Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Početni radovi za dioramu - Update Vol. 40
Idi na stranicu 1, 2, 3 ... 51, 52, 53  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Night Hawk

Član od: 03 Svi 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Ned Kol 31, 2008 8:41 pm    Naslov poruke: Početni radovi za dioramu - Update Vol. 40 Citiraj ovaj komentar

Evo da i ja stavim neke slike, nisam skoro godinu dana... Ovako; radim na jednoj ovećoj diorami (100 x 60cm), pa sam započeo sa izradom objekata. Mjerilo je 1:35. Sve je rađeno od forex ploča, kartona, drvenih letvica, styrena, gipsa...

Ovo je 3d prikaz jedne od građevina nacrtan u sketch-upu

Izvedba dotične građevine

Izrada biber crijepa.. E ovo je bilo mukotrpno Very Happy Nisam ih brojao ali za cijeli krov mi je bilo potrebno oko 1500 komada!

Druga građevina u početnoj fazi izrade.

Evo to bi bilo to za sad! Još su tri građevine u planu i naravno dovršetak ovih. Vidjet ćemo kako će sve napredovati, pošto za mjesec dana počinje faks... Al mislim da će ovo bit jedan dugoročniji projekt.
Naravno sve kritike, prijedlozi i pohvale su dobrodošle! Very Happy

Night Hawk: poruka promijenjena dana: Sub Kol 07, 2010 8:01 pm; prepravljeno ukupno 49 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
flick

Član od: 24 Ruj 2007
Mjesto: mjesno
PorukaUpisano: Ned Kol 31, 2008 9:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma kakve kritike...
ovo je predobro... koja volja i dugotrajan posao...
ma svaka cast!
sta studiras, medicinu?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
101Airborne

Član od: 18 Svi 2007
Mjesto: ZAGREB
PorukaUpisano: Ned Kol 31, 2008 10:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Klanjanje Klanjanje

You have enemies? GOOD. That means you actually stood up for something in your life.
Natrag na vrh
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 7:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stvarno odlično samo naprijed Very Happy
Natrag na vrh
chemical_ali
Gost
PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 7:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

skidam ti kapu na volji,trudu i živcima za scratchat ovakvu kuću počevši praktički od ničega Very Happy !!ispala je tako vjerno i ne vidim nikakve pogreške u pravilnosti formi!ovo je umjetnost!!! Very Happy
Natrag na vrh
dr. vlado

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 8:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka cast!
Gradska stambena kuca u gotskom stilu... Ma gdje si bio kad sam pisao seminarski rad na tu temu Rolling Eyes Very Happy

U svakom slucaju, odlican rad!
Natrag na vrh
vedro
Gost
PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 9:50 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako, jako lipo! Je može receptura fasade
Natrag na vrh
Night Hawk

PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 11:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala svima na pohvalama!

@flick: nije medicina, na građevini sam.

A recept za fasadu je: prvo sam od kartona debljine 0.8mm, napravio unutarnji "plašt" zgrade na kojeg sam ljepio drvenu konstrukciju. Nakon toga sam radio ispunu između letvica od kapa-fix ploča (inače to su pjenaste ploče obljepljene sa kartonom s obje strane. Ima ih u debljinama 5, 10mm, a karton se lako oguli. Najsličnije su foamboardu ili artistboardu kako to nazivaju na stranim forumima.) Nakon što sam napravio ispune i pokitao spojeve među gredama, na sve sam pomoću kista nanio sloj gipsa (malo rijeđa mješavina). Odmah nakon toga sam višak gipsa skidao običnom spužvicom sve dok drvene grede nisu bile u potpunosti vidljive. I još kasnije kad se sve osušilo sam pošmirglao gdje je bilo potrebno.
Natrag na vrh
Markus

Član od: 18 Kol 2008
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 12:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast čovječe. Što ćeš i kako planiraš dalje?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site AIM Yahoo Messenger MSN Messenger
vedro
Gost
PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 12:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kako da ti se zahvlim Hail you Hail you Hail you
Natrag na vrh
Hurrican

Član od: 28 Lis 2006
Mjesto: CELJE-Slo
PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 12:56 pm    Naslov poruke: ;) Citiraj ovaj komentar

Shocked mnogo si ti to vremena potrošijo do sada, a i dobro si napravijo ovu kuču . Maistorski Wink

Napisao si:
Ovo je 3d prikaz jedne od građevina nacrtan u sketch-upu

...pa kako doči do ovog programa i kakav je to program Question
LP
http://maketediori.mojforum.si/maketediori-about373.html
Natrag na vrh
Night Hawk

PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 4:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa i nisam baš puno... Počeo sam negdje početkom 7. mjeseca, a i radio sam na 2 makete paralelno također za dioramu (bit će i slika!)

A što se tiće sketch-upa imaš ga ovdje: http://sketchup.google.com/ Program je odličan izradu diorama! Vrlo je jednostavan za razliku od CADova, te već za dan-dva vježbanja možeš svašta napravit. Imaš i help u kojem je sve opisano. Svakako ga preporučam!
Natrag na vrh
Night Hawk

PorukaUpisano: Uto Ruj 02, 2008 9:21 pm    Naslov poruke: Početni radovi za dioramu - Mali update Citiraj ovaj komentar

Dakle radovi idu dalje... Kako namjeravam napravit kompletnu unutrašnjost kuće (ne baš sve sobe, samo one koje će biti osvijetljene) počeo sam sa izradom namještaja i ostalih rekvizita:

Ispričavam se na lošoj slici, malo experimentiram sa podlogom i rasvijetom al mi baš ne ide... Very Happy
I još jedna isprika u slučaju ako nekog vrijeđa dotična "slika".

I za kraj prozorčići u fazi farbanja...
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ruj 03, 2008 9:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo jako lijepo ide i odlično izgleda. Zanima me koji je krajnji koncept/priča diorame?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Night Hawk

PorukaUpisano: Sri Ruj 03, 2008 6:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa krajnji koncept još nije 100% gotov, ali po mojim zamišljanjima bi trebalo ovako izgledati:

E sad, ideja bi bila da po ovoj nizbrdici dolazi konvoj... mislio sam stavit Sd.kfz 7 koji vuče flaka 88, možda neki Opel blitz ispred njega ili Styer... Pod nizbrdicom na ravnom platou bi bio još jedan flak 88 uperen prema nebu sa ekipom oko njega. A u ulici koja prolazi pod tornjem bi bili vojnici, možda koji Zundapp ili bmw, te sam mislio par civila kako napuštaju grad.

Diorama nema nikakvu povijesnu pozadinu. Ja bi reko da je jedan mix raznih fotografija i prizora. Very Happy
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3 ... 51, 52, 53  Naprijed
Stranica 1/53

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma