Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Ratni stroj sa sjevera

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> A što je ovo na fotki?!?
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
falanga92

Član od: 20 Lis 2006
PorukaUpisano: Sri Sij 21, 2009 2:58 pm    Naslov poruke: Ratni stroj sa sjevera Citiraj ovaj komentar

Ratni stroj sa sjevera!

http://i124.photobucket.com/albums/p24/falanga92/DSC02627.jpg

http://i124.photobucket.com/albums/p24/falanga92/DSC02628.jpg

http://i124.photobucket.com/albums/p24/falanga92/DSC02629.jpg
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Sri Sij 21, 2009 5:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To ti je SMALAND, švedski razarač klase HALLAND. Njih dva su odobrena 1948., porinuta 1951., dovršena 1955. (HALLAND) odnosno 1956. (SMALAND). Oba su služili do sredine 1980-tih. Gradnja još dva iz iste klase, LAPPLAND i VARMLAND, odobrena je 1955. ali su oba suspendirana 1958. bez da su radovi na njima započeli.
Dobre slike, vidi se tu puno zanimljivih stvari: automatski dvocijevni 120 mm i 57 mm te jednocijevni 40 mm Boforsi, torpedni aparati, Mk20 lanser protubrodske rakete Saab Rb 08... Inače prvi razarači izvan tadašnjeg SSSR-a naoružani protubrodskim raketama (od 1967. prvotno s Rb 315, pa Rb 08, kasnije Rb 20)
Natrag na vrh
falanga92

PorukaUpisano: Čet Sij 22, 2009 9:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo, ovaj je trajno usidren kao muzej u Goteborgu. Very Happy
Natrag na vrh
canadair

Član od: 28 Jul 2007
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 22, 2009 3:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kad si već kod šveđana pročeprkaj malo i pronađi fotke potkopa u kojima su smješteni čak i toliki brodovi i sa suhim dokovima unutra-fascinantno-imao sam linkove ali sam ih greškom poništio

Iako sam načuo da če i oni te potkpe zatvoriti i dati privatnicima da uzgajaju gljive . a dio če pretvoriti u narodnjačke klubove.
Natrag na vrh
veliko_pile

Član od: 26 Svi 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Sij 22, 2009 4:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

oprosti Essex, ma koliko tooga ti znas? covjek bi pomislio da nisi ljudsko bice, vec enciklopedija
falanga92

PorukaUpisano: Pet Sij 23, 2009 9:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

[quote="canadair"]Kad si već kod šveđana pročeprkaj malo i pronađi fotke potkopa u kojima su smješteni čak i toliki brodovi i sa suhim dokovima unutra-fascinantno-imao sam linkove ali sam ih greškom poništio

Iako sam načuo da če i oni te potkpe zatvoriti i dati privatnicima da uzgajaju gljive . a dio če pretvoriti u narodnjačke klubove.[/quote]

Radi se o bazi Musko, i tamo je još uvijek vojska, a Švedi kao normalan narod od toga mogu samo muzej napraviti!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> A što je ovo na fotki?!? Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma