Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Gunze boje
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Perando II

Član od: 20 Pro 2006
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sub Tra 12, 2008 8:48 am    Naslov poruke: Re: Gunze boje Citiraj ovaj komentar

Reaper Napisao/la:
Poz!

Par pitanja o gunze bojama, ako moze..... Vjerovatno vec slicna pitanja postoje, ali nisam pronasao uz najbolju volju, pa ako se nekome da....

1. cime razrijedjivati aqueous hobby color? Znam da su to akrilke, no da ne eksperimentiram, cime ih razrijediti? Priznajem sve odgovore osim "originalnim razrijedjivacem", jerbo to nemam...... Wink Dali moze kombinacija voda+alkohol kao za LC, MM i Tamiyu? Cista voda? Rakija?
2. Vrijeme susenja (cca) tih akrilki?
3. Cime razrijediti Mr. Color boje? To su valjda enamelke? Sinteticki, nitro ili nesto trece?
4. Vrijeme susenja tih boja?

Tnx!

Ja radim sa tim bojama.

1.Akrilne gunze boje razrjeđujem sa običnom vodom iz špine. Najčešći omjer oko 1:1
2.Suše se vrlo brzo, gotovo odmah nakon nanošenja.
3.Emanelke se navodno mogu dobro razrijediti jedino sa originalnim Mr.Color razrjeđivačem. Ako se odlučiš na njih kupi si veliku bocu od pola litre, dođe jeftinije.
4.Koristio sam samo jednu Gunze emanellku, koliko se sjećam također se vrlo brzo suše.

Meni se osobno Akrilne boje puno više sviđaju, osim toga me moram brinuti imam li razrjeđivača, je li ishlapio i sl.
Airbrush nakon akrilki čistim nitrom.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Reaper

Član od: 07 Ruj 2006
PorukaUpisano: Sub Tra 12, 2008 11:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slazem se, isprobao sam svoju standardnu mjesavinu za akrile (dest.voda i alkohol) kao i cistu destiliranu vodu i stvar funkcionira odlicno, boje se brzo suse, odlicno pokrivaju, jednom rijecju - fenomenalno....

Ne mislim previse ulagati u tehnologiju enamel (ili kakve su to vec boje) od gunze-a, akrili su puno bolji izbor, ali ova specificna mi je trebala a kod nas je dostupna samo u toj mr.color varijanti.... Vidjet cu, mozda jos nesto iskemijam....

-=Für immer Minderheiten=-
Natrag na vrh
Mtech

Član od: 23 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Tra 12, 2008 12:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako su Mr.Color boje i Mr.Surfacer na istoj bazi onda bi razr. za 2k auto lakove trebao funkcionirat ejokej jer taj razr. za 2k odlicno razr. Mr.Surfacer ...
Natrag na vrh
T34
Gost
PorukaUpisano: Sub Tra 12, 2008 12:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrijedi li probati sa tekućinom za špricanje automobilskih stakala? Sadrži određeni postotak alkohola, a plava boja navodno ima zanemariv utjecaj...
Pročitao sam to negdje...
Natrag na vrh
Reaper

Član od: 07 Ruj 2006
PorukaUpisano: Sub Tra 12, 2008 1:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To sam i ja razmisljao, da probam upotrijebiti taj razrijedjivac za auto lakove, koji se vodi pod nazivom "akrilni" (nema nikakve veze sa akrilnim bojama za makete koje su na bazi vode, taj razrijedjivac je jednako agresivan kao nitro Wink )

-=Für immer Minderheiten=-
Natrag na vrh
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Sub Tra 12, 2008 4:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mr. color tinner imam stigao prije par dana, po mirisu bi rekao da je nitro,
ali ne nagriza plastiku.
Probaj na nekakvom otpadu kako funkcionira ta boja razrijeđena s mješavinom nitra i sintetičkog Wink
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma