70 godina tuku po glavi nek se srami zasto ih je poceo, ne pada mu na pamet graditi spomenik tehnologiji koja nije pomogla pobijediti... Puse se i na hladno. Ali sve to bas ne spada u topic...
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Sri Velj 10, 2010 4:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgradnja replike Bismarcka bi bila besmisleno enormno skup projekt, a izazvao bi buđenje kojekakvih duhova prošlosti i pravu buru u diplomatskim odnosima među zemljama nekadašnjim neprijateljima u 2.sv.ratu... Zamisli reklamu: krstarite sa Kriegsmarine-uživajte u zvuku otvaranja vatre iz glavnih kupola (uključeno osiguranje od pucanja bubnjića)-specijalna ponuda: pucajte sami iz PA topova!-za penzionere 20%popusta i municija gratis... Laughing
Je da je OT, ali nisam mogao izdržati. Twisted Evil

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma