Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

P-47N Thunderbolt
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
mile

Član od: 09 Pro 2007
Mjesto: split
PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 12:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Reaper

Član od: 07 Ruj 2006
PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 1:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrhunski rad, nema zamjerke....

Samo, mozda prijedlog (ne tebi konkretno, vec svima), kod ovakvih vrhunskih radova, nebi bilo lose da autor napise barem ono osnovno, koje boje su koristene, cime wash.... cisto da svi mi ostali znamo sto je potrebno (osim vrhunskog maketara) da se dobije ovakav rezultat, a posebice na NMF maketama....

-=Für immer Minderheiten=-
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
elcrni

Član od: 24 Stu 2007
Mjesto: Novi Sad
PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 2:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima i jos jednom hvala na komentarima.
"reaper" u pravu si sto se tiche opisa procesa, izvinjavam se sto nisam nista opsirnije napisao.

Dakle, kao sto sam napisao maketa je academy 1/48. manje vishe maketa je OOB s tim sto sam dodavao detalje na wheel bay-u, cockpit-u, nosacima tockova i bombama. iako je N verzja bila namenjena za duge letove i opremljena sa jos dva dodatna rezervoara na krilima ozbirom da je letela sa ostrva iwo jima ka japanu, ja sam uradio naoruzanu verziju koja je u vecini slucajeva letela i bombardovala okolna japanska ostrva u leto 1945.
Farbano je revell-ovim bojama, metalik je 99, interior green je mesavina 361 i 15, i olive drab za bombe i ledja je mesavina 42 i 9.
sto se tice decal-a evo koristim priliku da se zahvalim sivcevu na triku za decale, posle farbanja i pre decala sam spricao dvokomponentni auto lak (akrilni sjajni) koji se pokazao kao fenomenalan za ovaj posao, decale sa lepio doj je lak bio jos onako malo lepljiv tako da nije bilo ni teorijske sanse za silvering jer je lak privukao i zacementirao decale koji su posle par sati dobili jos jedan sloj akrila.
nakon toga uljani wash panel linija i onda revelov mat lak kao podloga za weathering koji je radjem suvim pastelima, mekom cetkicom sam presao sve panel linije sa pastelima kako bi dobio tamnije nijanse gde su panel linije a svetlije u centru samih panela simulirajuci prljavstinu iz linija te senke i malo jaci 3D izgled. kada sam zavrsio sa suvim pastelima ono sto mi je ostalo pastelnog praha (crnog i boja hrdje) sam pokvasio i cetkicom 0 naneo na otvore odakle je moguce da je bilo curenja kojekakvog, nakon sto se to malo osusilo, vlaznom krpom sam samo povukao prema repu aviona samo jednom, tako da ne skine sve, ali i da ne ostane premuzgavo.
Cevi brauning-a su medicinske igle 0.9mm kao i pitova cev.
toliko od mene za sada, ako ima jos nesto sto nisam rekao a voleli bi, samo mi kazite. fotke kokpita dolaze vrlo uskoro.
lep pozdrav
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Reaper

PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 2:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka cast.... inace ovo je prvi put da vidim revell 99 boju da je ovako fenomenalno ispala, obicno bude jako zrnata, ovo mi je na prvi mah djelovalo kao alclad.... zato sam i trazio pojasnjenje sto je koristeno....

Jos jednom, svaka cast!

Natrag na vrh
elcrni

PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 2:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nema na cemu, drago mi je da sam pomogao objasnjenjima, jos jedna bitna stvar sto se tice revell 99 farbe, osim sto sam je mesao sa obicnim uljanim razredjivacem stavio sam i benzina za Zippo upaljace (60% farbe, 30% uljanog i 10% benzina) koji je malo razbio boju da lepo ide AB-om i da ne "slinavi" i ostavlja zrnca. benzin sam stavljao u sve boje koje sam koristio, malo gricnu plastiku i bolje se lepe na maketu.
Reaper

PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 3:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vidis, toga se nisam sjetio..... Malo pomaze, a to sam isprobao, razrijediti je sa kombinacijom sinteticki+nitro razrijedjivac, no i taj rezultat je kilometrima daleko od ovog tvoga... Odlicno!

Natrag na vrh
Mtech

Član od: 23 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 7:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlicno izgleda, totalno mi je nezamislivo da je to revell 99
Natrag na vrh
VVS RUSSIA
Gost
PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 7:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Melem za oči Exclamation Very Happy
Natrag na vrh
dr. vlado

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 8:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ponovicu jos jednom - BRAVO!
Samo ne znam zasto svi toliko vicete zbog Revell-a 99? Ja radim njim sve vec godinama, samo ga razrijedim i poslije prespricam Matt 02 lakom, i uvijek sam zadovoljan. Pogotovo ako se jos ubace neki paneli sa npr. Humbrol 191 ili neka druga silver, aluminium i sl.
Natrag na vrh
Reaper

PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 8:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ocigledno zato sto smo razmazeni raznim metalizerima, metalicima i alcladima, pa ignoriramo najjednostavnije rjesenje, a potrebno je samo malo znanja i vjestine za postici odlicne rezultate.....

Natrag na vrh
elcrni

PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 8:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Embarassed
ma kakvi metalizeri, pa jos traze kojekakve podloge, pa glos podloga pa ovo pa ono, revell 99 je mama za ove stvari, dobro je razrediti i milina, jedna stvar koju sam mogao zeznuti je prilikom spricanja prvog sloja sjajnog akrila jer je jako agresivan pa oce da nagrize boju ispod, treba jako u tankim slojevima i pazljivo.
hvala jos jednom svima na lepim komentarima Smile
gledacu da i fotke kokpita budu veceras.
Perando II

Član od: 20 Pro 2006
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Pon Tra 07, 2008 10:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predivan avion, predivna maketa!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma