Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

PITANJA ZA AUTOMAKETARSTVO

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori i kamioni
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Turbina

Član od: 03 Sij 2009
PorukaUpisano: Sri Sij 21, 2009 12:09 am    Naslov poruke: PITANJA ZA AUTOMAKETARSTVO Citiraj ovaj komentar

e ovako.Ipak sam se odlucio da pravim automakete.Naime neznam koji mi alat treba konkretno da napravim finu maketu.Vi se u to razumjete jer sam pocetnik automaketa Exclamation.Neznam zasta sluzi washanje za auto i kitovanje i jos mnogo toga oko alata molim pomoc.Trebao bi kupit maketu dodge viper 2005 cabrio Revell.Pa me interesuje jel dobra maketa auta jel fale neki djelovi u kutiji i tako. UNAPRJED HVALA Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Sij 21, 2009 12:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za pocetak, molim te da ne pises iskljucivo velikim slovima i da pripazis gdje postas pitanja...premjestio sam ti ovu temu iz Build Off rubrike ovdje u "rasprave"...
Dalje, prouci malo rubrike po forumu jer puno je korisnih informacija vec na njemu, ali za pocetak ne brini o tehnikama tipa wash i sl...
Bitno je da imas malo finog brus papira, maketarske boje i ljepilo, dobar kist, eventualno nekakav putty (kit) te nekoliko maketarskih sprejeva za farbanje karoserije...
Za ozbiljno bavljenje maketarstvom su potrebni airbrush, kompresor i razne ostale stvarcice koje nisu jeftine...ali to bude s vremenom...tek pocinjes i ovo sto sam naveo bit ce ti sasvim dovoljno za sada...isto tako i maketa...pretpostavljam da nije fantasticna ali za pocetnika je taman...dijelovi ne bi smjeli faliti, bez brige Wink
Kad kupis Vipera i pocnes ga slagati slobodno stavi slike u projekte u radu pa cemo pomagati ili ti dati poneki savjet ako negdje zapnes Cool
Samo hrabro naprijed...sve je u praksi Smile

Član od: 15 Stu 2007
Mjesto: Coventry
PorukaUpisano: Sri Sij 21, 2009 10:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bas kako tij e powr reko. Za prvu maketu ti netreba puno nego ljepilo, kist, boje, sprej i brus papir. Wink
Nakon dužeg vremena ćeš vidjet što ti treba i koje tehnike bojanja ti više paše (AB ili sprejevi). Wink

Član od: 03 Sij 2009
PorukaUpisano: Sri Sij 21, 2009 3:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

e samo nez..... koji sprej najbolje za koristit
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Sij 21, 2009 3:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Preporucam Tamiyine proizvode...trenutno ima crveni i crni u Balisti a mozda ce se i kod njih uskoro prosiriti asortiman boja u sprejevima...
Evo ti link pa baci oko:
www.balista.hr
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori i kamioni Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma