Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Admiral Kuznjecov (Gibraltar, siječanj 2008.)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Poruke: 3259
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 11:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

von Stuck Napisao/la:
Čini se da ima i radarski sustav tipa Aegis. Pločaste antene su vidljive
na stražnjem i desnom dijelu nadgrađa. Da li postoji fotografija lijeve strane?

pa da ima ali brat blizanac (varjag) je imao instalaciju za klasični radar! očito da se nije pokazalo kao učinkovito rješenje!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 6:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mariok Napisao/la:
Essex Napisao/la:
Kuznjecov posjeduje klasičan pogon parnim turbinama, s ukupno 4 vijka. Vjerojatni je uzrok tome nemogućnost bivše sovjetske industrije da proizvede odgovarajući nuklearni pogonski sustav potrebne snage (uz zadana ograničenja težine i dimenzija) koji bi nosaču jamčija tražene performanse

nisu imali potrebu da ugrađuju nuklearni reaktor jer nisu uspjeli napraviti parni katapult za avione, a ako već rade reaktore za podmornice zasto ga nisu mogli ubacit u nosač!


A sad pročitaj boldani dio mog prethodnog posta.
Kako to da se nitko od vas ne pita šta Kuznjecov radi u Gibraltaru... Very Happy
Nastavak























Natrag na vrh
Lord Soulfern

Član od: 02 Jul 2007
Poruke: 65
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 6:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ide na vojnu vjezbu u Mediteran, sa flotom od jos par brodova putuju i tankeri koji nose goriva za 6 mjeseci. Nije potvrdeno, ali na zabavu dolazi i Moskva.
Vjezba bi se trebala odigrati negdje izmedu malte i otranskih vrata, u vrijeme kada bi Kosovo trebalo proglasiti neovisnost, istovremeno, tamo ce se nalaziti i NATO-flota.

Flotu je na isplovljavanju iz Murmaska ulovila i prva prenjela mala norveska radio-postaja sredinom prosinca ako me dobro sluzi pamcenje, i pritom imala svjetsku ekskluzivu Very Happy

Essex, nadopuni me molim...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Poruke: 3259
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 7:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Essex Napisao/la:
mariok Napisao/la:
Essex Napisao/la:
Kuznjecov posjeduje klasičan pogon parnim turbinama, s ukupno 4 vijka. Vjerojatni je uzrok tome nemogućnost bivše sovjetske industrije da proizvede odgovarajući nuklearni pogonski sustav potrebne snage (uz zadana ograničenja težine i dimenzija) koji bi nosaču jamčija tražene performanse

nisu imali potrebu da ugrađuju nuklearni reaktor jer nisu uspjeli napraviti parni katapult za avione, a ako već rade reaktore za podmornice zasto ga nisu mogli ubacit u nosač!


A sad pročitaj boldani dio mog prethodnog posta.

molim te nemoj biti drzak!! ako mogu napraviti reaktore za tajfun podmornicu zašto nebi mogli napraviti i reaktor za nosač? nije im trebao ( para, ogromne količine iste) da tjera katapulte, već im je trebalo da steknu kakvo takvo iskustvo prije izgradnje uljanovska.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
black

Član od: 03 Ožu 2007
Poruke: 443
Mjesto: Crab's Creek Croatia
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 8:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lord Soulfern Napisao/la:
Ide na vojnu vjezbu u Mediteran, sa flotom od jos par brodova putuju i tankeri koji nose goriva za 6 mjeseci. Nije potvrdeno, ali na zabavu dolazi i Moskva.
Vjezba bi se trebala odigrati negdje izmedu malte i otranskih vrata, u vrijeme kada bi Kosovo trebalo proglasiti neovisnost, istovremeno, tamo ce se nalaziti i NATO-flota.

Flotu je na isplovljavanju iz Murmaska ulovila i prva prenjela mala norveska radio-postaja sredinom prosinca ako me dobro sluzi pamcenje, i pritom imala svjetsku ekskluzivu Very Happy

Essex, nadopuni me molim...


Da to sam i ja čuo s tim da je na jednom forumu neko bacio bubu da bi mogli uplovit i u Jadran!!Što ne vjerujem ali danas je sve moguće...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 5420
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 8:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Ide na vojnu vjezbu u Mediteran, sa flotom od jos par brodova putuju i tankeri koji nose goriva za 6 mjeseci. Nije potvrdeno, ali na zabavu dolazi i Moskva.
Vjezba bi se trebala odigrati negdje izmedu malte i otranskih vrata, u vrijeme kada bi Kosovo trebalo proglasiti neovisnost, istovremeno, tamo ce se nalaziti i NATO-flota.

Flotu je na isplovljavanju iz Murmaska ulovila i prva prenjela mala norveska radio-postaja sredinom prosinca ako me dobro sluzi pamcenje, i pritom imala svjetsku ekskluzivu

Znaći vratio nam se Hladni rat na mala vrata.....
_________________
Poky
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
AKI-CRO-BJ

Član od: 21 Ožu 2007
Poruke: 186
Mjesto: BJELOVAR
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 8:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zakon slike... Fuck Top Gun! Very Happy

P.S. jel ce Velebit isplovit ak nam ovaj ugrozi ZERP ?? Shocked Very Happy Laughing
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
black

Član od: 03 Ožu 2007
Poruke: 443
Mjesto: Crab's Creek Croatia
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 8:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

AKI-CRO-BJ Napisao/la:
Zakon slike... Fuck Top Gun! Very Happy

P.S. jel ce Velebit isplovit ak nam ovaj ugrozi ZERP ?? Shocked Very Happy Laughing



Cekic u glavu Mir
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mile

Član od: 09 Pro 2007
Poruke: 608
Mjesto: split
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 8:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bas lijepo kad bi bar mogao uzivo to viditi Shocked Shocked Shocked Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Lord Soulfern

Član od: 02 Jul 2007
Poruke: 65
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 9:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisu rusu blesavi,a nisu ni ovi drugi Smile

Ali čim se puno ratnih brodova nalazi na malom području, to nikako nije dobro, a ameri nisu zaboravili zbog čega je vjerojatno stradao i kursk, onog mega-brzog torpeda koji juri li juri...
Ako se ne varam, oni su sada već u popisu opreme napadnih podmornica.

Edit:
Još nešto, Europa otprilike krajem veljače počinje crpiti ukrajinski plin za grijanje, svake godine u to doba rusi imaju neke svoje "zahtjeve" a sada u to doba dolazi i njihova vojna vježba, izbori u srbiji i proglašanje neovisnosti Kosova.

Biće zanimljivo rano proljeće.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Pokryshkin
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 9:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lord Soulfern Napisao/la:
Ali čim se puno ratnih brodova nalazi na malom području, to nikako nije dobro, a ameri nisu zaboravili zbog čega je vjerojatno stradao i kursk, onog mega-brzog torpeda koji juri li juri...


AFAIK, nastradao je od 65-76 "Kit" torpeda...
Natrag na vrh
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Poruke: 1284
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 9:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ruse jako zanima status Kosova....

A fotke su prekrasne, ma pravi bombončić... Very Happy
_________________
Svi smo mi Marko Babić
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tasma

Član od: 02 Svi 2007
Poruke: 1021
Mjesto: Prigorje
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 10:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super fotke... nego vidim napis Admiral Flote Sovjetskog Saveza... Razmislja
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Essex
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 10:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

26. srpnja 1988. Prezidij Vrhovnog Sovjeta dekretom je vratija viceadmiralu Nikolaju Gerasimoviču Kuznjecovu čin Admirala Flote Sovjetskog Saveza.
Inače radilo se o čovjeku koji je svojim zaslugama zadužija sovjetski narod i koji je postavija temelje suvremene sovjetske mornarice - ministar mornarice u II. svj. ratu, Heroj Sovjetskog Saveza, posli rata u nekoliko navrata zapovjednik mornarice, njen ministar, zamjenik ministra obrane... Kad je u prosincu 1955. u Sevastopolju eksplodira bojni brod Novorosijsk (ex talijanski Giulio Cesare), partijski drugovi tražili su nečiju glavu te je Kuznjecov degradiran u čin viceadmirala i prijevremeno umirovljen.
Nosač je prvotno nosija ime Tbilisi























Natrag na vrh
tommy

Član od: 22 Ožu 2007
Poruke: 56
Mjesto: zg
PorukaUpisano: Sri Sij 30, 2008 12:01 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

moram podrzati essexa jer sam pratio cijelu pricu oko kuznjecova prakticki od pocetka i razlog zasto nema nuklearni pogon i je tocno onaj koji je essex naveo, cak razlog zasto nema katapulte je vrlo slican, name tadasnja ruska tehnologija nije bila dovoljna da se naprave katapulti dovoljne snage pa su se odlucili na alternativu sa ovom ski jump rampom, a koliko je tesko proizvesti reaktor koji ce zadovoljiti sve potrebne uvjete, a da se nadovezem bas na onu tvrdnju o tome kako su ga napravili za typhoon, pa ima ih dva, kao i mnoge druge ruske vece podmornice, jer jednostavno nisu mogli proizvesti jedan koji bi zadovoljio potrebe, ameri nemaju ni jednu podmornicu sa dva reaktora npr. a realno, dva reaktora su puno losije rjesenje jer veca masa, veca buka, vise djelova, istina, sanse da oba otkazu istovremeno, prednost, al ne tolika da bi ponistila sve mane, dakle jedini pravi razlog je nesposobnost rusa da proizvedu pogon koji bi zadovoljio sve potrebe uz zadana ogranicenja a ne cinjenica da im nije trebala para

usput, fenomenalne fotke, meni jedan od najdrazih ratnih brodova definitivno, volim taj neobicni ruski pristup projektiranju brodova, jer ko jos na nosac aviona stavlja toliko drugog naoruzanja i opreme osim rusa
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 2/4

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron