

Mjesto za sve maketarske teme i dileme
|
| Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu |
| Autor |
Poruka |
| mariok
 | | Član od: 17 Lis 2007 | | Poruke: 3259 | | Mjesto: Slavonski Brod |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 11:12 am Naslov poruke: |
|
|
| von Stuck Napisao/la: | Čini se da ima i radarski sustav tipa Aegis. Pločaste antene su vidljive
na stražnjem i desnom dijelu nadgrađa. Da li postoji fotografija lijeve strane? |
pa da ima ali brat blizanac (varjag) je imao instalaciju za klasični radar! očito da se nije pokazalo kao učinkovito rješenje! |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 6:17 pm Naslov poruke: |
|
|
| mariok Napisao/la: | | Essex Napisao/la: | | Kuznjecov posjeduje klasičan pogon parnim turbinama, s ukupno 4 vijka. Vjerojatni je uzrok tome nemogućnost bivše sovjetske industrije da proizvede odgovarajući nuklearni pogonski sustav potrebne snage (uz zadana ograničenja težine i dimenzija) koji bi nosaču jamčija tražene performanse |
nisu imali potrebu da ugrađuju nuklearni reaktor jer nisu uspjeli napraviti parni katapult za avione, a ako već rade reaktore za podmornice zasto ga nisu mogli ubacit u nosač! |
A sad pročitaj boldani dio mog prethodnog posta.
Kako to da se nitko od vas ne pita šta Kuznjecov radi u Gibraltaru...
Nastavak
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Lord Soulfern
| | Član od: 02 Jul 2007 | | Poruke: 65 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 6:40 pm Naslov poruke: |
|
|
Ide na vojnu vjezbu u Mediteran, sa flotom od jos par brodova putuju i tankeri koji nose goriva za 6 mjeseci. Nije potvrdeno, ali na zabavu dolazi i Moskva.
Vjezba bi se trebala odigrati negdje izmedu malte i otranskih vrata, u vrijeme kada bi Kosovo trebalo proglasiti neovisnost, istovremeno, tamo ce se nalaziti i NATO-flota.
Flotu je na isplovljavanju iz Murmaska ulovila i prva prenjela mala norveska radio-postaja sredinom prosinca ako me dobro sluzi pamcenje, i pritom imala svjetsku ekskluzivu
Essex, nadopuni me molim... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mariok
 | | Član od: 17 Lis 2007 | | Poruke: 3259 | | Mjesto: Slavonski Brod |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 7:26 pm Naslov poruke: |
|
|
| Essex Napisao/la: | | mariok Napisao/la: | | Essex Napisao/la: | | Kuznjecov posjeduje klasičan pogon parnim turbinama, s ukupno 4 vijka. Vjerojatni je uzrok tome nemogućnost bivše sovjetske industrije da proizvede odgovarajući nuklearni pogonski sustav potrebne snage (uz zadana ograničenja težine i dimenzija) koji bi nosaču jamčija tražene performanse |
nisu imali potrebu da ugrađuju nuklearni reaktor jer nisu uspjeli napraviti parni katapult za avione, a ako već rade reaktore za podmornice zasto ga nisu mogli ubacit u nosač! |
A sad pročitaj boldani dio mog prethodnog posta.
|
molim te nemoj biti drzak!! ako mogu napraviti reaktore za tajfun podmornicu zašto nebi mogli napraviti i reaktor za nosač? nije im trebao ( para, ogromne količine iste) da tjera katapulte, već im je trebalo da steknu kakvo takvo iskustvo prije izgradnje uljanovska. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| black
 | | Član od: 03 Ožu 2007 | | Poruke: 443 | | Mjesto: Crab's Creek Croatia |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 8:18 pm Naslov poruke: |
|
|
| Lord Soulfern Napisao/la: | Ide na vojnu vjezbu u Mediteran, sa flotom od jos par brodova putuju i tankeri koji nose goriva za 6 mjeseci. Nije potvrdeno, ali na zabavu dolazi i Moskva.
Vjezba bi se trebala odigrati negdje izmedu malte i otranskih vrata, u vrijeme kada bi Kosovo trebalo proglasiti neovisnost, istovremeno, tamo ce se nalaziti i NATO-flota.
Flotu je na isplovljavanju iz Murmaska ulovila i prva prenjela mala norveska radio-postaja sredinom prosinca ako me dobro sluzi pamcenje, i pritom imala svjetsku ekskluzivu
Essex, nadopuni me molim... |
Da to sam i ja čuo s tim da je na jednom forumu neko bacio bubu da bi mogli uplovit i u Jadran!!Što ne vjerujem ali danas je sve moguće... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Poky
 | | Član od: 16 Lis 2005 | | Poruke: 5420 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 8:25 pm Naslov poruke: |
|
|
| Citat: | Ide na vojnu vjezbu u Mediteran, sa flotom od jos par brodova putuju i tankeri koji nose goriva za 6 mjeseci. Nije potvrdeno, ali na zabavu dolazi i Moskva.
Vjezba bi se trebala odigrati negdje izmedu malte i otranskih vrata, u vrijeme kada bi Kosovo trebalo proglasiti neovisnost, istovremeno, tamo ce se nalaziti i NATO-flota.
Flotu je na isplovljavanju iz Murmaska ulovila i prva prenjela mala norveska radio-postaja sredinom prosinca ako me dobro sluzi pamcenje, i pritom imala svjetsku ekskluzivu
|
Znaći vratio nam se Hladni rat na mala vrata..... _________________ Poky |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| AKI-CRO-BJ
 | | Član od: 21 Ožu 2007 | | Poruke: 186 | | Mjesto: BJELOVAR |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 8:26 pm Naslov poruke: |
|
|
Zakon slike... Fuck Top Gun!
P.S. jel ce Velebit isplovit ak nam ovaj ugrozi ZERP ??  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| black
 | | Član od: 03 Ožu 2007 | | Poruke: 443 | | Mjesto: Crab's Creek Croatia |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 8:31 pm Naslov poruke: |
|
|
| AKI-CRO-BJ Napisao/la: | Zakon slike... Fuck Top Gun!
P.S. jel ce Velebit isplovit ak nam ovaj ugrozi ZERP ??  |
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| mile
 | | Član od: 09 Pro 2007 | | Poruke: 608 | | Mjesto: split |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 8:39 pm Naslov poruke: |
|
|
bas lijepo kad bi bar mogao uzivo to viditi  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Lord Soulfern
| | Član od: 02 Jul 2007 | | Poruke: 65 | | Mjesto: Zagreb |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 9:16 pm Naslov poruke: |
|
|
Nisu rusu blesavi,a nisu ni ovi drugi
Ali čim se puno ratnih brodova nalazi na malom području, to nikako nije dobro, a ameri nisu zaboravili zbog čega je vjerojatno stradao i kursk, onog mega-brzog torpeda koji juri li juri...
Ako se ne varam, oni su sada već u popisu opreme napadnih podmornica.
Edit:
Još nešto, Europa otprilike krajem veljače počinje crpiti ukrajinski plin za grijanje, svake godine u to doba rusi imaju neke svoje "zahtjeve" a sada u to doba dolazi i njihova vojna vježba, izbori u srbiji i proglašanje neovisnosti Kosova.
Biće zanimljivo rano proljeće. |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 9:28 pm Naslov poruke: |
|
|
| Lord Soulfern Napisao/la: | | Ali čim se puno ratnih brodova nalazi na malom području, to nikako nije dobro, a ameri nisu zaboravili zbog čega je vjerojatno stradao i kursk, onog mega-brzog torpeda koji juri li juri... |
AFAIK, nastradao je od 65-76 "Kit" torpeda... |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Mario Raguž
 | | Član od: 09 Stu 2005 | | Poruke: 1284 | | Mjesto: Dubrovnik |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 9:39 pm Naslov poruke: |
|
|
Ruse jako zanima status Kosova....
A fotke su prekrasne, ma pravi bombončić...  _________________ Svi smo mi Marko Babić |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| Tasma
 | | Član od: 02 Svi 2007 | | Poruke: 1021 | | Mjesto: Prigorje |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 10:06 pm Naslov poruke: |
|
|
Super fotke... nego vidim napis Admiral Flote Sovjetskog Saveza...  |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
Upisano: Uto Sij 29, 2008 10:46 pm Naslov poruke: |
|
|
26. srpnja 1988. Prezidij Vrhovnog Sovjeta dekretom je vratija viceadmiralu Nikolaju Gerasimoviču Kuznjecovu čin Admirala Flote Sovjetskog Saveza.
Inače radilo se o čovjeku koji je svojim zaslugama zadužija sovjetski narod i koji je postavija temelje suvremene sovjetske mornarice - ministar mornarice u II. svj. ratu, Heroj Sovjetskog Saveza, posli rata u nekoliko navrata zapovjednik mornarice, njen ministar, zamjenik ministra obrane... Kad je u prosincu 1955. u Sevastopolju eksplodira bojni brod Novorosijsk (ex talijanski Giulio Cesare), partijski drugovi tražili su nečiju glavu te je Kuznjecov degradiran u čin viceadmirala i prijevremeno umirovljen.
Nosač je prvotno nosija ime Tbilisi
 |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
| tommy
| | Član od: 22 Ožu 2007 | | Poruke: 56 | | Mjesto: zg |
|
Upisano: Sri Sij 30, 2008 12:01 am Naslov poruke: |
|
|
moram podrzati essexa jer sam pratio cijelu pricu oko kuznjecova prakticki od pocetka i razlog zasto nema nuklearni pogon i je tocno onaj koji je essex naveo, cak razlog zasto nema katapulte je vrlo slican, name tadasnja ruska tehnologija nije bila dovoljna da se naprave katapulti dovoljne snage pa su se odlucili na alternativu sa ovom ski jump rampom, a koliko je tesko proizvesti reaktor koji ce zadovoljiti sve potrebne uvjete, a da se nadovezem bas na onu tvrdnju o tome kako su ga napravili za typhoon, pa ima ih dva, kao i mnoge druge ruske vece podmornice, jer jednostavno nisu mogli proizvesti jedan koji bi zadovoljio potrebe, ameri nemaju ni jednu podmornicu sa dva reaktora npr. a realno, dva reaktora su puno losije rjesenje jer veca masa, veca buka, vise djelova, istina, sanse da oba otkazu istovremeno, prednost, al ne tolika da bi ponistila sve mane, dakle jedini pravi razlog je nesposobnost rusa da proizvedu pogon koji bi zadovoljio sve potrebe uz zadana ogranicenja a ne cinjenica da im nije trebala para
usput, fenomenalne fotke, meni jedan od najdrazih ratnih brodova definitivno, volim taj neobicni ruski pristup projektiranju brodova, jer ko jos na nosac aviona stavlja toliko drugog naoruzanja i opreme osim rusa |
|
| Natrag na vrh |
|
 |
|
|
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu Ne možete izmijeniti vlastite poruke Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu Ne možete glasati u anketama foruma
|
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron
|